وکیل سید حسن ذوقی

سید حسن ذوقی

⚖ وکیل دادگستری

⚖ عضو مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه

⚖ با 20 سال سابقه وکالت و مشاوره حقوقی

⚖ متخصص در دعاوی کیفری

شماره تماس: 09101923725

02122927763

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، خیابان ظفر، بعد از خیابان نساء، پلاک 52، ساختمان بانک تجارت، طبقه سوم، واحد 3

کیفیت خدمات تضمینی

امتیاز 4.9 بر اساس دیدگاه مشتریان

بررسی مدارک قبل از قبول وکالت

وکیل قتل

وکیل قتل در واقع یک وکیل متخصص در جرایم علیه تمامیت جسمانی افراد است و می تواند به شما در دفاع از این اتهام سنگین و حساس کمک کند. قتل، به انواع قتل عمد و قتل غیر عمد تقسیم می شود. خود قتل غیر عمد به انواع شبه عمد و خطای محض تقسیم می شود.

با توجه به اینکه وکیل قتل حتی در صورت عدم تمکن مالی متهم نیز از سوی دادگاه به صورت تسخیری تعیین می گردد همین نکته کافی است تا ما به اهمیت داشتن وکیل در پرونده قتل پی ببریم. به همین دلیل گروه وکلای کیفری ژیوار مفتخر به داشتن وکلای متخصص در این زمینه می باشد تا شما عزیزان را در مسیر حل مشکلاتتان همراهی نماید.

اینفوگرافیک خدمات تخصصی وکیل قتل

برای انتخاب یک وکیل قتل خوب باید به چه نکاتی دقت شود؟

انتخاب یک وکیل قتل خوب، اهمیت زیادی دارد. وکیل قتل باید دارای دانش و تجربه کافی در زمینه قتل باشد تا بتواند از حقوق موکل خود به بهترین شکل دفاع کند. در اینجا برخی از نکات مهم در مورد انتخاب وکیل قتل آورده شده است:

  • وکیل قتل باید دارای تجربه کافی در زمینه قتل باشد.
  • وکیل قتل باید دارای دانش کافی در قوانین کیفری و حقوقی مربوط به قتل باشد.
  • وکیل قتل باید دارای مهارت­ های ارتباطی قوی باشد تا بتواند به خوبی با موکل خود ارتباط برقرار کند.
  • وکیل قتل باید دارای مهارت­ های حل مسئله باشد تا بتواند راه حل­ های مناسب برای مشکلات موکل خود پیدا کند.

وکیل متخصص قتل

وکالت در دعاوی قتل و به طور کلی دسته بندی جرایم علیه تمامیت جسمانی افراد مستلزم تخصص کافی در زمینه علمی و دانش تجربی مرتبط با رسیدگی دادگاه های صالح به رسیدگی به این دسته از جرایم است. وکیل قتل با تجربه در بسیاری از پرونده ها در این زمینه می تواند به متهم قتل یا اولیای دم مقتول کمک شایانی کند، در واقع ماهیت این نوع دعاوی کیفری به گونه ای است که نداشتن وکیل می تواند باعث آسیب جبران ناپذیری به حقوق مردم شود.

آنچه باید در باب استخدام یک وکیل قتل خوب بدانید:

دادگاه صالح به رسیدگی جرم قتل

دادگاه صالح به رسیدگی جرم قتل بسته به نوع قتل، می تواند متفاوت باشد. طبق قانون آیین دادرسی جدید، قتل عمد در صلاحیت دادگاه کیفری یک است که عمدتاً در مراکز استان ها برگزار می شود و انواع قتل های غیر عمد بسته به محل وقوع جرم در صلاحیت دادگاه کیفری دو است. همچنین مرجع رسیدگی و تجدیدنظرخواهی از آرای قتل عمد دیوان عالی کشور و قتل غیرعمد در صلاحیت دادگاه تجدیدنظر استان محل وقوع جرم است.

مزیت تنظیم لایجه و شکواییه توسط وکیل قتل در گروه وکلای کیفری ژیوار:

بهترین وکیل قتل عمد

به طور کلی فشار افکار عمومی و اولیای دم باعث می شود که بسیاری از وکلای زبده علیرغم تخصص در زمینه حقوق کیفری از قبول وکالت در قتل عمد خودداری کنند و یا در صورت قبولی نتوانند دفاع شایسته و مناسبی ارائه دهند. بهترین وکیل قتل عمد کسی است که با غلبه بر احساسات خود در حالی که تحت فشار روحی موجود است موضوع و جهات حکمی پرونده را در دادگاه صالح توضیح دهد و از حقوق موکل دفاع کند. با توجه به اهمیت موضوع، قانونگذار علاوه بر تشکیل دادگاه تخصصی، رسیدگی به قتل عمد را در مرحله تحقیقات مقدماتی نیز به بازپرس محول کرده است تا تمامی جزئیات تمام و کمال ثبت و بررسی گردند.

وکیل برای اثبات قتل

ملاک تعیین مرجع صالح رسیدگی به قتل در سایت سامانه ملی آرای قضائی

در مورد اختلاف حاصله فی‌مابین شعبه دوم دادگاه کیفری استان و شعبه 101 دادگاه جزایی شهرستان در رابطه با رسیدگی به پرونده حاضر اتهامی آقای ن.ک. مبنی بر قتل عمدی به میزان ده درصد، با توجه به اوراق پرونده و قرارهای عدم صلاحیت رسیدگی صادره از شعبات مذکور و با توجه به استدلالی که در هر یک از دو قرار مذکور شده است و با عنایت به نوع بزه ارتکابی و موضوع شکایت و صرف‌نظر از صحت ‌و سقم آن مستنداً به تبصره 1 ماده 4 قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب و اصلاحی و الحاقی مصوب 28/ 07/ 1381 دادگاه کیفری استان برای رسیدگی به پرونده مطروحه صالح خواهد بود و با اعلام صلاحیت رسیدگی مرجع اخیرالذکر برای رسیدگی در مورد اختلاف حاصله رفع اختلاف می‌نماید و مقرر است دفتر پرونده را به مرجع مربوطه ارسال دارند.
شعبه 2 دیوان عالی کشور – رئیس و عضو معاون
سید احمد هاشمی – طباطبایی

ملاک تعیین مرجع صالح رسیدگی به قتل

وکیل برای ادله اثبات قتل

جنایت قتل اعم از عمد و غیرعمد دارای دو نوع دلیل است که به شرح زیر است:

دسته اول ادله عمومی است که مربوط به همه جرایم است  دسته دوم ادله مخصوص جرایم است.
شهادت شهود جرایم علیه تمامیت جسمانی افراد
علم قاضی ثبوت قسامه
اقرار مرتکب

هنر وکیل قتل این است که برای اثبات دعوی خود از ادله برای اثبات قتل استفاده کند.  قسامه در واقع عبارت است از سوگندهای مکرر مرتکب یا اقارب ذکور خویشاوند او بر انتساب جرم به متهم قتل.

در مورد مرتكبان قتل عمدي

در مورد مرتكبان قتل عمدي كه به موجب قانون مجازات عمومي سابق و با اعمال تخفيف به حبس هاي ابد يا جنايي درجه يک محكوم شده اند و در حال تحمل كيفر مي باشند.

  1. در صورتي كه اعمال تخفيف، در اثر گذشت شكات خصوصي نبوده و اولياي دم هم ديه اي به عنوان ضرر و زيان ناشي از جرم نگرفته باشند، لازم است ترتيبي داده شود تا با تراضي اولياي دم مقتولان اين قبيل پرونده هاي اجرائي ، موجبات آزادي محكومان زنداني حبسهاي جنائي مزبور، فراهم گردد.
  2. براي پرداخت ديه مورد مطالبه اولياي دمي كه حكم قطعي اعسار محكومان از پرداخت ضرر و زيان (ديه) صادر شده يا بشود، مدارک لازم به حوزه معاونت اداري و مالي و پشتيباني قوه قضائيه فرستاده شود تا اقدام لازم بعمل آورند.
  3. نسبت به سايرين كه با توجه به گذشت شاكيان خصوصي، محكوم به حبس شده اند و از لحاظ جنبه عمومي جرم، زائد بر مدت مقرر در قوانين كنوني، در حبس مانده اند براي مدت باقيمانده حبس مورد حكم ، پيشنهاد عفو محكومان به اداره كل عفو و بخشودگي و سجل كيفري فرستاده شود تا بررسي و اقدام نمايند.

اطلاعات فوق در مندرج در سایت قانون و مقررات جمهوری اسلامی ایران آورده شده است.

قتل غیر عمد چیست؟

به هر نوع قتلی که مشمول عنوان قتل عمد نباشد قتل غیر عمد گفته می شود. قتل غیر عمد دارای دو نوع است که هر کدام آثار کیفری متفاوتی دارند. قتل غیر عمد شامل دو نوع قتل شبه عمد و قتل خطای محض است.

اما قتل شبه عمد چیست؟ قتل شبه عمد در مواردی رخ می دهد که فرد در انجام یک رفتار و فعل مشخص اراده داشته اما نتیجه مجرمانه که همان کشته شدن فرد است را نمی خواسته است. در اصطلاح حقوقی در قتل شبه عمد شخص قصد فعل دارد اما قصد نتیجه ندارد. برای مثال وقتی کسی از روی اشتباه اما با اراده خود سمی را در غذای کسی بریزد و آن فرد در اثر خوردن آن سم بمیرد قتل شبه عمد رخ داده است که مستلزم دیه و حبس تعزیری است. علاوه بر این، قتل شبه عمد در مواردی رخ می دهد که فرد جهل به موضوع دارد و یا مرتکب تقصیر در عمل خود می شود. مثلا اگر کسی با تصور اینکه کسی در ماشین نیست آن را بسوزاند بر اساس جهلی که نسبت به موضوع داشته است مرتکب عمل عمد نشده بلکه قتل شبه عمد کرده است. در تصادفات رانندگی نیز قتل هایی که صورت می گیرد از نوع قتل شبه عمد هستند.

نوع دوم از قتل غیرعمد، قتل خطای محض است. قتل خطای محض در مواردی رخ می دهد که فرد نه قصد مجرمانه دارد و نه در انجام رفتاری که منجر به قتل شده اراده ای از خود داشته است. قتلی که توسط کودک، دیوانه یا در حین خواب و بی هوشی رخ می دهد از این نوع است.

وکیل معاونت در قتل

قانونگذار رفتارهای تحریک، ترغیب و تطمیع مرتکب به قتل عمدی و یا ساختن وسیله برای ارتکاب قتل یا تسهیل ارتکاب قتل و نیز فراهم آوردن راه برای ارتکاب قتل توسط اشخاص را به عنوان معاونت در قتل تعریف کرده است. و شرایط احراز قصاص عبارت است از:

وحدت قصد معاون و مباشر مورد اول
همراهی زمانی رفتار با رفتار قاتل مورد دوم
همراهی زمانی رفتار با رفتار قاتل مورد سوم
اجرای احکم قصاص

نحوه اجراي احكام قصاص، رجم ،‌قتل ، صلب ، اعدام و شلاق مطابق با  قوانین مندرج در سایت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران در 23 ماده ذکر است.

چگونگی انتخاب بهترین وکیل قتل و وکیل جنایی در تهران

انتخاب وکیل مناسب برای پرونده جنایی شما یک تصمیم بسیار حیاتی است. در این راستا، مهم است که اقداماتی را انجام دهید تا وکیلی را پیدا کنید که بتواند بهترین نماینده حقوقی شما باشد.

توصیه اولیه این است که تحقیقاتی دقیق درباره وکلای قتل انجام دهید. در این راستا، می‌ توانید با افرادی که تجربه قبلی با وکلای قتل داشته‌ اند، مشورت کنید و نظرات آن‌ ها را درباره وکلایی که با آن‌ ها همکاری کرده‌ اند، بدست آورید. همچنین، می‌ توانید از سایت‌ های رتبه‌ بندی و نظرات مشتریان پیشین استفاده کنید.

در طول این تحقیقات، مهم است که سوابق و تجربه وکلا را مورد بررسی قرار دهید. بررسی کنید که آیا وکیل تجربه کافی در زمینه پرونده‌های جنایی دارد و آیا سابقه موفقیت قابل قبولی در این زمینه داشته است. همچنین، ارتباط و روابط میان وکیل و مشتری بسیار مهم است، بنابراین، تا حد امکان، با وکیل برخوردی انجام دهید تا بتوانید اطمینان حاصل کنید که این رابطه بر اساس اعتماد و تعامل موثر بنا شده است.

با رعایت این نکات و انجام تحقیقات دقیق، می‌توانید وکیلی را پیدا کنید که بتواند بهترین نماینده حقوقی شما در پرونده جنایی باشد.

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار عبارتست از:

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار

وکیل پرونده های قتل، وکیل قتل در تهران

پذیرش مکرر وکالت در پرونده های کیفری با اتهام قتل، اعم از وکالت متهم یا اولیای دم، منجر به شکل گیری دانش تجربی مفیدی در تیم حقوقی مسئول دفاع می شود، البته در بسیاری از موارد با وجود ارائه صلاحیت قضایی. دفاعیات و کار مستمر و تخصصی بر روی پرونده توسط وکلای پرونده قتل، متأسفانه تحت تأثیر فشار افکار عمومی یا ملاحظات خاص هر پرونده قتل، رأی صادره خارج از واقعیت و حقایق حقوقی پرونده است. ، امکان تجدیدنظرخواهی از آرای دادگاه های کیفری در دیوان عالی کشور ضامن جلوگیری از بی عدالتی و اجرای تصمیمات تصادفی و اشتباه است، استفاده از تیم وکلای مجرب و با انگیزه امکان موفقیت در پرونده های حساس قتل را افزایش می دهد.

بیشتر پرونده های مربوط به اتهام قتل در دادسرا منجر به صدور کیفرخواست قتل عمد می شود. متأسفانه دادسرا با توجه به ماهیت وظایف خود تمایل دارد سنگین ترین اتهام ممکن را انتخاب کند، اما دادگاه های کیفری به عنوان نهادی بی طرف در رسیدگی به اتهامات، بسیاری از کیفرخواست های مذکور بی اثر نموده و عنوان اتهام را انتخاب می کنند. شما عزیزان می توانید جهت مشاوره با وکیل قتل و یا ارائه وکالت و یا سایر مسائلی نظیر و سایر مسائل حقوقی و کیفری بهره مندی از خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار به صورت تلفنی یا حضوری با در ارتباط باشید.

Rate this page

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.