وکیل پرونده سرقت خودرو: مجازات انواع سرقت خودرو


وکیل پرونده سرقت خودرو متخصص در حوزه کیفری است که در زمینه سرقت از معلومات کافی برخودار است. مشاوره حقوقی، پیگیری پرونده و دفاع در دادگاه از وظایف اصلی است. گروه وکلای کیفری ژیوار می­ توانند در زمینه سرقت خودرو آگاهی ­های لازم را به شما دهند.

وکیل پرونده سرقت خودرو کیست؟

وکیل سرقت خودرو، وکیل متخصص در حوزه حقوق کیفری است که در زمینه سرقت خودرو تخصص دارد. این وکیل می­ تواند در زمینه ­های زیر به شما کمک کند:

اینفوگرافیک وکیل سرقت خودرو

خودرو باید با قوانین و مقررات مربوط به سرقت خودرو آشنا باشد و بتواند به خوبی از حقوق شما در این زمینه دفاع کند. در صورتی که خودروی شما سرقت شده است، توصیه می­ کنیم که با یک وکیل سرقت خودرو مشورت کنید تا از حقوق خود در این زمینه آگاه شوید.

مقالات مرتبط  حکم سرقت از منزل

نکات مهم در انتخاب وکیل سرقت خودرو

در ادامه بحث از وکیل پرونده سرقت خودرو به این مورد پرداخته می ­شود که برای انتخاب یک وکیل سرقت خودرو خوب، باید به موارد زیر توجه کنید:

 • تجربه و تخصص وکیل
 • توانایی ارتباط موثر با موکل
 • هزینه خدمات وکیل

نکات مهم در انتخاب وکیل سرقت خودرو

انواع سرقت خودرو

سرقت خودرو می تواند به دو دسته کلی تقسیم شود:

 • سرقت ساده خودرو: سرقت ساده خودرو زمانی رخ می دهد که سارق بدون استفاده از زور یا تهدید، خودرو را سرقت کند.
 • سرقت مسلحانه خودرو: سرقت مسلحانه خودرو زمانی رخ می­دهد که سارق برای سرقت خودرو از زور یا تهدید استفاده کند. وکیل سرقت مسلحانه راهنمای شما در این باب می باشد.

مجازات جرم سرقت خودرو در ایران

در راستای بحث وکیل پرونده سرقت خودرو باید دانست که مطابق قانون مجازات اسلامی، چنانچه سرقت خودرو منطبق با مقررات سرقت حدی نباشد، در دسته جرایم سرقت تعزیری محسوب می­ شود و مجازات آن هم از 6 ماه تا 2 سال حبس و همچنین استرداد مال مسروقه به صاحبش خواهد بود.

مقالات مرتبط  سرقت تعزیری و مجازات آن

بر اساس قانون جدید کاهش مجازات حبس تعزیری برای بعضی از جرایم تعزیری، مقررات تازه­ای در نظر گرفته شده است. از جمله تغییرات حادث شده در میزان مجازات ذکر شده است. مطابق ماده 11 قانون کاهش زندان مجازات سرقت ساده تعزیری به نصف میزان حداقل و حداکثر کاهش یافته است.

ماده 11 قانون کاهش مجازات حبس تعزیری

نقل شده در سایت ویکی حقوق

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار عبارتست از:

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار

هنگام سرقت خودرو چه کنیم؟

در صورتی که خودروی شما سرقت شود، باید بلافاصله موارد زیر را انجام دهید:

 • با پلیس تماس بگیرید و گزارش سرقت دهید. برای این کار می­ توانید با شماره 110 تماس بگیرید یا به نزدیکترین کلانتری مراجعه کنید.
 • از محل سرقت عکس یا فیلم بگیرید. این کار می­ تواند به پلیس کمک کند تا رد سارق را بیابد.
 • شماره پلاک خودرو، مشخصات خودرو و مدارک آن را در اختیار پلیس قرار دهید. این اطلاعات برای شناسایی خودرو و پیگیری پرونده سرقت ضروری است.
 • اگر شاهدی در محل سرقت وجود داشت، از او اطلاعات بگیرید. اطلاعات شاهدان می تواند به پلیس کمک کند تا سرقت را سریعتر حل کند.
مقالات مرتبط  اعاده حیثیت سرقت: طرق اعاده حیثیت سرقت در دادگاه

همچنین، می توانید با یک وکیل سرقت خودرو مشورت کنید تا از حقوق خود در این زمینه آگاه شوید. پیشنهاد می شود در باب کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09101923725 با وکیل متخصص سرقت مشاوره دریافت نمائید.

سوالات کیفری وکیل پرونده سرقت خودرو

در ادامه به بررسی پاسخ سوالاتی پرداخته ­ایم که در دسته سوالات پرتکرار در باب وکیل پرونده سرقت خودرو و مجازات آن قرار می ­گیرند.

 • اگر خودروی من بیمه بدنه داشته باشد، آیا می ­توانم برای دریافت خسارت سرقت خودرو از بیمه اقدام کنم؟ بله، برای این کار باید مدارک زیر را به بیمه ارائه دهید: گزارش سرقت از پلیس، مدارک شناسایی شما، مدارک خودرو، گواهینامه رانندگی
 • اگر خودروی من پیدا شود، چه باید بکنم؟ در صورتی که خودروی شما پیدا شود، باید بلافاصله با پلیس تماس بگیرید و گزارش پیدا شدن خودرو دهید. پلیس خودروی شما را به شما تحویل خواهد داد.
Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.