وکیل چک کیفری

وکیل چک کیفری

وکیل چک کیفری، بهترین وکیل چک کیفری در تهران و عملکرد وکیل چک به بهترین نحو توسط گروه وکلای کیفری ژیوار صورت می گیرد. وکیل چک کیفری در واقع به شخصی گفته می شود که در آزمون وکالت کانون وکلا یا قوه قضاییه پذیرفته شده باشد. وکیل چک کیفری پس از گذراندن دوره کارآموزی وکالت خود می تواند به شغل وکالت مشغول شود. وکیل چک کیفری با عقد قرارداد وکالت با موکل خود از برخی از حقوق ، اختیارات و همچنین تعهدات قانونی برخوردار می شود. از اینرو وکیل چک کیفری بایستی به بهترین وجهی که می تواند از موکل خود دفاع نماید تا به حق و حقوق قانونی خود برسد.

هر چند در شغل وکالت و روند قضایی هرگز وکیل نمی تواند تعهد کند نتیجه خاصی را برای موکل خود بگیرد. این موضوع به این دلیل است که تعهد وکیل نسبت به موکل، تعهد به وسیله است و نه نتیجه. در نتیجه این موضوع به این معنا می باشد که وکیل تمام تلاش خود را برای رسیدن به بهترین نتیجه انجام می دهد.

بهترین وکیل چک کیفری در تهران

در مسائل حقوقی و کیفری می توان از بهترین وکیل چک کیفری در تهران مشاوره گرفت. در خصوص این موضوع و شرح وظایف مورد بررسی وکیل چک کیفری بایستی بدانید که وکیل کسی است که از جانب موکل اجازه داشته باشد در خصوص مسائل حقوقی و یا کیفری، در مراجع قضایی یا غیر قضایی اقدامات لازم را انجام دهد. در این رابطه حقوقی رابطه وکیل نسبت به اثبات حقوق موکل خود در رابطه با موضوع مطرح شده در مراجع قضایی و غیر قضایی طبق حدود اختیارات انجام وظیفه می باشد.

در خصوص مشاوره و یا اعطای وکالت به وکیل چک کیفری کلیک کنید.

مشاوره حقوقی

عملکرد وکیل چک کیفری

در خصوص چک برگشتی و چکی که به هر دلیل با عدم پرداخت مواجه شده باشد، وکیل چک کیفری می تواند به چند روش اقدام و شکایت نمایید. یکی از روش های معمول که می توانید در خصوص چک برگشتی اقدام نمایید، پیگیری از لحاظ حقوقی می باشد. در روش دیگر جهت بررسی چک برگشتی می توانید از لحاظ قوانین کیفری به رسیدگی بپردازید. منظور از پیگیری و رسیدگی به شکایات از لحاظ کیفری این است که 2 راه را پیش روی شما به عنوان موکل قرار خواهیم داد.

مقالات مرتبط  تخلفات پزشکی، جرایم پزشکی و دارویی

راه این است که‌ دادخواست حقوقی مطالبه وجه چک به دادگاه حقوقی تقدیم گردد که از لحاظ حقوقی پیگیری کنیم. راه دیگر مراجعه به اداره اجرای ثبت و درخواست صدور اجرائیه است و راه پایانی که وکیل چک کیفری توصیه می کند مراجعه به دادسرا و تقدیم شکوائیه و درخواست مجازات درخواست کننده چک است. البته هر کدام از این راه ها امکاناتی را در اختیار دارنده چک جهت فشار به صادرکننده چک قرار می دهد. تشخیص اینکه کدام راه مناسب تر است و دارنده چک را سریعتر به مقصود خود می رساند بسیار ضروری و تخصصی است که می توانيد از وکیل چک کیفری کمک بگیرید.

ویژگی های وکیل چک کیفری

در این بخش ابتدا به بررسی موضوع ویژگی های چک کیفری می پردازیم. در صورتی که با چنين مواردی رو به رو شدید می توانید موضوع پیگیری شکایت خود را به چک کیفری ارتباط دهید.

این ویژگی ها عبارتند از:

 • برای شکایت کیفری چک باید ظرف مدت 6 ماه از تاریخ مندرج در چک به بانک مراجعه کنید. در غیر اینصورت دارنده چک حق شکایت کیفری ندارد.
 • ویژگی دوم در خصوص شکایت کیفری چک به این معناست که دارنده چک باید ظرف مدت 6 ماه از تاریخی که چک برگشت زده شده است، شکایت خود را به مراجع قانونی ارجاع دهد و شکوائیه خود را ثبت نماید. در غیر این صورت امکان شکایت کیفری وجود نخواهد داشت و فقط موکل می تواند دادخواست حقوقی وجه چک بدهد.
 • ویژگی سوم در خصوص مجازات صدور چنین چک هایی این است که باید گفت مجازات صدور چک بلا محل بر حسب مورد از 6 ماه تا 2 سال خواهد بود.

شکایت وکیل چک

در بررسی روش درخواست شکایت و عملکرد وکیل چک کیفری بایستی به جزئیاتی پرداخته شود. در این بحث باید گفت که وقتی بخواهیم از جهت کیفری شکایتی مربوط به چک داشته باشیم باید به دادسرای محل وقوع جرم مراجعه کرده و شکوائیه خود را تقدیم نماییم.

در ادامه نمونه ای از درخواست شکایت مربوط به چک کیفری شرح داده شده است:

 • اطلاعات مربوط به شاکی: (نام و نشانی کسی که چک را برگشت زده)
 • اطلاعات مربوط به متهم: (نام و نشانی کسی که چک را صادر کرده)
 • جزییات کامل محل وقوع جرم: (بانکی که چک در آن برگشت خورده باشد.)
 • ارائه اطلاعات لازم درباره زمان وقوع جرم: (تاریخی که دارنده به بانک مراجعه کرده و چک را برگشت زده)
 • ارائه دلایل لازم جهت ثبت درخواست: در اینجا باید دلایل اثبات خود را بنویسید. به عنوان مثال تصویری که بیان کننده درستی چک باشد، تصویر گواهی عدم پرداخت که از بانک می گیرید.
 • متن شکواییه مطالبه وجه چک (در اینجا درخواست خود را مطرح می کنید.
مقالات مرتبط  دیه بینی در قانون مجازات اسلامی سال 1402

درخواست بررسی موضوع چک کیفری

در خصوص بررسی نکات مربوط به درخواست بررسی موضوع چک کیفری به جزئیات و نکات زیر توجه فرمائید:

 • نکته اولی که در این خصوص بایستی بررسی گردد این است کهمرجع کیفری صالح (دادسرا و دادگاه کیفری) برای رسیدگی به شکایت چک بلامحل، دادسرا و دادگاه محل وقوع جرم است. در واقع محل وقوع جرم همان بانکی است که چک در آن برگشت خورده است.
 • نکته دوم اینکه در مورد چک هایی که محل اقامت صادرکننده، شهر دیگری است قاعده کلی بدین صورت است که شاکی بعد از شکایت باید به دادگاه محلی که چک برگشت خورده است مراجعه کرد.
 • نکته بعدی که به عنوان سومین نکته باید به آن‌ توجه کرد این است که در دعوای مطالبه وجه چک، دارنده چک در واقع مجازات صادرکننده را می خواهد و وجه چک خود را از دادگاه نخواسته است. در بسیاری از مواقع صادرکننده از ترس مجازات حتی قبل از صدور رای دادگاه اقدام به پرداخت چک می نماید.

نکته آخر این است که شکایت کیفری چک همیشه لزوما راه حل مناسبی نیست. چرا که در بسیاری از مواقع چک وجه کیفری ندارد یا به تعبیر عامیانه چک کیفری نیست. این موضوع بدین معناست که چک ویژگی کیفری بودن خود را از دست داده است. از اینرو شکایت کیفری دیگر معنایی ندارد و ما را به نتیجه دلخواه نخواهد رساند.

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار به شرح زیر است:

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار

بررسی چک های فاقد جنبه کیفری

در این بخش موضوع چک های فاقد جنبه کیفری و وکیل چک کیفری مورد بررسی قرار می گیرند. در مواردی که چک جنبه کیفری ندارد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اگر مهلت 6 ماهه شکایت چک کیفری رعایت نشود، در این صورت چک جنبه کیفری خود را از دست خواهد رفت و فقط جنبه حقوقی دارد.
 • زمانی که چک وعده دار یا دارای زمان باشد، یعنی تاریخ صدور چک قبل از تاریخ پرداخت آن باشد، در این صورت اصولا چک از ابتدا جنبه کیفری نداشته است.
 • اگر چک بدون تاریخ باشد، البته باید گفت که این چک ها بی اعتبار نیستند و خود صادرکننده می تواند چک را تاریخ بزند ولی امکان شکایت کیفری وجود نخواهد داشت. شاکی فقط می تواند دادخواست حقوقی بدهد یا از اداره اجرای ثبت درخواست صدور اجرائیه بنماید.
 • اگر چک تضمین امری باشد، یعنی چک به مقصود پرداخت نباشد، در این صورت انجام تعهد یا پرداخت وجه دیگری را ضمانت نموده است.
 • اگر چک سفید امضاء باشد با این توضیح که در صورتیکه چک فقط امضاء داشته باشد و مبلغ و تاریخ و دارنده و ذینفع در آن نوشته نشده باشد وجه کیفری ندارد.
مقالات مرتبط  وکیل پولی و بانکی با تجربه و سابقه قضایی

گروه وکلای کیفری ژیوار برای هر مشکل حقوقی و یا کیفری، راه حل های کارآمد و برنامه های مشاوره مناسبی را پیش روی شما قرار خواهد داد. در خصوص مشاوره با وکیل کلاهبرداری در مشهد و یا سایر استان های ایران با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول در باب وکیل چک کیفری

در این بخش مفتخر پاسخگویی سوالات متداول در باب وکیل چک کیفری می باشیم:

 • بهترین وکیل چک کیفری در تهران کیست؟ در مسائل حقوقی و کیفری می توان از بهترین وکیل چک کیفری در تهران مشاوره گرفت. در خصوص این موضوع و شرح وظایف مورد بررسی وکیل چک کیفری بایستی بدانید که وکیل کسی است که از جانب موکل اجازه داشته باشد در خصوص مسائل حقوقی و یا کیفری، در مراجع قضایی یا غیر قضایی اقدامات لازم را انجام دهد. در این رابطه حقوقی رابطه وکیل نسبت به اثبات حقوق موکل خود در رابطه با موضوع مطرح شده در مراجع قضایی و غیر قضایی طبق حدود اختیارات انجام وظیفه می باشد.
 • عملکرد وکیل چک کیفری چیست؟ در خصوص چک برگشتی و چکی که به هر دلیل با عدم پرداخت مواجه شده باشد، وکیل چک کیفری می تواند به چند روش اقدام و شکایت نمایید. یکی از روش های معمول که می توانید در خصوص چک برگشتی اقدام نمایید، پیگیری از لحاظ حقوقی می باشد. در روش دیگر جهت بررسی چک برگشتی می توانید از لحاظ قوانین کیفری به رسیدگی بپردازید. منظور از پیگیری و رسیدگی به شکایات از لحاظ کیفری این است که 2 راه را پیش روی شما به عنوان موکل قرار خواهیم داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.