سند وثیقه ⚖ تحت نظارت وکیل دادگستری

سند وثیقه

سند وثیقه تحت نظارت وکیل دادگستری؛09020038664؛ سند برای زندانی؛ سند اجاره ای؛ اجاره سند برای زندانی؛ قرار وثیقه؛ قرارداد اجاره سند کلیه خدمات در گروه وکلای کیفری ژیوار صورت می گیرد. در این محتوا این مبحث به صورت تخصصی بررسی خواهد شد.

 • سند برای وثیقه دادگاه چیست؟
 • قرار وثیقه برای چه جرایمی است؟

سند برای وثیقه تحت نظارت وکیل دادگستری

سند برای وثیقه یکی از انواع موارد قرار وثیقه در قانون مجازات اسلامی است. قرار وثیقه یکی از انواع قرارهای تامین کیفری است که برای ضمانت حضور متهم در مواقع ضروری نزد مقام قضایی است. سند برای وثیقه به عنوان ضمانت جبران خسارت وارد شده به شاکی نیز می باشد. زمانیکه متهم در مرجع قضایی حاضر می شود بعد از تفهیم اتهام، برای وی یکی از انواع قرارهای تامین کیفری براساس نوع جرم صادر می شود. در خصوص جرایمی که در قانون برای آن مجازات های سنگین تعیین شده است قرارهای تامین کیفری مانند قرار بازداشت موقت صادر می شود.

در خصوص مشاوره حقوقی و یا اعطای وکالت کلیک کنید.

مشاوره حقوقی

قرار وثیقه

در خصوص جرایمی که در قانون مجازات اسلامی برای آن مجازات های سبک تری تعیین شده است، مقام قضایی برای متهم در مرحله تحقیقات مقدماتی تا زمان صدور رای قطعی، قرار وثیقه یا قرار کفالت صادر میکند. قرار وثیقه می تواند شامل اموال منقول یا غیرمنقول با ارزش باشد. اما در بیشتر مواقع مقام قضایی برای تامین سند وثیقه، سند ملکی را قبول می کند. متهم یا خانواده وی سند ملکی را در اختیار مرجع قضایی قرار می دهند و سند وثیقه تا زمان صدور رای، توسط مقام قضایی بازداشت می شود.

مشکلات تهیه سند وثیقه برای خانواده زندانی یا متهم

تا اینجا مشکلی وجود ندارد و شخص متهم می تواند سند برای برای وثیقه را تامین کند. اما مشکل از آنجایی شروع می شود که متهم سند ملکی برای تامین قرار وثیقه را ندارد و خانواده وی مجبور می شوند به شخص ثالث برای تامین سند برای زندانی یا متهم مراجعه کنند. شخص ثالث در قبال تامین سند زندانی مبلغی پول بابت اجاره سند دریافت می کند. همچنین قراردادی بین خانواده متهم یا زندانی و شخص سندگذار تنظیم می شود.

مقالات مرتبط  اجاره سند برای دادگاه کارکنان دولت

بهتر است تهیه و تنظیم قرارداد اجاره سند برای زندانی یا متهم تحت نظارت وکیل دادگستری در چهارچوب قانون صورت گیرد، تا طرفین دچار مشکلات بعدی براساس مفاد قرارداد نشوند. در بسیاری از مواقع خانواده متهم یا زندانی در تهیه سند وثیقه برای زندانی در دام افراد کلاهبردار و شیاد گرفتار میشوند و پول خود را از دست می دهند.

بهترین راهکار برای جلوگیری از این مشکلات در تهیه سند برای زندانی، سپردن تمام مراحل شرایط اجاره سند برای وثیقه زندانی به وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی است.

عوامل موثر در تعیین میزان سند وثیقه

عوامل موثر در تعیین میزان سند وثیقه

هدف از قرار تامین کیفری، برقراری دادرسی عادلانه و جلوگیری از ایجاد اخلال در روند دادرسی توسط متهم است. لذا نباید به عنوان پاسخ کیفری به جرم و پیش درآمد مجازات مجرم تلقی شود.

عمده ترین و متداول ترین راه برای ایجاد اخلال در روند دادرسی؛ مخفی یا متواری شدن متهم است. صادر شدن قرار تامین  مانند قرار وثیقه و کفالت بر اساس احتمال فرار متهم برای جلوگیری از این اخلال است. اما مخفی یا متواری شدن تنها راه ایجاد اخلال در روند دادرسی نیست و ممکن است از روش های دیگری مانند از بین بردن آثار و دلایل جرم در روند دادرسی عادلانه اخلال ایجاد شود.

معمولا همه شاخص‌ های تناسب در مورد هر متهمی مطرح نمی‌ شود، و چه بسا زمینه و شرایط رعایت آنها با یکدیگر متفاوت است مثلا شاخص‌ های  وضعیت مزاج، سن و حیثیت مته صرفا در مواردی که قرار صادره منجر به سلب آزادی متهم می شود مطرح می گردد.

مرجع صالح رسیدگی به اختلاف در خصوص قرار تامین کیفری

در قرارهای تأمین کیفری که رسیدگی به اصل اتهام در صلاحیت دادگاه‌ کیفری استان است، یا قرارهای ماهوی که صادر می‌ شود. اگر بازپرس منع تعقیب درباره  قتل عمد صادر کرد؛ یا در رابطه با مواردی که مستوجب اعدام است، در اینجا قانون‌ گذار در بند ل ماده 3 اصلاحی مرجع صالح حل اختلاف میان بازپرس و دادستان را دادگاه عمومی و انقلاب محل دانسته است. با توجه به اینکه دادگاه عمومی و انقلاب محل (دادگاه عمومی‌ و جزائی شهرستان)؛ صلاحیت رسیدگی به اصل اتهام را ندارد، و به این قرار نمی‌ توان‌ رسیدگی کند، باید در دادگاه کیفری استان یا تجدید نظر مطرح شود.

مقالات مرتبط  اجاره سند برای دادگاه ویژه روحانیت

تامین سند وثیقه برای شخص حقوقی در قرار وثیقه

با پذیرش مسئوولیت کیفری اشخاس حقوقی، دادرسی کیفری این اشخاص وبحث قرارهای تامین کیفری اشخاص حقوقی نیز جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. اقدامی که پس از تفهیم اتهام به نماینده قانونی یا قراردادی شخص حقوقی مطرح می‌شود و بر خلاف الزامی بودن صدور آن برای اشخاص حقیقی، برای اشخاص حقوقی با توجه به وجود واژه در صورت اقتضا در ماده 690 قانون آیین کیفری امری اختیاری به معنی تشخیص در ضرورت صدور قرار تامین کیفری، برای مقام قضایی رسیدگی کننده است و در صورت تشخیص ضرورت صدور قرار مناسب آن الزامی است.

در عین حال صدور هر دو قرار مذکور در این ماده بطور همزمان و توامان علیه اشخاص حقوقی منع قانونی ندارد. اعتقاد بر این است که قرار موضوع بند (الف) ماده مزبور شدیدتر از قرار موضوع بند (ب) آن ماده بوده و کلیه مقرارت مربوط به تشدید تامین اشخاص حقیقی در حد امکان برای این اشخاص قابل اجرا است وعدم وجود ضمانت اجرای استنکاف از بند (الف) به معنی خفیف تر بودن آن نسبت به بند (ب) نیست. لایحه اعتراض به قرار وثیقه و تشدید تامین چه از سوی دادسرا صادر شده باشد، چه از سوی دادگاه‌های کیفری اختصاصی، کیفری دو یا کیفری یک در مهلت تعیین شده  قانونی ده روز خواهد بود. عدم کفایت تامین کیفری وناکار آمدی آن در برخی موارد و عدم تعیین مرجع رسیدگی به اعتراض به این قرارها که از سوی دادگاه کیفری یک صادر شده باشد.

تهیه سند وثیقه زندانی در تهران

سند و وثیقه در تهران دو تفسیر دارد که عبارتست از:

 • تفسیر اول اینکه دادگاه کیفری یا دادسرا سند وثیقه شهرستان را می پذیرد برای دادگاه یا دادسرای تهران.
 • تفسیر دوم اینکه فقط سند وثیقه تهران را برای زندانی می پذیرد.

ازاینرو، برای تهیه سند وثیقه زندانی در تهران با توجه به این که سند وثیقه از تهران باشد یا از شهرستان بلحاظ قیمتی و مدت زمان انجام کار بازداشت سند و امضای قرار قبولی وثیقه متفاوت است. ما در گروه وکلای کیفری ژیوار کلیه فرآیند کارشناسی و بازداشت سند را تحت نظارت وکیل کیفری با تجربه در این بخش انجام می دهیم.

فراموش نکنید که قرارداد وثیقه برای سند زندانی برای وثیقه گذار و خانواده زندانی از اهمیت بالایی برخوردار است. چراکه، احتمال سؤاستفاده در اثنای تودیع و کارشناسی و امضای قرارقبولی وثیقه بسیار زیاد است.
ما با توجه به تجربه ای بیش از یک دهه کار وثیقه گذاری در کنار 19 سال وکالت کیفری می توانیم تمام دغدغه های شما را در این وثیقه گذاری و اجاره سند وثیقه رفع نماییم.

چه سندگذار باشید و چه سند وثیقه اجاره کنید وجود مجموعه ای متخصص به عنوان مشاور و تنظیم کننده قرارداد برای شما نیاز است.

بهترین وکیل سند وثیقه 

گروه وکلای کیفری ژِیوار مجموعه ی تخصصی حقوقی متشکل از وکلای دادگستری با ارائه مشاوره تخصصی آمادگی خود را جهت قبول وکالت و انجام اقدامات حقوقی در مورد قرار وثیقه برای آزادی زندانیان را اعلام می نماید. قبل از هر اقدام قانونی در مورد:

 • تامین سند اجاره ای
 • سند وثیقه
 • اجاره سند برای آزادی زندانی
مقالات مرتبط  نمونه نامه آزادی زندانی

امید بر این است که با به اتمام رسیدن این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در باب سند وثیقه تحت نظارت وکیل دادگستری در اختیار شما قرار دهیم.

بهترین مرکز برای اجاره سند و وثیقه

در این بخش به معرفی بهترین مرکز برای اجاره سند و وثیقه می باشیم:

سند گذار

 • آدرس سایت: https://sanadgozar.com/
 • شماره تماس: 09220562433
 • آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار فرحزادی، نبش گلستان دوم ، پلاک 94، طبقه 1، واحد 1

ایران سند

ادرس سایت: https://iransanad.com/

شماره تماس: 02191099193

موسسه حقوقی تهران بزرگ

 • آدرس سایت: https://www.tehranbozorg.com/
 • شماره تماس: 02191095670
 • آدرس: ایران، تهران، خیابان نلسون ماندلا (جردن)، ساختمان وکلای تهران بزرگ

گروه وکلای کیفری ژیوار راهنمای شما در باب اجاره سند و در امر وثیقه و اجاره سند برای زندانی و ارائه وکیل متخصص مفتخر به راهنمایی شما می باشد.

سوالات متداول در باب سند وثیقه تحت نظارت وکیل دادگستری

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب سند وثیقه تحت نظارت وکیل دادگستری می باشیم:

 • عوامل موثر در تعیین میزان سند وثیقه چیست؟ هدف از قرار تامین کیفری، برقراری دادرسی عادلانه و جلوگیری از ایجاد اخلال در روند دادرسی توسط متهم است. لذا نباید به عنوان پاسخ کیفری به جرم و پیش درآمد مجازات مجرم تلقی شود.
 • سند برای وثیقه تحت نظارت وکیل دادگستری چیست؟ سند برای وثیقه یکی از انواع موارد قرار وثیقه در قانون مجازات اسلامی است. قرار وثیقه یکی از انواع قرارهای تامین کیفری است که برای ضمانت حضور متهم در مواقع ضروری نزد مقام قضایی است. سند برای وثیقه به عنوان ضمانت جبران خسارت وارد شده به شاکی نیز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *