اجاره سند در سمنان ✔ وثیقه فوری زیر 24 ساعت

اجاره سند در سمنان

با اجاره سند در سمنان می توان قرار وثبقه را کاهش دهید. برای این امر بهتر است که با وکیل متخصص پایه یک دادگستری در سمنان مشاوره و در دفتر حقوقی اقدام کنید. اجاره سند، قراردادی رایج است که میان بسیاری از افرادی که دارای سند ملکی هستند، از یک سو و کسانی که خود سند ملکی ندارند از سوی دیگر، منعقد می شود. گرو گذاشتن سند به عنوان وثیقه ممکن است توسط مراجع قضایی یا بانک ها درخواست شود. در صورت نیاز به اجاره سند در سمنان و انعقاد قرارداد اجاره سند در سمنان بهتر است با مشاوران و متخصصان حقوقی مشورت های لازم را انجام دهید.

گروه وکلای کیفری ژیوار می توانند به واسطه تجربه چندین ساله در امور کیفری، بهترین مشاوران و متخصصان حقوقی را به شما معرفی کنند. در این مقاله نکاتی را درباره قرارداد اجاره سند در سمنان در اختیار شما می گذاریم.

خدمات تخصص وکیل اجاره سند

اجاره سند در سمنان چیست؟

اجاره سند، یک راه حل حقوقی برای استفاده از سند توسط کسانی است که خود مالک سند نیستند. مواردی وجود دارد که برای آزادی یک زندانی یا برخورداری از وام بانکی و یا موارد دیگر، احتیاج به گرو گذاشتن یک سند ملکی خواهید داشت. در این شرایط، در صورتی که خودتان سند ملکی در اختیار نداشته باشید، می توانید سند ملکی دیگران را به عنوان سند اجاره ای با مبلغ مورد توافق اجاره کرده و آن را به مرجعی که لازم است ارائه دهید.

مقالات مرتبط  قیمت سند اجاره ­ای برای زندانی مشهد

در خصوص مشاوره و یا اعطای وکالت کلیک کنید:

مشاوره حقوقی

اجاره سند در سمنان چه نوع قراردادی است؟

اجاره سند برای وثیقه هر چند به نظر می رسد نوعی اجاره باشد، اما قرارداد اجاره سند با استناد به ماده 10 قانون مدنی و به عنوان یکی از عقود نامعین که در این ماده به رسمیت شناخته شده اند نوشته می شود. در ماده 10 قانون مدنی هر گونه قراردادی که مخالفت صریح با قوانین موجود نداشته باشد صحیح و معتبر دانسته شده است.  بنابراین شما می توانید با مشورت گرفتن از یک مشاور حقوقی و وکیل متخصص در اجاره سند که گروه وکلای کیفری ژیوار به شما معرفی خواهند کرد، قراداد اجاره سند در سمنان را به استناد ماده 10 قانون مدنی منعقد کنید.

اجاره سند در سمنان در چه مواردی کاربرد دارد؟

به طور کلی اجاره سند و استفاده از سند سند وثیقه ای در مواردی کاربرد دارد که یک مرجع قضایی یا یک بانک از شما درخواست وثیقه می کند. یکی از این موارد درخواست وثیقه برای زندانی است که در موارد زیر بررسی می شود.

اجاره سند در سمنان در چه مواردی کاربرد دارد؟

وثیقه برای زندانی

  • زمانی که زندانی در بازداشت موقت است، پس از اتمام دوره بازداشت موقت برای آزادی موقت او تا تشکیل دادگاه، درخواست وثیقه می شود. در این صورت اگر وثیقه برای زندانی تهیه نشود در بازداشت می ماند.
  • زمانی که زندانی درخواست مرخصی می کند، از او درخواست وثیقه می کنند تا بازگشت خودش را به زندان تضمین کند. در این صورت نیز اگر وثیقه برای زندانی تهیه نشود نمی تواند از مرخصی اش استفاده کند.
مقالات مرتبط  سند اجاره ای برای زندانی در قم

وثیقه برای وام یا وثیقه برای ضمانت نامه بانکی

بر اساس قوانین و مقررات بانکی، بانک ها برای ارائه وام، ضمانت نامه بانکی و سایر تسهیلات بانکی به افراد، موظف هستند سندی را به عنوان وثیقه از آنان دریافت کنند. در غیر این صورت اعطای وام و تسهیلات بانکی به افراد درخواست کننده امکان پذیر نیست.

مزیت اعزام وکیل به سراسر ایران و جهان در گروه وکلای کیفری ژیوار:

 

سند اجاره ای در سمنان باید چه شرایطی داشته باشد؟

سندی که به عنوان سند اجاره ای در سمنان مورد استفاده قرار می گیرد باید یک سری شرایط ویژه داشته باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن و با اطمینان کامل مورد استفاده اجاره کننده سند قرار بگیرد. سند اجاره ای در سمنان در وهله اول باید از لحاظ اعتبار و اصالت مورد تایید متخصصان قرار بگیرد. استفاده از سندی که جعلی باشد مورد پذیرش مراجع قضایی واقع نمی شود. بنابراین اولین نکته ای که در اجاره سند در سمنان باید به آن توجه کنید این است که از یک سند معتبر و دارای اصالت استفاده کنید.

نکته دیگر در خصوص شرایط و ویژگی هایی که سند اجاره ای در سمنان باید داشته باشد این است که بهتر است این سند اجاره ای متعلق به ملکی در خود سمنان باشد زیرا زمانی که شما سندی را به عنوان وثیقه به مرجع قضایی تودیع می کنید، مرجع قضایی یا چند نفر کارشناس رسمی را برای ارزیابی ارزش مالی آن ملک به محل وقوع آن می فرستد. اگر سند اجاره ای متعلق به ملکی خارج از حوزه قضایی سمنان باشد، فرایند این ارزیابی طولانی تر خواهد شد و شخص زندانی دیرتر آزاد می شود. بنابراین بهتر است سندی که به عنوان وثیقه به مرجع قضایی معرفی می کنید در همان حوزه قضایی واقع شده باشد تا روند ارزیابی و صدور قرار قبول وثیقه در مدت زمان کمتری طی شود.

مقالات مرتبط  وکیل زندانی متخصص در جرایم کیفری

وثیقه برای خروج از کشور

افرادی که بر اساس دستور مراجع قضایی ممنوع الخروج می شوند، می توانند با ارائه وثیقه و تایید این مراجع به طور موقت از کشور خارج شوند. این وثیقه در واقع برای تضمین بازگشت آنان به کشور گرفته می شود.

اجاره سند در هر یک از موارد بالا نیازمند انعقاد یک قرارداد اجاره سند است که از مشکلات آتی بین طرفین جلوگیری نماید. برای آشنایی بیشتر با سند اجاره ای و اجاره سند در سمنان می توانید با گروه وکلای کیفری ژیوار تماس بگیرید. متخصصان ما می توانند در صورت نیاز شما به اجاره سند فوری، اجاره سند ارزان و اجاره سند مسکونی به شما کمک کنند.

سوالات متداول در باب اجاره سند در سمنان

در این بخش به سوالات متداول شما درمورد اجاره سند در سمنان پاسخ می دهیم:

  • آیا برای اجاره سند در سمنان باید یک قرارداد بسته شود؟ اجاره سند در سمنان مانند هر عمل حقوقی دیگر نیاز به مشاوره با متخصص حقوقی و انعقاد قرارداد دارد.
  • در صورت صدور قرار وثیقه برای متهم و عدم ارائه آن چه اتفاقی می افتد؟ در صورت عدم ارائه وثیقه به مرجع قضایی، متهم بازداشت می شود.
Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.