مشاوره حقوقی تخفیف مجازات

مشاوره حقوقی تخفیف مجازات

مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی تخفیف مجازات و مشاوره با وکیل دادگستری متخصص به صورت 24 ساعته با شماره 09020038664 امکان پذیر است. آیا با اصطلاح تخفیف مجازات آشنایی دارید؟ اگر نمی دانید این بند قانونی شامل حال شما می شود یا با شرایط شما صدق می کند، توصیه می کنیم با یک وکیل متخصص مشاوره حقوقی در مورد تخفیف مجازات داشته باشید. همچنین در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه حتما با وکلای متخصص گروه وکلای کیفری ژیوار تماس حاصل فرمایید.

مشاوره حقوقی مورد تخفیف مجازات

بسیاری از افراد با این موضوع آشنا هستند اما اطلاعات کاملی در مورد آن ندارند. اتفاقات غیرقانونی ممکن است هر سال در همه کشورها رخ دهد. اما برخی از این مشکلات و قانون شکنی ها آگاهانه انجام می شود و برخی به دلیل عدم آشنایی است. قانونگذاران همه کشورها قوانینی وضع کرده اند که اگر فردی از قانون تخلف کند مجازات می شود و بسته به نوع جرم ممکن است این مجازات متفاوت باشد.

طبق تمام این چارچوب های قانونی، دولت ها یک سری قوانین وضع کرده اند تا مجرمان بتوانند مجازات خود را کاهش دهند یا مجازات خود را تغییر دهند. کاهش مجازات دقیقا همان قوانینی است که به کمک مجرمان آمده است و کسانی که بتوانند از این مدل استفاده کنند قطعا مجازات خود را تغییر خواهند داد.

در خصوص مشاوره حقوقی و یا اعطای وکالت کلیک کنید.

مقالات مرتبط  مشاوره حقوقی مواد مخدر

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی در مورد شرایط تخفیف مجازات

همانطور که می دانید این بند قانونی مختص همه مجرمان نیست و فقط برخی از زندانیان و قانون شکنان امکان استفاده از این بند را دارند. این مجرمان در صورت داشتن شرایط زیر می توانند در مجازات خود از تخفیف برخوردار شوند:

 • قاتل نباشد! اگر اینطور باشد قضیه غیرقابل بخشش است.
 • مجرمی که مخفیانه با شخص دیگری رابطه جنسی داشته است.
 • اگر مجنی علیه کسی را مجروح کرده باشد و در صورت معالجه مجروح، امکان بخشش وجود دارد.
 • قتل غیر عمد در صورت اثبات مسلماً امکان تغییر مجازات وجود دارد.
 • قاچاقچیان انسان در این موارد جایی ندارند.
 • تروریست ها و تندروهای جمهوری اسلامی جایی در این لیست ندارند.
 • مجرمان جنسی وسایرین جایی در این لیست ندارند.

نکات مشاوره حقوقی در مورد تخفیف مجازات

در بخش زیر می توانید در باب نکات مشاوره حقوقی در مورد تخفیف مجازات بخوانید:

 • گذشت شاکی: توجه داشته باشید که وقتی شاکی در پرونده ای از حق خود صرف نظر می کند، قاضی به نوع جرم متهم نگاه می کند و بررسی می کند که آیا مستحق تغییر مجازات یا تخفیف مجازات است یا خیر! به این ترتیب اگر متهم عمداً کسی را بکشد، مطمئناً اگر شاکی فوت کند، باز هم مجازات می شود، اما مجازات او دیگر به اعدام منتهی نمی شود.
 • تخفیف حبس: مجرمانی که به حبس محکوم شده اند نیز می توانند از تخفیف مجازات استفاده کنند مشروط بر اینکه حداقل یک سوم حبس خود را سپری کرده باشند در این صورت با استخدام وکیل متخصص می توانند از تخفیف های قانونی استفاده کنند.
 • تبدیل حبس به پرداخت غرامت: این رویه نیز مستلزم رعایت برخی قوانین است به این صورت که ابتدا شاکی باید شکایت خود را پس بگیرد و سپس قانونگذار به پرونده ما رسیدگی می کند و در نهایت در صورت صلاحدید قاضی، حبس با جزای نقدی تبدیل می شود.
مقالات مرتبط  مجازات جرم پولشویی

مشاوره حقوقی در مورد استثنائات تخفیف مجازات

مشاوره حقوقی در مورد استثنائات تخفیف مجازات

استثنائات تخفیف مجازات عبارتند از:

 • شبهه ارتکاب جرم: در صورتی که متهم صرفاً بر اساس فرضیه مجرم شناخته شود، استفاده از تخفیف مجازات ممکن نیست مگر اینکه این اتهام ثابت شود و پس از آن امکان بهره مندی از مجازات وجود داشته باشد.

نکته: همانطور که می دانید اجرای حکم در رابطه با متهمی که جرمش ثابت نشده معلق است و در صورت آشکار شدن مستندات، امکان بررسی دقیق پرونده وجود دارد.

 • توبه: توبه به این معنا نیست که قاتل پس از ارتکاب جرم توبه کند! بلکه به این معناست که قبل از دستگیری یا بعد از مجازات از عمل خود پشیمان می شود، لذا ضابطان قضایی توبه او را پذیرفته و برای او تخفیف در نظر می گیرند.

نکته: باز هم موضوع مهم در اینجا نوع جرم است، بدانید اولین کاری که قاضی انجام می دهد بررسی پرونده حقوقی متهم است یعنی اگر جرم متهم جدی باشد جای گذشت و تخفیف ندارد.

مزیت تنظیم لایجه و شکواییه در گروه وکلای کیفری ژیوار:

 

مشورت درباره کاهش مجازات

میخوام خیالتون راحت باشه دوستان توجه کنید اگر واقعا قصد دارید یک سری تخفیف برای متهم بگیرید حتما باید وکیل داشته باشید. بسیاری از افراد به دلیل سهل انگاری و عدم استخدام وکیل متخصص باعث شده که متهمان خود نتوانند از هیچ روشی برای تخفیف مجازات استفاده کنند، بنابراین پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی ابتدا مشاوره حقوقی بگیرید و سپس با اخذ وکیل درجه یک، مراحل قانونی را برای متهم خود انجام دهید.

مقالات مرتبط  وکیل پولشویی

این سریع ترین راه ممکن برای موفقیت در پرونده شماست، در غیر این صورت تمام وقت و پول خود را به هدر می دهید!

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار به شرح زیر است:

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار

با خواندن این مقاله متوجه شدیم که می‌توانیم کارهایی انجام دهیم تا برای متهم خود تخفیف بگیریم، فرقی نمی‌کند متهم عمدا یا سهوا این اشتباه را مرتکب شده باشد، در هر صورت باید تمام تلاش خود را بکنیم تا به نتیجه برسیم. ما در بدترین شرایط هم امیدواریم. ، که تنها امیدی که می توان تا حدودی روی آن حساب کرد انجام مراحل قانونی با وکیل تخفیف مجازات متخصص در این حوزه است.

حتی اکنون که این مقاله را نوشته ایم، هنوز افرادی هستند که حتی از وجود چنین بند قانونی اطلاعی ندارند! و شاید اگر زودتر به این موضوع پی می بردند، مطمئناً دغدغه های بی مورد و رهایی بخشی در ذهنشان وجود نداشت. پس برای جلوگیری از مشکلات احتمالی و استفاده از حق و حقوق قانونی مشاوره حقوقی تخفیف مجازات با گروه وکلای کیفری ژیوار داشته باشید.

سوالات متداول در باب مشاوره حقوقی تخفیف مجازات

در این بخش مفتخر به پاسخگویی در باب سوالات متداول در باب مشاوره حقوقی تخفیف مجازات می باشیم:

 • مشاوره حقوقی در مورد استثنائات تخفیف مجازات چیست؟ شبه ارتکاب جرم، توبه
 • مهمترین نکاتی که در خصوص مشاوره حقوقی تخفیف مجازات باید در نطر گرفت، چیست؟ گدشت شاکی، تخفیف حبس، تبدیل حبس به پرداخت غرامت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.