وکیل سید حسن ذوقی

سید حسن ذوقی

⚖ وکیل دادگستری

⚖ عضو مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه

⚖ با 20 سال سابقه وکالت و مشاوره حقوقی

⚖ متخصص در دعاوی کیفری

شماره تماس: 09101923725

02122927763

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، خیابان ظفر، بعد از خیابان نساء، پلاک 52، ساختمان بانک تجارت، طبقه سوم، واحد 3

کیفیت خدمات تضمینی

امتیاز 4.9 بر اساس دیدگاه مشتریان

بررسی مدارک قبل از قبول وکالت

وکیل رابطه نامشروع

وکیل رابطه نامشروع با اثبات رابطه نامشروع می تواند در خصوص رابطه نامشروع دون زنا که به عنوان یک جرم اثبات شود، علاوه بر آثار و تبعات کیفری می تواند آثار حقوقی هم داشته باشد.

اینفوگرافیک خدمات تخصصی وکیل رابطه نامشروع متخصص
 • شرایط اثبات رابطه نامشروع با ضبط مکالمه تلفنی چیست؟ شرایط اثبات رابطه نامشروع با ضبط مکالمه تلفنی، شنود مکالمات تلفنی اشخاص بدون رضایت آنها جرم است و مجازات آن حبس از یک تا 3 سال است. بنابراین، ضبط مکالمه تلفنی بدون رضایت طرفین مکالمه، جرم محسوب می­ شود و نمی­ تواند به عنوان مدرکی برای اثبات رابطه نامشروع استفاده شود.
 • شرط تحقق بزه رابطه نامشروع چیست؟ در خصوص شرط تحقق بزه رابطه نامشروع می توانید به محتوا لینک شده مراجعه کنید.
 • مجازات بر هم زدن زندگی دیگران در قانون چیست؟ در ماده 633 و 608 در باب مجازات بر هم زدن زندگی دیگران آمده است.
 • شرایط پرینت پیامک رابطه نامشروع به دستور قاضی چیست؟ دستور قاضی برای پرینت پیامک رابطه نامشروع را می توانید در محتوا فوق بخوانید.

فایل صوتی: آنچه باید درباب استخدام یک وکیل خوب بدانید

 

در این مقاله به تعریف رابطه نامشروع، مصادیق، شرایط اثبات آن و ویژگی ها و وظایف وکیل رابطه نامشروع می پردازیم.

رابطه نامشروع چیست؟

رابطه نامشروع به رابطه ای گفته می شود که میان یک زن و مرد بدون وجود علقه زوجیت عقد مشروع برقرار می شود. در قانون مجازات اسلامی تعریف دقیق و روشنی از مفهوم و دامنه موضوعی رابطه نامشروع ارائه نشده و تنها مصادیقی از رابطه نامشروع ذکر شده و همین مساله موجب صدور آراء مختلف و متضاد ار محاکم کیفری در رابطه با شناسایی مصادیق این جرم شده است.

ماده 637 قانون مجازات اسلامی (تعزیرات): هرگاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل یا مضاجعه ‌شوند، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه کننده تعزیر می ‌شود.

مزیت مشاوره تلفنی و حضوری در گروه وکلای کیفری ژیوار:

معرفی بهترین وکیل رابطه نامشروع در تهران

بهترین وکیل رابطه نامشروع تهران می تواند به شهروندان تهرانی در خصوص پیگیری این پرونده در مراجع قضائی اقدام کند. سکونت در تهران و آشنا با قوانین دادگاه و دادسرای استان تهران در باب پیگیری پرونده روابط نامشروع از مزایای استخدام یک وکیل خوب در تهران می باشد. گروه وکلای کیفری ژیوار راهنمای شما در باب استخدام بهترین وکیل متخصص در تهران برای شما می باشد:

 • شماره بهترین وکیل رابطه نامشروع در تهران: 09101923725
 • آدرس: خیابان شریعتی، خیابان طفر، بعد از خیابان نساء، پلاک 52، واحد 3

مزیت تنظیم لایجه و شکواییه در گروه وکلای کیفری ژیوار توسط وکیل روابط نامشروع تهران عبارتست از:

مصادیق رابطه نامشروع کدام اند؟

مصادیق رابطه نامشروع عبارتند از:

 • دست دادن
 • روبوسی
 • مادن زنا
 • لمس کردن جنس مخالف
 • داشتن پوشش نامناسب با آرایش زیاد
 • اشاعه فقر و فحشا
 • انتشار محتوای که نامناسب باشد
 • راه انداری مراکز فساد
پرینت پیامک رابطه نامشروع توسط وکیل رابطه نامشروع

اثبات رابطه نامشروع

اثبات رابطه نامشروع یا روابط نامشروع مانند تمامی جرایم به واسطه ادله اثبات کیفری که در قانون مجازات اسلامی ذکر شده اند انجام می شود. این ادله اثبات که در تمامی جرایم به کار می روند شامل:

 • اقرار متهم: اقرار متهم مهمترین عامل در برقراری یک ارتباط غیر شرعی و خارج از موازین اسلامی است که باید در مراجع قضایی به اثبات برسد. در این صورت دیگر نیاز به ارائه هیچ اسناد و مدارکی در دادگاه در نخواهد بود.
 • شهادت دو مرد شاهد: شهادت دو مرد شاهد از دیگر موارد در خصوص اثبات جرم رابطه نامشروع می باشد.
 • علم قاضی: اگر شاکی هیچ مدرک قابل استنادی نداشته باشد، قاضی به صورت دقیق پرونده را مطالعه و بررسی می کند و می تواند رابطه نامشروع را تائید کند.

البته دو دلیل اثباتی دیگر یعنی سوگند و قسامه هم وجود دارد که در موارد خاصی که در قانون بیان شده است، کاربرد دارند.

اقرار متهم یا متهمین معمولا به میزان کمتری رخ می دهد به همین دلیل در اثبات رابطه نامشروع یا روابط نامشورع به عنوان شاکی می توانید به شهادت شهود و قرائن و اماراتی استناد کنید که می توانند موجب ایجاد علم قاضی شوند. شهادت باید حداقل توسط دو مرد واجد شرایط شهادت و در حضور قاضی پرونده انجام شود. قرائن و امارات هم می توانند مواردی نظیر فیلم دوربین مدار بسته یا پرینت مکالمات میان طرفین باشد که قاضی را نسبت به وقوع جرم رابطه نامشروع اقناع می کنند. قرائن و اماراتی که باعث پدید آمدن علم قاضی می شوند باید در رای قاضی به صورت صریح ذکر شوند. وکیل رابطه نامشروع در اثبات رابطه نامشروع نقش بسیار مهمی دارد و می تواند تاثیر سرنوشت سازی در این قبیل پرونده ها داشته باشد.

اثبات رابطه نامشروع توسط وکیل

تفاوت رابطه نامشروع با زنا چیست؟

تفاوت رابطه نامشروع با زنا چیست؟ یکی از تخصص های که بهترین وکیل رابطه نامشروع از آن برخودار است، تفکیک رابطه نامشروع یا روابط نامشروع از زنا است. رابطه نامشروع در معنای اعم شامل زنا هم می شود. به طور کلی رابطه نامشروع به هر گونه رابطه ای گفته می شود که بدون وجود علقه زوجیت میان زن و مرد میان آن ها برقرار می شود. اما زنا نوع خاصی از رابطه نامشروع است که در شریعت و قانون مجازات اسلامی به تبع فقه اسلامی به عنوان یکی از حدود اسلامی شناخته شده و دارای مجازات به میزان و ترتیب خاصی است که دادگاه هیچ گونه تغییری نمی تواند در آن اعمال کند. در واقع روابط نامشروع به دو نوع زنا و رابطه نامشروع مادون زنا تقسیم می شود که تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند. زنا همان طور که گفته شد یکی از حدود است که مجازات تغییرناپذیری در قانون و شریعت دارد.

بر اساس ماده 221 قانون مجازات اسلامی زنا عبارت است از جماع مرد و زنی که علقه زوجیت بین آنها نبوده و از موارد وطی به شبهه نیز نباشد. در تبصره 1 ماده هم آمده است که: جماع با دخول اندام تناسلی مرد به اندازه ختنه گاه در قُبُل یا دُبُر زن محقق می‌شود. مجازات زنا با توجه به اوصاف مرتکب می تواند از اعدام تا شلاق حدی متغیر باشد. اما رابطه نامشروع مادون زنا که موضوع این مقاله است، رابطه نامشروعی است که شامل زنا نمی شود و در واقع یک جرم تعزیری است و نحوه اثبات آن هم با نحوه اثبات جرم زنا متفاوت است.

امید است که در این بخش توانسته باشیم به سوال شما در باب تفاوت رابطه نامشروع با زنا چیست؟ پاسخ داده باشیم.

از بین بردن بکارت با انگشت چه مجازاتی دارد؟

مواردی وجود دارد که بکارت دختر با استفاده از انگشت و یا هر جسم سخت دیگر از بین می رود. سوال این است که در این موارد که عنوان مقاربت یا زنا بر آن ها صدق نمی کند چه حکمی برای مرتکب وجود دارد؟ بر اساس ماده 658 هرگاه ازاله بکارت غیرهمسر با مقاربت یا به هر وسیله دیگری و بدون رضایت صورت گرفته باشد موجب ضمان مهرالمثل است. و بر اساس تبصره 1 این ماده هرگاه ازاله بکارت با مقاربت و با رضایت انجام گرفته باشد چیزی ثابت نیست. بنابراین ازاله بکارت با انگشت یا هر جسم دیگر موجب پرداخت مهرالمثل توسط مرتکب است. منظور از مهرالمثل نیز مهریه ای است که بر اساس ویژگی ها و اوصاف آن زن به او تعلق می گیرد. 

چه زمانی باید به وکیل رابطه نامشروع مراجعه کنیم؟

چه زمانی باید به وکیل رابطه نامشروع مراجعه کنیم؟

در صورتی که می خواهید به عنوان شاکی از وقوع یک رابطه نامشروع که با اکراه انجام شده است شکایت کنید و یا به عنوان متهم به جرم رابطه نامشروع در روند دادرسی از خود دفاع کنید باید پیش از هر گونه اقدام حقوقی به یک وکیل روابط نامشروع که دارای تجربه و مهارت در طرح دعاوی رابطه نامشروع و یا دفاع در این دعاوی است مراجعه کنید. پیش از طرح دعوا به عنوان وکیل شاکی و یا دفاع از متهم به عنوان وکیل متهم ادله و مدارکی که در اختیار شما قرار دارد را بررسی کرده و به استناد قوانین موجود درمورد رابطه نامشروع بهترین نتیجه را در روند دادرسی برای شما به ارمغان می آورد. بنابراین بهتر است پیش از اقدام به گونه عمل حقوقی از دانش و مهارت وکیل رابطه نامشروع استفاده کنید.

شکایت از رابطه نامشروع توسط وکیل رابطه

برای شکایت از رابطه نامشروع باید با شکوائیه ای مستند به ادله و مدارکی که اثبات کننده وقوع رابطه نامشروع هستند تنظیم کرده و به دادسرا ارسال نمایید. اگر مبنای شکایت شما شهادت شهود باشد باید مشخصات آن ها در شکوائیه ذکر شود تا در جلسه دادگاه برای ادای شهادت احضار شوند. در نتیجه ضمیمه کردن شهادت نامه به شکوائیه ضرورت ندارد. نکته مهم در تنظیم هر گونه شکوائیه از جمله شکوائیه علیه رابطه نامشروع این است که مشخصات شما به عنوان شاکی و همچنین زمان و محل وقوع جرم و اوصاف آن باید به طور دقیق در شکوائیه ذکر شود.

هزینه وکیل روابط نامشروع چقدر است؟

نمونه حکم رابطه نامشروع

در اینجا نمونه‌ ای از حکم رابطه نامشروع ارائه شده است:

شعبه 101 دادگاه کیفری دو شهرستان تهران

رأی صادره در تاریخ 20/07/1402

در خصوص اتهام آقای م.س. فرزند م.، متولد 1358، اهل و ساکن تهران، دایر بر رابطه نامشروع غیرزنا با خانم الف.ک. فرزند الف.، متولد 1351، اهل و ساکن تهران، موضوع شکایت خانم ن.الف. همسر متهم ردیف اول، با توجه به شکایت شاکیه، اقرار صریح متهم ردیف اول به برقراری رابطه نامشروع با خانم الف.ک.، و همچنین مستندات پیوست پرونده، بزه انتسابی به متهم ردیف اول محرز و مسلم است.

لذا به استناد ماده 637 قانون مجازات اسلامی، متهم ردیف اول به تحمل سی و پنج ضربه شلاق تعزیری محکوم می‌شود. رأی صادره حضوری و ظرف بیست روز پس از ابلاغ، قابل تجدیدنظرخواهی در محاکم تجدیدنظر استان تهران است.

رئیس شعبه 101 دادگاه کیفری دو شهرستان تهران

دادرس

دکتر م.م.

دادیار

م.ع.

در این پرونده، خانم ن.الف. همسر آقای م.س. با شکایت از همسرش به اتهام رابطه نامشروع با خانم الف.ک.، پرونده‌ای در دادسرا تشکیل می‌دهد. آقای م.س. در تحقیقات اولیه منکر رابطه نامشروع با خانم الف.ک. می‌شود، اما در دادگاه با اقرار صریح خود به برقراری رابطه نامشروع با خانم الف.ک.، بزه انتسابی به وی محرز و مسلم می‌شود. در نهایت، دادگاه آقای م.س. را به تحمل سی و پنج ضربه شلاق تعزیری محکوم می‌کند.

نمونه حکم رابطه نامشروع

حوادث رابطه نامشروع

حوادث مختلفی می‌ تواند در رابطه نامشروع رخ دهد. برخی از این حوادث عبارتند از:

 • حاملگی ناخواسته: رابطه نامشروع می‌ تواند منجر به حاملگی ناخواسته شود. در این صورت، زن می‌ تواند برای سقط جنین اقدام کند یا فرزند خود را به دنیا بیاورد.
 • انتقال بیماری‌ های مقاربتی: رابطه نامشروع می‌ تواند منجر به انتقال بیماری‌ های مقاربتی مانند ایدز، سوزاک و سفلیس شود.
 • آسیب‌ های جسمی و روانی: رابطه نامشروع می‌ تواند منجر به آسیب‌ های جسمی و روانی مانند افسردگی، اضطراب و اختلالات خوردن شود.
 • شکستگی اعتماد: رابطه نامشروع می‌ تواند منجر به شکستگی اعتماد بین دو نفر شود. این امر می‌ تواند به مشکلات جدی در روابط عاطفی و زناشویی منجر شود.

رابطه زوری

در مفهوم روابط نامشروع یا روابط جنسی غیرمشروع، اصطلاح رابطه زوری به وضعیتی اشاره دارد که یک نفر به طور نادرست یا بدون رضایت یک طرف دیگر را به رابطه جنسی مجبور می‌ کند.

این وضعیت به عبارت دیگر، تجاوز جنسی نامشروع است. رابطه زوری در روابط نامشروع با تنها رضایت یک طرف و عدم رضایت یا تایید دیگری ایجاد می‌شود و این نوع رفتار به شدت غیرقانونی و آزاردهنده برای قربانی محسوب می‌شود.

حوادث رابطه نامشورع

هزینه وکیل رابطه نامشروع چقدر است؟

هزینه وکیل بسته به مهارت هر وکیل متفاوت می باشد. شایان ذکر است که در این خصوص بایستی مهارت های یک وکیل و سابقه وی در پرونده های موفق را بررسی کنید. در خصوص بررسی حق الوکاله برای وکیل رابطه نامشروع با گروه وکلای کیفری ژیوار در ارتباط باشید.

پیام دادن به زن شوهردار موجب اثبات رابطه نامشروع می باشد؟

خیر، با این پیام ها روابط نامشروع اثبات نخواهد شد. البته شایان ذکر است که روابط نامشروع متعلق به زن شوهردار تنها با درخواست همسر وی مورد بررسی قرار می گیرد.

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار عبارتست از:

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار

بهترین وکیل رابطه نامشروع چه وظایفی دارد؟

وکیل رابطه نامشروع نقش بسیار مهمی در نحوه پیشبرد روند دادرسی به نفع موکل خود دارد. بهترین وکیل پیش از طرح دعوا مشاوره های حقوقی لازم را به موکل خود می دهد و در روند دادرسی و تشکیل جلسات رسیدگی هم تلاش می کند با دفاع از مواضع حقوقی خود که به نفع موکل اتخاذ شده است، قاضی پرونده را نسبت به این مواضع اقناع نماید. 

افشای اسرار موکل از سوی وکیل رابطه نامشروع یک جرم مستقل محسوب می شود که قابل تعقیب در دادسرای انتظامی وکلا و همچنین محاکم کیفری است. 

 در گروه وکلای کیفری ژیوار راهنمای شما می باشند.

Rate this page

14 دیدگاه ها

 • من از گوشی همسرم که یا ی خانم در ارتباط بود با پیامک عکس گرفتم آیا میشه با همین برای اثبات اقدام کرد؟ وکیل رابطه نامشروع میتونه بهم کمک کنه

 • سلام در صورت ارتباط نامشروع یا مادون زنا و محکوم شدن به شلاق فرد محکوم باید سند بذارد و یا بازداشت باشد تا روز اجرای حکم؟

  • سلام در دادسرا برای متهم قرار صادر می شود و در زمانی که پرونده به اجرای احکام ارجاع داده شد ابلاغ می شود تا برای اجرای حکم حاضر شود. در خصوص مشاوره می توانید با شماره 09101923725 تماس بگیرید.

  • وظایف وکیل رابطه نامشروع، عبارتند از:
   – مشاوره حقوقی به متهم یا شاکی: وکیل رابطه نامشروع، باید به متهم یا شاکی مشاوره حقوقی دهد و راه‌های قانونی دفاع از حقوق آنها را به آنها توضیح دهد.
   – پیگیری پرونده در مراحل مختلف: وکیل رابطه نامشروع، باید پرونده را در مراحل مختلف، از دادسرا تا دادگاه، پیگیری کند.
   – دفاع از متهم یا شاکی در دادگاه: وکیل رابطه نامشروع، باید در دادگاه، به صورت حرفه‌ای از متهم یا شاکی دفاع کند.
   در خصوص مشاوره با شماره 09101923725 تماس بگیرید.

  • در راستای صحبت از وکیل رابطه نامشروع در مشهد باید گفت که ماده ۶۳۷ از قانون مجازات اسلامی، مواردی را نظر گرفته که به تقبیل و مضاجعه با جنبه‌های حصری یا تمثیلی اشاره دارند. در ادامه به برخی از این مصادیق رایج آن اشاره می¬شود.
   – روابط نامشروع به صورت تلفنی یا پیامک
   – روابط نامشروع در شبکه های اجتماعی
   در خصوص مشاوره با شماره 09101923725 تماس بگیرید.

 • سلام با خانمی که قبلا دوستش داشتم در ارتباط از طریق پیامک بودم. چون ازدواج کرده همسرش این موضوع رو فهمیده و الان میخواد با پرینت پیامک شکایت کند. چه حکمی صادر میشه؟ راهنماییم کنید لطفا

 • سلام متاسفانه همسرم با پسر عموم پیام های مبتذل و سکسی رد و بدل می کنند و داخل پیام ها اعتراف به باردار شدن و سقط جنین و خیلی حرف های دیگه هم گفته شده. حتی 3 تا شاهد هم در خصوص روابط این دو دارم. دادگاه هم اینا رو به 99 ضربه شلاق محکوم کرده و بعد اعتراض به رای زدن، و منع تعقیب براشون صادر شدو حکم قطعی هم هست، الان چکار میتونم بکنم؟

  • سلام بهتر بود که از ابتدا با وکیل متخصص مشاوره می گرفتید. اگر دلیل جدیدی برای طرح شکایت داشته باشید می تواینید طرح دعوا کنید. برای مشاوره با شماره 09101923725 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.