نمونه شکایت کلاهبرداری اینترنتی

نمونه شکایت کلاهبرداری اینترنتی

نمونه شکایت کلاهبرداری اینترنتی در این مقاله توسط وکیل کلاهبرداری اینترنتی برای کسانی آمده است که مورد کلاهبرداری فضای اینترنت قرار گرفته­ اند. پیشنهاد می­ شود به نکات مطرح شده در این مقاله دقت کنید اما با وکلای موسسات معتبری چون گروه وکلای کیفری ژیوار هم مشورت کنید تا مسیر شکایت از جرم کلاهبرداری اینترنتی را به درستی پیش ببرید.

کلاهبرداری اینترنتی می‌ تواند به اشکال مختلف انجام شود، از جمله:

 • فروش محصولات یا خدمات تقلبی یا غیرواقعی
 • دریافت وجه از افراد بدون ارائه محصول یا خدمات
 • به دست آوردن اطلاعات شخصی افراد با هدف سوءاستفاده
 • انتشار اطلاعات نادرست یا گمراه‌ کننده

خدمات تخصصی وکیل کلاهبرداری اینترنتی

نکات مهم برای پیشگیری از کلاهبرداری اینترنتی

کلاهبرداری اینترنتی می‌ تواند خسارت‌ های مالی و غیرمالی زیادی به افراد وارد کند. برای جلوگیری از وقوع کلاهبرداری اینترنتی، باید آگاهی خود را در مورد این موضوع افزایش دهیم و نکات ایمنی را رعایت کنیم.

در اینجا چند نکته برای جلوگیری از کلاهبرداری اینترنتی آورده شده است:

 • قبل از خرید از یک وب‌ سایت، حتماً اعتبار آن را بررسی کنید.
 • اطلاعات شخصی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید.
 • در صورت دریافت پیامک یا ایمیل مشکوک، به آن‌ ها پاسخ ندهید.
 • از نرم‌افزارهای امنیتی معتبر برای محافظت از دستگاه خود استفاده کنید.
 • اگر فکر می‌ کنید که مورد کلاهبرداری اینترنتی قرار گرفته‌ اید، باید بلافاصله شکایت خود را به مراجع قضایی ارائه دهید.

مشاوره با وکیل کلاهبرداری اینترنتی

نمونه شکایت کلاهبرداری اینترنتی

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان/استان

با سلام

احتراماً، اینجانب [نام و نام خانوادگی شاکی]، به موجب این شکواییه، به اطلاع می‌ رسانم که در تاریخ [تاریخ]، با مراجعه به وب‌ سایت [نام وب‌ سایت]، اقدام به خرید [محصول یا خدمات] به مبلغ [مبلغ] تومان نمودم.

مقالات مرتبط  اثبات بی گناهی در کلاهبرداری

پس از پرداخت وجه، فروشنده، محصول یا خدمات را به اینجانب تحویل نداد و با تماس‌ های مکرر اینجانب، از پاسخگویی خودداری کرد.

با توجه به اینکه اینجانب در اثر اقدامات مجرمانه فروشنده، متضرر شده‌ ام، لذا به استناد مواد [مواد قانونی مربوط به کلاهبرداری]، از آن مقام محترم تقاضای رسیدگی و تعقیب کیفری فروشنده را دارم.

ضمناً، به پیوست این شکواییه، کپی رسید پرداخت وجه و سایر مدارک مربوطه را ارائه می‌ نمایم.

پیشاپیش از مساعدت جنابعالی کمال تشکر را دارم.

با احترام

[نام و نام خانوادگی شاکی]

[تاریخ]

این متن صرفاً یک نمونه شکایت کلاهبرداری اینترنتی است و ممکن است با توجه به شرایط پرونده، نیاز به تغییراتی داشته باشد. برای اطمینان از صحت و کامل بودن متن شکایت خود، می‌ توانید با یک وکیل یا مشاور حقوقی مشورت کنید.

در این متن، ابتدا نام و نام خانوادگی شاکی، تاریخ خرید، محصول یا خدمات خریداری شده، مبلغ پرداختی و اقدامات مجرمانه فروشنده ذکر شده است. سپس، به استناد مواد قانونی مربوط به کلاهبرداری، تقاضای رسیدگی و تعقیب کیفری فروشنده شده است. در ادامه، کپی رسید پرداخت وجه و سایر مدارک مربوطه به پیوست شکایت ارائه شده است. در پایان، از مساعدت مرجع قضایی تشکر شده است.

نمونه شکواییه کلاهبرداری ایرنتنی در اینستاگرام

شکواییه نشر اکاذیب اینترنتی

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب جرایم رایانه ای

با سلام و احترام

بدین وسیله به استحضار می رساند:

در تاریخ …… موکل این جانب مطلع گردیده است: سایت شرکت …… به نشانی: …… اقدام به انتشار اطلاعیه ای نموده مبنی بر اینکه فعالیت شرکت موکل به نشانی: …… غیر قانونی می باشد.

با توجه به روزنامه رسمی ثبت و تغییرات شرکت موکل، پروانه کسب و نماد اعتماد الکترونیک ارائه شده کاملا واضح و مبرهن است که کلیه فعالیت های موکل قانونی می باشد و محتویات سایت شرکت مشتکی عنه کذب محض و افترا بوده که به قصد اضرار به موکل اقدام به انتشار آن در اینترنت از طریق سایت خود نموده است.

مقالات مرتبط  تعلیق مجازات کلاهبرداری

لذا با توجه به ادله ارائه شده، ضمن درخواست حذف محتویات کذب و مجرمانه از سایت مشتکی عنه و انسداد این صفحه تقاضای محکومیت ایشان به اشد مجازات به جهت تعدد جرایم ارتکابی به موجب ماده 18 قانون جرایم رایانه ای جهت نشر اکاذیب و ماده 697 قانون تعزیرات 1375 جهت افترا نسبت به موکل را استدعا دارم.

ماده 697 قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) در ویکی حقوق: هر کس به وسیله اوراق چاپی یا خطی یا به وسیله درج در روزنامه و جرائد یا نطق در مجامع یا به هر وسیله دیگر به کسی امری را صریحاً نسبت دهد یا آن‌ها را منتشر نماید که مطابق قانون آن امر جرم محسوب می‌شود و نتواند صحت آن اسناد را ثابت نماید جز در مواردی که موجب حد است به جزای نقدی درجه شش محکوم خواهد شد.

تبصره – در مواردی که نشر آن امر اشاعه فحشا محسوب گردد هر چند بتواند صحت اسناد را ثابت نماید مرتکب به مجازات مذکور محکوم خواهد شد

نمونه شکواییه کلاهبرداری ایرنتنی در وب

نکات مهم در شکایت کلاهبرداری اینترنتی

در متن شکایت نامه کلاهبرداری اینترنتی، باید موارد زیر ذکر شود:

 • نام و نام خانوادگی شاکی
 • تاریخ خرید
 • محصول یا خدمات خریداری شده
 • مبلغ پرداختی
 • اقدامات مجرمانه فروشنده
 • استناد به مواد قانونی مربوط به کلاهبرداری
 • تقاضای رسیدگی و تعقیب کیفری فروشنده
 • کپی رسید پرداخت وجه و سایر مدارک مربوطه

شکایت کلاهبرداری اینترنتی باید به صورت کتبی و با امضای شاکی به دادسرا ارائه شود. دادسرا پس از بررسی شکایت، در صورتی که آن را موجه تشخیص دهد، تحقیقات مقدماتی را آغاز می‌ کند. در صورت احراز وقوع جرم، پرونده به دادگاه ارسال می‌ شود. دادگاه پس از رسیدگی به پرونده، حکم مقتضی را صادر می‌ کند.

مقالات مرتبط  کلاهبرداری بیمه ای

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار:

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار

نکات مهم برای موفقیت در شکایت کلاهبرداری اینترنتی

پس از آوردن نمونه شکایت کلاهبرداری اینترنتی باید گفت که برای افزایش احتمال موفقیت در شکایت کلاهبرداری اینترنتی، باید مدارک و مستندات کافی ارائه شود. این مدارک می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • رسید پرداخت وجه
 • اسکرین‌ شات‌ های مربوط به خرید
 • مکالمات پیامکی یا تلفنی با فروشنده
 • سایر مدارکی که می‌ تواند وقوع جرم را اثبات کند

در صورتی که مدارک و مستندات کافی ارائه شود، احتمال محکومیت مجرم افزایش می‌یابد.

در این مقاله یک نمونه شکواییه کلاهبرداری اینترنتی مورد بررسی قرار گرفت و به مواردی جهت موفقیت در شکایت هم پرداخته شد. چنانچه درگیر این مشکل شده­اید، می ­توانید به گروه وکلای کیفری ژیوار مراجعه کنید و با همراهی یک وکیل حقوق قانونی خود را دریافت کنید.

سوالات کیفری در باب شکواییه کلاهبرداری اینترنتی

در ادامه به بررسی پاسخ سوالاتی پرداخت ه­ایم که در دسته سوالات کیفری نمونه لایحه شکواییه کلاهبرداری اینترنتی قرار دارند.

 • شکایت کلاهبرداری اینترنتی باید به کجا ارائه شود؟ شکایت کلاهبرداری اینترنتی باید به دادسرای محل وقوع جرم یا محل اقامت شما ارائه شود.
 • زمان رسیدگی به شکایت کلاهبرداری اینترنتی چقدر است؟ زمان رسیدگی به شکایت کلاهبرداری اینترنتی به عوامل مختلفی مانند پیچیدگی پرونده، حجم مدارک، و میزان ترافیک کاری دادسرا بستگی دارد. معمولاً رسیدگی به این نوع شکایات چند ماه طول می‌ کشد.
 • مجازات کلاهبرداری اینترنتی چیست؟ مجازات کلاهبرداری اینترنتی در قانون مجازات اسلامی جمهوری اسلامی ایران مشخص شده است. طبق ماده 1 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری، مجازات کلاهبرداری از یک تا هفت سال حبس و جزای نقدی معادل مال مورد کلاهبرداری است.
5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.