وکیل اقتصادی

وکیل اقتصادی

مشاوره با وکیل اقتصادی و امور اقتصادی می تواند شما را در باب امور مروبط به دادسرا و دادگاه اقتصادی راهنمای کند. گروه وکلای کیفری ژیوار راهنمای شما است. یکی از مهم ترین جرایمی که در دنیای امروز به وفور شاهد آن هستیم، جرایم اقتصادی می باشد که به طور مستقیم بر روی اقتصاد جامعه اثر می گذارد. این دسته از جرائم از آن جهت پراهمیت هستند که بر روی یک فرد خاص اثر نمی گذارد بلکه بر روی عموم مردم اثرات منفی خواهند داشت.

با توجه به این مطالب باید بدانید که این جرائم تنها توسط افرادی قابل انجام است که نفوذ و قدرت بالایی دارند و به همین دلیل مراجعه به یک وکیل مفاسد اقتصادی که تخصص و تجربه کافی را دارد، برای ثبت شکایت و پیگیری این امور بسیار پراهمیت است. در این مقاله قصد داریم شما را با جرایم اقتصادی و مشخصات بهترین وکیل امور اقتصادی برای پیگیری و ثبت درخواست در این امور آشنا کنیم:

اینفوگرافیک وظایف وکیل

جرایم اقتصادی چیست؟

ابتدا بهتر است با جرایم اقتصادی و ویژگی های این جرایم آشنا شوید. به طور کل جرایم اقتصادی به آن دسته از جرم ها و اعمالی گفته می شود که به طور مستقیم بر نظام اقتصادی کشور اثر می گذارند و نتیجه آن ایجاد آشوب و بی ثباتی در نظام اقتصادی کشور می باشد.

با توجه به تاثیر این جرایم بر روی طیف وسیعی از مردم جامعه می توان گفت که این دسته از جرایم لزوما توسط افراد با نفوذ و ثروتمند انجام می گیرد که اکثر آن ها دارای پست و سمت مهمی در ارگان های دولتی هستند. یا اگر دارای پست و مقامی نیستند میتوانند با قدرت و نفوذ خود در سازمان ها تغییراتی ایجاد کنند و یا در امور مهم تصمیم گیری نمایند.

مقالات مرتبط  شکایت فروش مال غیر

با توجه به مطالبی که بیان شد احتمالا متوجه شده اید که کسانی که مرتکب این جرایم می شوند افراد عادی نیستند و به طور دقیق از جزئیات کار آگاهی دارند به همین دلیل است که با انجام این جرایم به سودهای کلان و نجومی دست پیدا می کنند.

در خصوص مشاوره با وکیل امنیت اقتصادی و یا اعطای وکالت کلیک کنید.

مشاوره حقوقی

انواع جرایم اقتصادی

به طور کل جرایم اقتصادی شامل انواع مختلفی می شود و در هر مکانی که تراکم پول و دارایی وجود دارد می توان انتظار وقوع این جرایم را داشت. از جمله انواع جرایم اقتصادی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جرامی که در سازمان ها و توسط افراد با نفوذ انجام می گیرد:

 • پول شویی
 • اختلاس
 • اخلال در امور گمرکی
 • کلاهبرداری در ارقام کلان اقتصادی
 • ارتشا
 • رانت خواری
 • قاچاق ارز و کالا

سایر جرایم اقتصادی در شرایط مختلف عبارتند از:

 • فرار مالیاتی
 • جعل اسکناس
 • احتکار
 • قاچاق آثار باستانی
 • اشیاء عتیقه و آثار باستانی
 • ایجاد اخلال در صادرات و واردات

مزیت تنظیم لایجه و شکواییه در گروه وکلای کیفری ژیوار:

 

ویژگی های انواع جرایم اقتصادی

به طور کل برای شناخت ویژگی های جرایم اقتصادی باید از وکیل امنیت اقتصادی متخصص در این زمینه کمک گرفت. چرا که این جرایم در ابعاد گسترده ای انجام می شود. همانطور که بیان شد این جرایم معمولا توسط افراد با نفوذ و قدرتمند انجام می شود و به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر روی افراد جامعه اثرات منفی خواهد گذاشت. البته باید بدانید جرایم مالی مرتبط با کسب و کار نیز در دسته جرایم اقتصادی قرار میگیرد. به طور کل جرایم اقتصادی دارای ویژگی هایی هستند که در ادامه به بیان تعدادی از آن ها می پردازیم:

 • معمولا هدف اصلی مجرمین از انجام این جرایم دستیابی به سود های کلان می باشد. به همین دلیل معمولا امور و فعالیت هایی را انتخاب میکنند که تجاری و اقتصادی هستند و می توان روی آن ها مانور بیشتری داد.
 • افراد یا مجرمینی که قصد انجام این جرایم را دارند معمولا به صورت سازمان یافته عمل می کنند.
 • مجرمین اقتصادی که در قالب فنی، صنعتی و تجاری اقدام به انجام فعالیت می کنند معمولا اعمال خود را به صورت حرفه ای و کاملا طبق قانون انجام می دهند.
 • جرایم اقتصادی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بر روی افراد جامعه اثرگذار هستند.
مقالات مرتبط  وکیل چک

وکیل اقتصادی کیست؟

وکیل امور اقتصادی کیست؟

وکیل امور اقتصادی همانطور که از نامش نیز پیداست به شخصی می گویند که در زمینه جرایم مالی (پولی یا بانکی) فعالیت می کند و از این رو دانش و تخصص کافی در رابطه با کلیه قوانین مرتبط با امور مهم مالی را دارد. این فرد تجربه و آگاهی کامل از تمام امور را دارا می باشد. باید بدانید افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند باید دارای هوش و تجربه بالایی باشند.

چرا که جرایم اقتصادی معمولا در ابعاد بزرگی انجام می گیرد و مجرمان این جرایم نیز با تمامی راهکارهای فرار یا توجیه قانونی امور خود آشنایی دارند. از این رو بررسی و پیگیری این امور فرآیند بسیار دشواری می باشد. به همین دلیل توصیه می شود برای پیگیری امور مرتبط با جرایم اقتصادی حتما به وکیلی با تجربه و مهارت بالا مراجعه کنید.

برای انتخاب بهترین وکیل جرایم اقتصادی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در بالا بیان کردیم که برای پیگیری امور مرتبط با جرایم اقتصادی باید شخصی را انتخاب کنید که دارای مهارت، تجربه و شناخته کافی از کلیه جزییات مرتبط با جرایم اقتصادی می باشد. حال ممکن است این سوال در ذهن بسیاری از شما ایجاد شود که برای انتخاب بهترین وکیل دادسرای اقتصادی برای پیگیری امور اقتصادی چه نکاتی باید مورد توجه قرار گیرد؟ در ادامه مواردی را بیان میکنیم که باید در انتخاب وکیل مفاسد اقتصادی مورد توجه قرار دهید:

 • وکیل دادسرای اقتصادی انتخابی شما باید دارای رزومه قوی و قابل قبولی در حوزه انواع جرایم اقتصادی باشد.
 • وکیل حقوق اقتصادی باید مهارت و تخصص های خوب و قابل قبولی از کلیه مراحل پیگیری امور از تنظیم دادخواست گرفته تا سایر وظایف داشته باشد.
 • یکی از مهم ترین ویژگی های وکیل امور اقتصادی داشتن اعتبار و شهرت عالی و در سطح بالای او می باشد.
 • وکیل امنیت اقتصادی باید فردی رازدار و امانت دار باشد تا به هیچ وجه اطلاعات موکل خود را فاش نکند.
 • وکیل مفاسد اقتصادی باید در کلیه مراحل رسیدگی به پرونده صادق باشد و از بیان دروغ و جملات اغراق آمیز به موکل خود بپرهیزد.
 • یک وکیل مفاسد اقتصادی باید روند پیشروی پرونده را به ساده ترین شکل ممکن به موکلش توضیح دهد و او را در جریان امور قراربدهد.
مقالات مرتبط  حکم جلب چیست و چه شرایطی دارد؟

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار به شرح زیر است:

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار

بهترین وکیل جرایم اقتصادی

در این مقاله مطالبی در رابطه با جرایم اقتصادی، انواع و ویژگی های آن در اختیارتان قرار دادیم و همانطور که بیان شد این جرایم بسیار پیچیده هستند. چرا که افرادی که این جرایم را انجام می دهند بسیار کاربلد هستند و کاملا حرفه ای و در سایه قانون اقدام به انجام این دسته از جرایم می نمایند.

علاوه بر این افرادی که جرایم اقتصادی را انجام می دهند معمولا یکی از افراد قدرتمند و با نفوذ می باشند. به همین دلیل برای درگیر شدن با این افراد باید به بهترین وکیل جرایم اقتصادی مراجعه کنید. جالب است بدانید برای رسیدگی به این امور وکیلی انتخاب می شود که مورد تایید دادگاه و مراجع قضایی باشد. گروه وکلای کیفری ژیوار با به کارگیری وکلای خبره و کاربلد راهنمای شما در باب تمام امور کیفری می باشد.

سوالات متداول در باب وکیل امور اقتصادی

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات مهم در باب وکیل امور اقتصادی می باشیم:

جرایم اقتصادی چیست؟ جرایم اقتصادی به آن دسته از جرم ها و اعمالی گفته می شود که به طور مستقیم بر نظام اقتصادی کشور اثر می گذارند و نتیجه آن ایجاد آشوب و بی ثباتی در نظام اقتصادی کشور می باشد.

وکیل امور اقتصادی کیست؟ به شخصی می گویند که در زمینه جرایم مالی (پولی یا بانکی) فعالیت می کند و از این رو دانش و تخصص کافی در رابطه با کلیه قوانین مرتبط با امور مهم مالی را دارد.

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.