وکیل کیفری در تهران

وکیل کیفری در تهران

بهترین وکیل کیفری در تهران، متخصص در تمامی امور کیفری و قوانین با سابقه ای درخشان در خصوص مشاوره با شماره 09020038664 تماس بگیرید . اصولاً وکالت به عنوان یک حرفه دارای بخش های اشتراکی است، یکی از این قسمت ها وکالت در امور کیفری می باشد. وکیل کیفری در این خصوص بایستی دارای مواردی را بداند، نظیر:

  • آگاهی کافی از عناصر جرم (عنصر مادی و معنوی)
  • قدرت، اطمینان
  • شهامت کافی برای دفاع از حقوق متهم یا شاکی

گروه وکلای کیفری ژیوار در تهران از توان، تخصص و دانش برخی از وکلای پایه یک دادگستری در پرونده های کیفری استفاده می کند. برخی از پرونده های کیفری نیاز به تجربه و آگاهی از قوانین و رویه دادگاه ها دارد. برای مشاوره با وکیل تخصصی خیانت در امانت در تهران با ما تماس بگیرید.

وکیل کیفری

وکیل کیفری در تهران، وکیلی است که در پرونده های کیفری تخصص دارد. دعاوی کیفری به مجموعه ای از پرونده های خاص اطلاق می شود که از سوی قوه قضائیه و در اکثر موارد در دادسرا طرح دعوی می شود و متهم تحت تعقیب قرار می گیرد و تحقیقات مقدماتی انجام می شود تا مجرم کشف شود. وکیل کیفری به شخصی گفته می شود که اتهامات کیفری مانند سرقت و فروش مال دیگری، جعل اسناد، کلاهبرداری، ترک اختلاس و اختلاس و سایر، را مطرح می کند. وکیل کیفری به حساس ترین مشکلات جامعه از نظر آزادی فردی و حقوق بزه دیده می پردازد.

وکیل کیفری خوب در تهران 

در واقع یک وکیل کیفری مانند هر وکیل دیگری سعی می کند بهترین دفاع خود را انجام دهد. اما عملکرد وکیل کیفری با عملکرد سایر وکلا در زمینه های مختلف حقوق متفاوت است. وکیل کیفری در حوزه ای فعالیت می کند که به صورت مستقیم با جان افراد مرتبط است و به دلیل این کارکرد خاص به وکیل کیفری وکیل مدافع نیز گفته می شود. مدافع کلمه ای عربی به معنای محافظت و دفاع است.

بر اساس اصل 35 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، در تمامی دادگاه ها طرفین حق دارند برای خود وکیل انتخاب کنند و در صورتی که شخصی امکان انتخاب وکیل را نداشته باشد، باید برای آنها این امکان فراهم شود که تعیین وکیل نمایند.

وظایف اصلی وکیل کیفری

یکی از وظایف اصلی وکلای کیفری تنظیم و تصحیح پرونده است. اگر وکیلی به عنوان وکیل شاکی متعهد شده باشد، باید در شکایتی که مطرح کرده است، ادعای موکل خود را بیان کند. در عین حال، تهیه دفاعیه از دیگر وظایفی است که توسط وکیل کیفری انجام می شود.

سایر مقالات  تفاوت کلاهبرداری و جعل در قانون مجازات اسلامی در چیست؟

وکلای دادگستری که در این زمینه خدمت می کنند می توانند وکالت افرادی را که تحت تحقیق و اتهام قرار دارند، به عهده گیرند. به عنوان مثال، وکلای کیفری سوابق کیفری یک متهم به قتل عمد را بررسی می‌کنند که آیا جرم مورد نظر به چه صورت انجام شده است تا مشاهدات آنها منجر به تخفیف مجازات شود. وکلای کیفری همچنین می توانند نقش فعالی در بازجویی و محاکمه داشته باشند. حتی در شدیدترین جرایم، عوامل تخفیف دهنده مجازات مجرم به همراه مدارک به دادگاه ارائه می شود.

بهترین وکیل کیفری در تهران

ویژگی های وکیل کیفری باید این باشد:

ویژگی های وکیل کیفری تهران

آشنایی وی به قوانین کیفری مانند قانون مجازات اسلامی، قانون آیین دادرسی کیفری، قانون مبارزه با مواد مخدر، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سایر قوانین مرتبط با این حوزه ها اشاره کرد.

علاوه بر موارد ذکر شده، وکیل کیفری به دلیل مواجهه با امور کیفری و قوانین سخت کیفری که باعث تعارض در احساسات حسی افراد می شود و به دلیل سختی و خشونت پرونده های مختلف در پرونده های کیفری باید از ظرفیت کافی برخوردار باشد و برای مقابله با این گونه موارد روحیه بالایی داشته باشید.

چرا وکیل کیفری؟

وکلا در بیشتر پرونده های حقوقی می توانند حتی در غیاب موکل خود وکالت کنند و از طرف متقاضی در دعاوی کیفری شرکت کنند. پرونده های کیفری از شمول این قانون مستثنی بوده و حضور متهم را می طلبد و وکیل کیفری با تکمیل مراحل اولیه تحقیقات و محاکمه می تواند وارد میدان شود. زیرا تنها متهم به جرایم کیفری می تواند شخصاً مسئول باشد و هیچکس نمی تواند از طرف او این کار را انجام دهد.

وکیل می تواند به شکایتی رسیدگی کرده و به جرمی که موکلش با توجه به اقدامات قانونی در کلانتری و دادسرا و همچنین حکم خود به آن متهم شده است، رسیدگی کند. استفاده از وکیل کیفری در پرونده های کیفری نه تنها دلیلی برای دفاع بهتر در محاکم قضایی است، بلکه می تواند به نحوه طرح شکایت، نوع شکایت و زمان طرح شکایت نیز بستگی داشته باشد.

مزایای حضور وکیل کیفری در تهران در شکایت از شهادت کذب

موضوع شهادت کذب معمولاً زمانی مطرح می شود که بر اساس شهادت دروغینی، اتهامی به شخصی وارد شود، یا از شخصی سلب حقی شود، یا اثبات شود که حق به عهده دیگری است، بنابراین نیاز به بررسی است. تحقیق و پیگیری جدی تر شکایت مقتضی توسط وکیل کیفری واجد شرایط که با اظهارنظر قوی و استدلال متناسب با قانون بتواند در استیفای حق شاکی مؤثر واقع شود، ضروری است.

سایر مقالات  قیمت سند اجاره ای

نحوه شکایت کلاهبرداری توسط وکیل کیفری در تهران

شکایت کیفری کلاهبرداری باید به دادگاه عمومی و انقلاب محل وقوع جرم تقدیم شود. محل وقوع جرم کلاهبرداری محل تحصیل اموال شاکی توسط متهم است. نکات مهم در همین خصوص عبارتند از:

  • اثبات اعمال متهم به عهده شاکی است: یعنی شاکی باید ثابت کند که مدعی علیه از دروغ و وسایل متقلبانه برای فریب شاکی استفاده کرده است; مثلاً شاکی باید ثابت کند که طرف خود را پزشک معرفی کرده و از مقام قضایی بخواهد از مراجع ذیصلاح در این زمینه استعلام کند.
  • شاکی باید ثابت کند که مالک مال بوده و مال توسط متهم تحصیل شده است: مثلاً ثابت کند که چکی برای متهم صادر شده و متهم دریافت کرده است یا اینکه وجهی را به حساب متهم واریز کرده است.

اثبات رابطه نامشروع توسط وکیل کیفری در تهران

البته این جرم با اعتراف به شهادت شهود و قاضی قابل اثبات است، اما گاهی شواهدی از قبیل چاپ مکالمات، پیامک ها و همچنین تصاویر، فیلم و صوت رابطه زن و مرد وجود دارد که نشان می دهد ارتباطی با ازدواج ندارند و نشان دهنده رابطه عاشقانه یا جنسی هستند. در مواردی که وسایل ارتباط جمعی مانند تلفن، گوشی های هوشمند، رایانه و شبکه های مجازی مانند; تلگرام، اینستاگرام وسایر فضاهای مجازی است با اخذ وکیل کیفری نیز قابل اثبات است.

اثبات رابطه نامشروع توسط وکیل کیفری در تهران

چه زمانی به وکیل کیفری نیاز داریم؟

مردم معمولاً زمانی که مشکل حقوقی دارند به وکیل مراجعه می کنند، اما مشکلات حقوقی همیشه یکسان نیست. بیشتر زمانی که مرتبط با حیثیت یا جان و مال افراد است، نیاز به وکیل را احساس می کنند تا هم آرامش بیشتری به آنها بدهد و هم بتواند به درستی از حقوق آنها دفاع کند.

وکلایی از بین حوزه های مختلف وکالت وجود دارند که در امور کیفری تخصص دارند. فرقی نمی کند که موکل شاکی باشد یا متهم، در هر دو صورت وکلای کیفری می توانند با استفاده از تخصص خود پرونده را به نتیجه مطلوب برسانند و قضات را در صدور رأی یاری کنند. اتهامات کیفری شامل کلاهبرداری، خیانت در امانت، سرقت، قتل، جعل و غیره است.

نحوه کار وکیل کیفری در تهران

هنگامی که افراد به عنوان متهم یا شاکی طرف یک پرونده کیفری هستند که باید در دادگاه کیفری مربوطه مطرح شود. با توجه به اهمیت بحث در پرونده های کیفری و اینکه هر پرونده جزایی فقط یک بار در دادگاه رسیدگی می شود و با صدور رای قطعی، امکان تجدیدنظرخواهی و اعاده دادرسی حتی با وجود دلایل جدید وجود ندارد.

بنابراین هر دو طرف دادگاه باید نهایت تلاش خود را به کار گیرند تا رأی به نفع خود باشد و بدین منظور با مشورت و ارائه مدارک پرونده به وکیل کیفری مجرب و ماهر و انتخاب وی به عنوان وکیل پرونده اقدام کنند. وکیل کیفری با مطالعه پرونده و همچنین بررسی وضعیت و اظهارات موکل خود به صدور رأی مورد نظر کمک می کند و در جلسات دادگاه با موکل خود و همچنین قبل از هر جلسه در خصوص مسائل و نیازهای احتمالی صحبت می کند.تماس با ما

سایر مقالات  وکیل در اسلامشهر تهران

اهمیت سوابق وکیل کیفری

قبل از امضای قرارداد با وکیل کیفری، حتما سوابق و پرونده های قبلی وکیل و شهرت او و همچنین تحصیلات، صلاحیت، دقت و ادب در گفتار او را بررسی کنید. همچنین قبل از شروع مراحل دادرسی با وکیل کیفری مشورت کنید، زیرا بسیاری از افراد پس از طی مراحل دادرسی به دنبال یافتن وکیل کیفری هستند و محاکمات اولیه به دلیل اظهارات نادرست و ناآگاهی به نتیجه نامطلوب می رسد و در این موارد چون مبناي دعوي نادرست تشكيل شده و امكان رفع آن وجود ندارد و حصول رأي مورد نظر غيرممكن يا مشكل است، هر چه وكيل كيفري پرونده آنان و وکالت آنان را بپذيرد. در خصوص نیاز به وکیل کلاهبرداری در مازندران یا سایر استان های ایران می توانید با گروه وکلای کیفری ژیوار در ارتباط باشید.

انتخاب وکیل امور کیفری در تهران

همانطور که گفته شد برخی از وکلا در امور کیفری تخصص دارند. از آنجایی که این وکلا به طور خاص روی موضوعات کیفری تمرکز دارند، معمولاً با رسیدگی های کیفری آشنایی بیشتری دارند و از حقوق متهم و شاکی آگاهی کامل دارند. از طرفی برخی از حقوقدانان پس از اخذ مدرک لیسانس، تحصیلات تکمیلی خود را در رشته حقوق جزا به پایان می رسانند و همین امر باعث می شود تا با تلفیق تجربه و تخصص بتوانند به خوبی از پرونده های کیفری دفاع کنند. در خصوص آگاهی از مبحث خیانت در امانت مدیران کلیک کنید.

در خصوص امور کیفری که معمولاً مربوط به جان و مال و حیثیت افراد است و معمولاً موجب استرس و اضطراب بیشتر افراد درگیر می شود، حضور وکیل موجب آرامش خاطر موکل خواهد شد. از سوی دیگر، وکیل کیفری باید از قدرت کلامی کافی برای دفاع از حقوق موکل برخوردار باشد و بتواند دفاعیات خود را به صورت شفاف و شفاف در دادگاه ارائه کند.

مشاوره با وکیل: 09020038664

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به دنبال وکیل کیفری در تهران هستید و دقیقا نمی دانید به چه کسی مراجعه کنید و وکالت خود را به او تفویض کنید، پیشنهاد می کنیم در این زمینه با گروه وکلای کیفری ژیوار تماس بگیرید. گروه وکلای کیفری ژیوار متشکل از بهترین وکیل کیفری یا جزائی در تهران پایه یک دادگستری است که هر کدام به صورت تخصصی در پرونده های مختلف فعالیت می کنند و آماده خدمت رسانی به مردم عزیز کشورمان می باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.