وکیل سید حسن ذوقی

سید حسن ذوقی

⚖ وکیل دادگستری

⚖ عضو مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه

⚖ با 20 سال سابقه وکالت و مشاوره حقوقی

⚖ متخصص در دعاوی کیفری

شماره تماس: 09101923725

02122927763

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، خیابان ظفر، بعد از خیابان نساء، پلاک 52، ساختمان بانک تجارت، طبقه سوم، واحد 3

کیفیت خدمات تضمینی

امتیاز 4.9 بر اساس دیدگاه مشتریان

بررسی مدارک قبل از قبول وکالت

وکیل تصادفات

وکیل تصادفات متخصص در سوانح رانندگی در تهران عضو مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه با 20 سال سابقه وکالت و مشاوره حقوقی را از گروه وکلای کیفری ژیوار بخواهید. وکیل تصادفات تهران با بررسی اتفاقی که به عنوان زیان دیده و یا مقصر حادثه تصادف برای رخ داده است، می تواند برای گرفتن دیه تصادفات جرحی از بیمه یا خسارت وسلیه نقلیه اقدام کند. وکیل دعاوی تصادفات به فردی می گویند که دارای تحصیلات حقوقی و مدرک وکالت است. وکیل دعاوی تصادفات نقش بسیار مهمی در پرونده های مربوط به حوادث رانندگی ایفا می کند.

اینفوگرافیک خدمات تخصصی وکیل تصادفات متخصص

معرفی وکیل تصادفات در تهران

بهترین وکیل تصادفات در تهران می تواند با تکیه بر دانش در خصوص پرونده های تصادفات تهران شما را در این باب راهنمایی کند. سکونت در تهران، آشنایی با دادسرا و دادگاه های تهران از مزیت های استخدام وکیل تصادفات تهران می باشد. وکیل تصادفات تهران به دلیل اذهام ترافیک و حوادث رانندگی بایستی به جرایم مربوط به تصادفات، حوادث و سوانج رانندگی اشراف کامل داشته باشد. در این قسمت به معرفی بهترین وکیل همراه با شماره تماس و آدرس می پردازیم:

  • شماره تماس وکیل تصادفات تهران: 09101923725
  • آدرس وکیل تصادفات رانندگی تهران: خیابان شریعتی، خیابان طفر، بعد از خیابان نساء، پلاک 52، واحد 3

مزیت تنظیم لایحه و شکواییه در گروه وکلای کیفری ژیوار توسط وکیل برای تصادفات:

وظایف بهترین وکیل تصادفات در تهران

وظایف بهترین وکیل تصادفات در تهران که متخصص جرایم تصادفات توسط بهترین وکیل کیفری به شرح زیر است:

  • آگاهی کامل بر قوانین تصادفات و اطلاعات به روز
  • مهارت در تنظیم لایحه و شکواییه
  • حفظ حقوق موکل
  • صداقت در پرونده های کیفری رابطه نامشروع
  • اطلاعات لازم در مورد پیشرفت و جزئیات پرونده.
وظایف وکیل تصادفات در تهران

فایل صوتی: آنچه باید در باب استخدام یک وکیل برای تصادفات رانندگی خوب بدانید

 

ما در گروه وکلای کیفری ژیوار می توانیم بهترین وکیل برای تصادفات در هر حوزه قضایی را به شما معرفی کنیم تا با کمک دانش و تخصص بتوانید بهترین نتیجه ممکن را در دعاوی حقوقی یا کیفری مربوط به دعاوی تصادفات کسب کنید.

مزیت مشاوره تلفنی و حضوری در گروه وکلای کیفری ژیوار توسط وکیل متخصص تصادفات:

نمونه متن شکایت از راننده مقصر در تصادف جرحی

دادستان محترم شهرستان …..

با سلام احتراما به استحضار می رساند، در تاریخ ….. در اثر بی احتیاطی مشتکی عنه، تصادفی میان ایشان و اینجانب اتفاق افتاده که در نتیجه این تصادف، بینایی چشم چپ خود را از دست داده و از ناحیه استخوان ترقوه نیز مصدوم و مجروح شده ام که گزارش پلیس راهنمایی و رانندگی و کروکی تنظیم شده از محل تصادف نیز مشتکی عنه را مقصر حادثه اعلام نموده است.

لذا با تقدیم این شکوائیه، با استناد به ماده 715 قانون مجازات اسلامی، تقاضای رسیدگی و صدور حکم مجازات مشتکی عنه و پرداخت دیه به میزان مقرر در قانون را استدعا دارم.

نمونه شکایت نامه (شکواییه) در خصوص تخلف پلیس راهنمایی رانندگی:

نمونه شکایت نامه (شکواییه) در خصوص تخلف پلیس راهنمایی رانندگی:

وظیفه وکیل تصادفات در دعاوی مربوط به تصادفات رانندگی

وظیفه وکیل دعاوی تصادفات مربوط به تصادفات رانندگی چیست؟ مهم ترین بخش در دعاوی مربوط به تصادفات رانندگی این است که فرد مقصر در تصادف شناسایی شده و خسارات وارد شده به طرف مقابل را جبران کند. خسارات ناشی از تصادفات رانندگی می تواند شامل انواع مختلفی از جمله خسارت جانی، خسارت بدنی و خسارات مالی باشد که باید توسط فرد یا افراد مقصر در تصادفات رانندگی جبران شود. در ادامه تعریف و نحوه جبران هر یک از خسارات ناشی از تصادفات رانندگی بیان می شود. وکیل دعاوی تصادفات در گروه وکلای کیفری ژیوار راهنمای شما می باشد.

کجا می توانیم یک وکیل متخصص تصادفات پیدا کنیم؟

کجا می توانیم یک وکیل متخصص تصادفات پیدا کنیم؟

اگر از آن دسته افرادی هستید که به دنبال وکیل متخصص برای جرایم تصادفات هستید; به شما توصیه می کنیم در این زمینه از گروه وکلای کیفری ژیوار کمک بگیرید. گروه تخصصی و حرفه ای وکلای ژیوار دارای سابقه و تجربه کافی در حل مشکلات حقوقی مربوط به پرونده های تصادفات می باشد. شما می توانید از طریق گروه وکلای کیفری ژیوار با بهترین وکیل تصادفات آشنا شده و سپس پرونده خود را به وی بسپارید. این وکیل متخصص و متعهد می تواند بهتر از هرکس دیگری به شما کمک کند تا در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه را از دادرسی بگیرید.

نمونه دادخواست مطالبه خسارت ناشی از تصادف

نمونه دادخواست مطالبه خسارت ناشی از تصادف

ریاست محترم مجتمع قضایی ………….. شهرستان محل اقامت خوانده

با عرض سلام و ادب

احتراماً وکیل خواهان به استحضار می رساند:

آقای/خانم به عنوان خوانده در اثر بی احتیاطی در رانندگی و صحبت کردن حین رانندگی با موبایل خود و بالا بودن سرعت وسیله ی نقلیه خود، با اینجانب تصادف کرده که استخوان ها ی دست چپ و جمجمه و ………. اینجانب در اثر این تصادف شکسته شد که …………. درصد نقص عضو پیدا کردم.

وکیل تصادفات و حوادث رانندگی مفتخر به راهنمای شما در همین باب است.

خسارات ناشی از تصادفات رانندگی و وکیل تصادفات

مجازات صدمات بدنی ناشی از تصادفات رانندگی

هر گاه تصادف منجر به قتل دیگری نشود اما صدمات بدنی از هر نوع به فرد یا افراد وارد کند، فرد مرتکب به مجازات های خاصی محکوم می شود که در ماده 715 در سایت ویکی حقوق، 716 و 717 بیان شده است. در ماده 715 گفته شده: هر گاه یکی از جهات مذکور در ماده (714) موجب مرض جسمی یا دماغی که غیر قابل علاج باشد و یا از بین رفتن یکی از حواس یا از کار افتادن عضوی از اعضاء بدن که یکی از وظایف ضروری زندگی انسان را انجام می‌دهد یا تغییر شکل دائمی عضو یا صورت شخص یا سقط جنین شود مرتکب به حبس از 2 ماه تا یک سال و به پرداخت دیه در صورت مطالبه از ناحیه مصدوم محکوم می‌شود.

در ماده 716 در سایت ویکی حقوق نیز مجازات نوع دیگری از صدمات بدنی ذکر شده: هرگاه یکی از جهات مذکور در ماده (714) موجب صدمه بدنی شود که باعث نقصان یا ضعف دائم یکی از منافع یا یکی از اعضای بدن شود و ‌یا باعث از بین رفتن قسمتی از عضو مصدو‌م گردد، بدو‌ن آنکه عضو از کار بیافتد یا باعث و‌ضعِ حمل زن قبل از موعد طبیعی شود مرتکب به حبس از 1 ماه تا 3 ‌ماه و پرداخت دیه در صورت مطالبه از ناحیه مصدو‌م محکوم خواهد شد.

و همچنین ماده 717 در سایت ویکی حقوق: هرگاه یکی از جهات مذکور در ماده (714) موجب صدمه بدنی شود مرتکب به حبس از 15 تا 75 روز و پرداخت دیه در صورت مطالبه از ناحیه مصدو‌م محکوم می‌ شود.

علل تشدید جرایم ناشی از تخلفات رانندگی

در برخی شرایط مجازات جرایم ناشی از تخلفات رانندگی تشدید می شود که این موارد در ماده 718 قانون مجازات آورده شده است: در مورد مواد فوق هر گاه راننده یا متصدی وسایل موتوری در موقع وقوع جرم مست بوده یا پروانه نداشته یا زیادتر از سرعت مقرر‌ حرکت می‌ کرده است یا آن که دستگاه موتوری را با وجود نقص و عیب مکانیکی موثر در تصادف به کار انداخته یا در محل‌ هایی که برای عبور پیاده رو‌ علامت مخصوص گذارده شده است، مراعات لازم ننماید و یا از محل‌ هایی که عبور از آن ممنوع گردیده است رانندگی نموده به بیش از دو سوم حداکثر‌ مجازات مذکور در مواد فوق محکوم خواهد شد. دادگاه می‌ تواند علاوه بر مجازات فوق مرتکب را برای مدت یک تا 5 سال از حق رانندگی یا تصدی‌ وسایل موتوری محروم نماید.

ماده 719 قانون مجازات اسلامی (تعزیرات): هرگاه مصدوم احتیاج به کمک فوری داشته و راننده با وجود امکان رساندن مصدوم به مراکز درمانی و یا استمداد از مأمورین انتظامی از‌ این کار خودداری کند و یا به منظور فرار از تعقیب محل حادثه را ترک و مصدوم را رها کند حسب مورد به بیش از دو سوم حداکثر مجازات مذکور در‌مواد (714) و (715) و (716) محکوم خواهد شد. دادگاه نمی ‌تواند در مورد این ماده اعمال کیفیت مخففه نماید.

تبصره 1 – راننده در صورتی می ‌تواند برای انجام تکالیف مذکور در این ماده وسیله نقلیه را از صحنه حادثه حرکت دهد که برای کمک رسانیدن به‌ مصدوم توسل به طریق دیگر ممکن نباشد.

تبصره 2 – در تمام موارد مذکور هرگاه راننده مصدوم را به نقاطی برای معالجه و استراحت برساند و یا مأمورین مربوطه را از واقعه آگاه کند و یا به‌ هر نحوی موجبات معالجه و استراحت و تخفیف آلام مصدوم را فراهم کند دادگاه مقررات تخفیف را درباره او رعایت خواهد نمود.

هشدار پلیس به سودجویان از تصادفات ساختگی

 

نظر مشورتي 7/93/2126 در خصوص بي احتياطي رانندگان و تعدد جرم در تصادفات

نظر مشورتي 7/93/2126 مورخ 1393/09/05 اداره كل حقوقي قوه قضائيه در خصوص بي احتياطي رانندگان و تعدد جرم در تصادفات در سایت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران:

بي احتياطي رانندگان و تعدد جرم در تصادفات

مسئولیت راننده بدون گواهینامه در تصادفات رانندگی با مشاوره حقوقی وکیل تصادفات رانندگی

همانطور که می دانید داشتن گواهینامه از الزامات رانندگی است. گاها پیش می آید که در تصادفات رانندگی شخصی فاقد گواهینامه باشد یا گواهینامه وی منقضی شده باشد. در تصادفات رانندگی شخص بدون گواهینامه به صورت مستقیم مقصر نمی باشد بلکه بایستی توسط افسرراهنمایی و رانندگی مشخص شود.

در تصادفات رانندگی بدون گواهینامه در صورتی که منجر به صدمات بدنی شوند دادگاه مکلف با مجازات وی می باشد که این مجازات به میزان یک تا پنج سال محروم شدن از حق رانندگی می باشد. در صورتیکه که راننده بدون گواهینامه مقصر در تصادفات رانندگی باشد اگر راننده از بیمه شخص ثالث برخودار باشد شرکت بیمه هیچ گونه خسارت اعم از جانی یا مالی را پرداخت نخواهد کرد ولی خسارت جانی و مالی اشخاث ثالث را در راستای حمایت از حقوق افراد پرداخت می کند و متعاقبا شرکت بیمه این حق را خواهد داشت بابت مبالغ پرداختی به راننده فاقد گواهی نامه مراجعه کند .

قانون بیمه اجباری مسؤولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث که در ایران اختصاراً قانون بیمه شخص ثالث نامیده می‌ شود، اولین بار در 14 ماده و سه تبصره و در تاریخ 26/09/1347 به تصویب مجلس شورای ملی و متعاقباً در تاریخ 23/10/1347 به تصویب مجلس سنا رسیده و از اول فروردین ماه 1348 نیز به اجرا گذاشته شد.

منبع سایت ویکی پدیا

دعوای مطالبه خسارت بدنی ناشی از تصادفات رانندگی

در تصادفات رانندگی علاوه بر وسیله نقلیه امکان این که ساکنین خودرو دچار حادثه شوند نیز وجود دارد. در چنین حالتی مطابق با قوانین بیمه اجباری خسارت وارد شده به اشخاص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسیله نقلیه دارای دیه یا ارش است که مبلغ آن نیز قابل مطالبه است. در خصوص مطالبه خسارت تصادف رانندگی می توانید محتوا لینک شده را مطالعه کنید.

مسئولیت جبران خسارت در تصادفات رانندگی در سایت سامانه ملی آرای قضایی

پیام: در تصادفات رانندگی، راننده مقصر مسئول جبران خسارت وارده بر خودروی طرف مقابل است؛ بنابراین درصورت طرح دعوی مطالبه خسارت به طرفیت مالک خودرو، قرار رد دعوی به دلیل عدم توجه دعوی به وی صادر خواهد شد.

افت قیمت خودرو در تصادفات

دعوای مطالبه خسارت مالی ناشی از تصادفات رانندگی

مطابق با قوانین مجازات جمهوری اسلامی ایران خسارت در حوادث رانندگی در نهایت وصول دیه یا ارش داری جنبه کیفری و غیر کیفری است. در باب خسارت بدنی باید خاطرنشان کرد که بایستی 3 مورد به کمک وکیل دعاوی تصادفات به اثبات برسانید که عبارتند از:

  • وقوع حادثه رانندگی
  • ورود آسیب بدنی
  • وجود رابطه سببیت میان حادثه رانندگی و آسیب دیدگی بدنی

در صورت فقدان هر یک از این 3 مورد، امکان شکست در دعوای مطالبه خسارت وجود دارد.

افت قیمت خودرو در تصادفات توسط وکیل متخصص تصادفات

دعاوی افت قیمت خودرو در تصادفات از دیگر دعاوی می باشد که باید در مورد آن بدانید. نقل شده از وکیل متخصص تصادفات که خودرو آسیب دیده باید جزء خودروهای نو باشد و باید قبل از سانحه کاملا سالم و نو باشد. در این نوع دعاوی وکیل تصادفات می تواند تقصیر خوانده پرونده را به اثبات برساند. در چنین موردی هرگونه قصور، کوتاهی یا ایجاد آسیب از قصد در پرونده افت قیمت خودرو، قابلیت رسیدگی دارد.

بهترین وکیل تصادفات

بهترین وکیل تصادفات

خسارات ناشی از تصادفات و سوانح شامل صدمه بدنی و خسارت مادی و از کار افتادگی و هزینه های درمان می گردد. لذا، از ابتدا شکل طرح شکایت و نحوه رضایت از اهمیت ویزه ای برخوردار است. مخصوصا، نحوه رضایت. بسیاری از موارد شرکت های بیمه با اخذ رضایت، خسارت دیده را از حقوق دیگر که از آثار صدمه بدنی می باشد و در آینده محقق می گردد محروم می نمایند. با توجه به دقت مورد نیاز در جریان پرونده و شروع و ختم آن، به نظر وجود یک وکیل خبره در امر تصادفات ضروری می رسد. فراموش نگردد خیلی اوقات مشاهده شده است که پس از رضایت طرفین و مختومه شدن پرونده، گس از یک سال استخوان آسیب دیده عفونت کرده و منجر به فوت گردیده است.

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار

هزینه وکیل تصادفات

حق الوکاله در تصادفات توسط وکیل تصادفات به عوامل زیادی بستگی دارد که می توان به میزان سختی پرونده تصادفات بستگی دارد. در گروه وکلای کیفری ژیوار این امکان وجود دارد که قبل از هر گونه اقدامی در ابتدا با وکیل متخصص تصادفات مشورت نمائید سپس نسبت به استخدام وکیل دعاوی تصادفات و میزان حق الوکاله در تصادفات رانندگی تصمیم گیری کنید.

ما در گروه وکلای کیفری ژیوار بهترین وکیل تصادفات در تهران

 بهترین وکیل تصادفات در شمال و تمامی شهرهای کشور را به شما معرفی می کنیم. شما می توانید از انواع خدمات حقوقی وکیل تصادفات به هر شکلی که براستان مناسب تر است، از آنلاین و تلفنی تا حضوری استفاده کنید.

10 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *