مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار


رابطه نامشروع بر اساس قانون مجازات اسلامی دارای دو نوع حدی و تعزیری است که هر کدام مجازات و شرایط خاص خود را دارند. مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار نیز بسته به اینکه چه نوعی از رابطه نامشروع ارتکاب یافته متفاوت است. در این مقاله به نکات حقوقی گوناگونی که درباره مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار وجود دارد می پردازیم. در کنار این آشنایی نسبی بهتر است برای برای آشنایی دقیق تر با ابعاد حقوقی گوناگون انواع رابطه نامشروع توصیه می کنیم با یک وکیل رابطه نامشروع مجرب و متخصص مشورت نمایید.

 • حکم زن شوهرداری که دوست پسر دارد؟
 • حکم قضایی رابطه پسر مجرد با زن شوهردار چیست؟
 • حکم بوسیدن زن شوهر دار چیست؟
 • حکم قضایی رابطه با زن شوهردار بدون دخول چیست؟
 • حکم قضایی رابطه مرد متاهل با زن شوهردار چیست؟
 • حکم قضایی رابطه تلفنی مرد متاهل با زن شوهردار چیست؟
 • حکم رابطه نامشروع مرد متاهل با زن شوهردار چیست؟
 • اعتراض به رای رابطه نامشروع 99 ضربه شلاق تعزیری به دیوان عالی؟
 • آیا رابطه زن شوهردار با پسر مجرد زنا محسوب می گردد؟

گروه وکلای کیفری ژیوار با سابقه چندین ساله در کلیه امور کیفری بهترین وکیل رابطه نامشروع را در اختیار شما قرار خواهند داد. برای استفاده از بهترین وکیل رابطه نامشروع کافی است با متخصصان ما در گروه وکلای کیفری کیفری ژیوار تماس بگیرید.

زنای غیر محصنه در اسلام و شرع نوعی زنا یا رابطه جنسی نامشروع با رضایت طرفین خارج از قواعد ازدواج شرعی است که یکی از آنها یا هر دوی آنها مجرد (فاقد همسر) باشند. نسبت به فرد مجرد احتساب خواهد بود. در واقع شرط تجرد و رضایت لازم است. یعنی جوان مجرد که همسر ندارد خواه مرد باشد یا زن، اگر با دیگری زنا کند آن را زنای غیر محصنه می‌ گویند و طبق شرع اسلام حد آن تازیانه‌ است.

اینفوگرافیک خدمات تخصصی وکیل رابطه نامشروع متخصص

حکم زن شوهرداری که دوست پسر دارد، چیست؟

یکی از مصادیق رابطه نامشروع میان طرفین حالتی است که یکی از آن ها متاهل است. برای مثال در حالتی که یک زن شوهردار با یک مرد رابطه نامشروع برقرار می کند یکی از مصادیق چالش برانگیز رابطه نامشروع محقق می شود که در مراجع قضایی رواج بسیار زیادی دارد. در صورتی که یک زن شوهردار با فرد دیگری رابطه نامشروع داشته باشد در ابتدا باید بررسی کرد این رابطه نامشروع از چه نوعی است.

در رابطه نامشروع حدی یا همان زنا متاهل بودن هر یک از طرفین در تعیین میزان مجازات فردی که متاهل است تاثیر بسیار زیادی دارد. زنای فرد متاهل که در فقه و قانون زنای محصنه نامیده می شود مستوجب رجم یا سنگسار است. در حالی که زنای غیر محصنه که زنایی است که شرایط زنای محصنه را نداشته باشد (یعنی توسط کسی انجام شود که متاهل نیست و یا در صورت تاهل امکان برقراری رابطه جنسی با همسرش را ندارد) منجر به حکم 100 ضربه شلاق حدی خواهد شد.

مقالات مرتبط  وکیل رابطه نامشروع در مشهد

اما در صورتی که رابطه زن شوهردار با مرد نامحرم مشمول عنوان زنا نشود، در مجازات او تغییری به وجود نمی آید. در واقع متاهل بودن یا نبودن افراد در تعیین مجازات تعزیری رابطه نامشروع مادون زنا یعنی رابطه نامشروعی که مشمول عنوان زنا نمی شود تاثیری ندارد و همان مجازاتی است که در ماده 637 قانون مجازات اسلامی بیان شده است.

در این بخش پاسخ سوال خود را در باب حکم زن شوهرداری که دوست پسر دارد دریافتید.

در خصوص مشاوره حقوقی رابطه نامشروع و یا اعطای وکالت کلیک کنید.

مشاوره حقوقی

در قانون ایران، رابطه نامشروع زن شوهردار به عنوان یک جرم قابل مجازات شناخته می­شود. مجازات این جرم در ماده 637 قانون مجازات اسلامی تعزیرات مصوب 1375، شلاق تا نود و نه ضربه تعیین شده است.

ماده 637 قانون مجازات اسلامی تعزیرات

هرگاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل یا مضاجعه شوند، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه‌ کننده تعزیر می‌ شود.

ماده 637 قانون مجازات اسلامی تعزیرات در سایت ویکی حقوق

بنابراین، اگر زنی که شوهر دارد با مردی به غیر از شوهر خود رابطه نامشروع داشته باشد، مرتکب جرم شده و به مجازات شلاق تا نود و نه ضربه محکوم می­ شود. البته، لازم به ذکر است که این جرم نیاز به شاکی خصوصی ندارد و دادستان می ­تواند بدون شکایت شاکی، نسبت به تعقیب مجرم اقدام کند. در سال 1400، لایحه ای به مجلس شورای اسلامی ارائه شد که در آن پیشنهاد شده بود مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار از شلاق به حبس تبدیل شود. این لایحه هنوز در حال بررسی در مجلس شورای اسلامی است.

حکم قضایی رابطه پسر مجرد با زن شوهردار

چنان که در قسمت قبل گفته شد، در رابطه نامشروع مادون زنا مجازات فرد متاهل از جمله مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار با فرد مجرد هیچ تفاوتی ندارد. اما در رابطه نامشروع از نوع زنا متاهل بودن فرد نوع زنا از غیر محصنه تبدیل به زنای محصنه می کند که به مراتب شدیدتر و مستوجب مجازات سنگین سنگسار است. در مجازات زنا قاضی پرونده به علت حدی بودن مجازات هیچ گونه دخالتی نمی تواند انجام دهد اما در مجازات رابطه نامشروع مادون زنا به علت آنکه این مجازات از نوع تعزیری است و توسط قانون گذار تعیین شده است قاضی پرونده می تواند آن را تخفیف دهد یا تشدید کند و یا هر نهاد ارفاقی دیگری که نسبت به این مجازات اعمال کرده و در نتیجه به نوعی آن را تغییر دهد.

نمونه شکایت نامه (شکواییه) روابط نامشروع

نمونه شکایت نامه روابط نامشروع

حکم بوسیدن زن شوهردار چیست؟

یکی از نمونه های ایجاد رابطه نامشروع میان طرفین که می تواند با اراده هر دو طرف بوده و یا به طور اکراهی و صرفا با اراده یکی از طرفین انجام شود، بوسیدن دیگری است. به این عمل در اصطلاح فقهی که در ماده 637 قانون مجازات اسلامی هم آورده شده، تقبیل می گویند که در کنار مضاجعه ( هم بستری) دو نمونه از مواردی است که قانون گذار در این ماده به عنوان مصادیق رابطه نامشروع مادون زنا ذکر کرده است. بنابراین بوسیدن زن شوهردار مصداق رابطه نامشروع مادون زنا است که مجازات آن در ماده 637 قانون مجازات تا 99 ضربه شلاق تعزیری عنوان شده است. مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار در این مورد تفاوتی نمی کند زیرا این ماده میان متاهل بودن مرتکب یا بزهدیده در تعیین میزان مجازات تفاوتی قائل نشده است.

مقالات مرتبط  فیلمبرداری از رابطه نامشروع به عنوان مدرک جرم

مشاوره تلفنی و حضوری گروه وکلای کیفری ژیوار:

 

حکم قضایی رابطه با زن شوهردار بدون دخول

به رابطه ای که همراه با دخول باشد زنا و رابطه نامشروعی که بدون دخول انجام شود رابطه نامشروع مادون زنا گفته می شود. در قسمت های قبل گفته شد که حکم زنا با توجه به وضعیت طرفین یعنی متاهل بودن یا نبودن آن ها می تواند سنگسار و یا 100 ضربه شلاق حدی باشد.

اما در رابطه نامشروع بدون دخول یا همان رابطه نامشروع مادون زنا حتی اگر یکی از طرفین رابطه یک زن شوهردار باشد مجازات هر یک از طرفین از جمله مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار که اراده و قصد او در انجام عمل مجرمانه به اثبات برسد تا 99 ضربه شلاق تعزیری خواهد بود. بنابراین مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار فقط تابع قواعد عمومی یعنی اثبات اصل جرم است و شرایط ویژه دیگری ندارد.

حکم رابطه نامشروع مرد متاهل با با زن شوهردار چیست؟

حکم رابطه نامشروع مرد متاهل با با زن شوهردار چیست؟

یکی از حالات رابطه نامشروع در رابطه با مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار که ممکن است بسیار پرسش برانگیز باشد این است که در صورت برقراری رابطه نامشروع میان مرد متاهل با زن شوهردار یعنی حالتی که هر دو طرف متاهل هستند چه مجازاتی صادر خواهد شد؟ در این فرض یعنی در فرض تاهل هر دو طرف سقف مجازات همان سقفی است به صورت مطلق در ماده 637 قانون مجازات بیان شده است. اما متاهل بودن طرفین می تواند منجر به صدور حداکثر مجازات در این ماده یعنی 99 ضربه شلاق تعزیری و حتی حکم به مجازات های تکمیلی برای هر یک از طرفین که اراده و قصد عمل مجرمانه را داشته اند بشود.

اعتراض به رای رابطه نامشروع 99 ضربه شلاق تعزیری به دادگاه تجدید نظر

مرجعی که برای اعتراض به رای رابطه نامشروع در نظر گرفته شده دادگاه تجدید نظر استان است. برای اعتراض به رای رابطه نامشروع باید دادخواست تجدید نظر را به دفتر دادگاه بدوی ای که حکم را صادر کرده ارسال کنید تا این دادخواست مورد رسیدگی قرار بگیرد. این دادخواست تجدید نظر باید مستند به یکی از جهات تجدید نظر کیفری باشد که در ماده 434 قانون آیین دادرسی کیفری ذکر شده است. این جهات به این ترتیب هستند:

 • الف) ادعای عدم اعتبار ادله یا مدارک استنادی دادگاه
 • ب) ادعای مخالف بودن رای با قانون
 • پ) ادعای عدم صلاحیت دادگاه صادر کننده رای یا وجود یکی از جهات رد دادرس
 • ت) ادعای عدم توجه دادگاه به ادله ابرازی

دوستی زن شوهردار با پسر مجرد

در کشور ایران، رابطه نامشروع میان زن شوهر دار و پسر مجرد یکی از بدترین اقدامات اخلاقی و قانونی محسوب می‌ شود. این اتفاق معمولاً به دلیل عوامل متنوعی اتفاق می‌ افتد که در هر پرونده ممکن است متغیر باشد. کمبود توجه یا نارضایتی در رابطه همسری، اغلب به عنوان دلایلی اشاره می‌ شود. از نظر دینی و قانونی، عاشقی زن متاهل را غیرشرعی و غیراخلاقی می‌ دانند. در نتیجه، افرادی که در چنین روابطی وارد می‌ شوند، با مجازات‌ های سنگینی مواجه می‌ شوند. این اقدام نه تنها به آسیب روحی و عاطفی زن متاهل ایجاد می‌ کند بلکه شرمندگی و نابودی زندگی خانوادگی و همچنین به اعتبار افراد در جامعه آسیب می‌ رساند.

مقالات مرتبط  دستور قاضی برای پرینت پیامک رابطه نامشروع

با توجه به این واقعیت‌ ها، اتخاذ راهکارهای روانشناسی و اجتماعی برای تقویت روابط زناشویی و پیشگیری از ایجاد روابط نامشروع میان افراد، بسیار حیاتی است. این اقدامات می‌ توانند به تقویت اختلافات خانوادگی و حفظ ارتباطات سالم کمک کنند.

حکم قضایی رابطه تلفنی پسر مجرد با زن شوهردار

مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار در اسلام و قوانین ایران تحت ماده 637 قانون مجازات اسلامی تعیین می‌ شود. این ماده برای زنان متاهل و مردان مجردی که بدون علقه زوجیت در روابط نامشروع شرکت کنند، تعزیرات شدیدی را پیش‌ بینی می‌ کند. این تعزیرات ممکن است شامل شلاق تا 99 ضربه باشد. اگر عمل با عنف و اکراه انجام شود، تنها اکراه کننده ممکن است مورد تعزیر قرار گیرد. هدف این مجازات‌ ها از دستورات اخلاقی و دینی بوده و به منظور حفظ عفت و ارتقاء ارتباطات خانوادگی در جامعه تصمیم گرفته شده است. از این رو، پیشگیری از وقوع روابط نامشروع با تقویت ارتباطات زوجی و ارتقاء اخلاقیات اجتماعی، از اهمیت بالایی برخوردار است.

وکیل رابطه نامشروع

اثبات وقوع رابطه نامشروع در مواردی که به عنوان شاکی درگیر چنین پرونده ای هستید و یا دریافت حکم برائت از جرم رابطه نامشروع در زمانی که به عنوان متهم به این جرم شناخته شده اید و همچنین اعتراض به رای دادگاه بدوی که ممکن است نامتناسب با عمل ارتکاب یافته باشد، از تخصص های یک وکیل روابط نامشروع با دانش و تجربه ویژه در رابطه با دعوای رابطه نامشروع است. استخدام بهترین وکیل رابطه نامشروع را از گروه وکلای کیفری ژیوار بخواهید.

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار عبارتست از:

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار

با توجه به تخصصی شدن همه امور در دنیای امروز، بدون استفاده از وکیل رابطه نامشروع و به طور کلی وکیل متخصص در هر امر حقوقی و کیفری دیگر نمی توانید روند دادرسی را به درستی و به طرز دلخواه خود پشت سر بگذارید. متخصصان ما در گروه وکلای کیفری ژیوار با کمترین هزینه ممکن به این نیاز شما پاسخ خواهند داد و بهترین وکیل رابطه نامشروع در هر شهر را برای ارائه مشاوره درباره مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار و رابطه زوری ابعاد حقوقی رابطه نامشروع به شما معرفی می نمایند. اجاره سند برای زندانی محکوم به رابطه نامشروع از دیگر خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار می باشد.

سوالات متداول درباره مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول درباره مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار می باشیم:

 • مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار چیست؟ اگر رابطه نامشروع از نوع زنا باشد، این زنا زنای محصنه نامیده شده و مجازات آن سنگسار است اما اگر رابطه نامشروع زن شوهردار از نوع مادون زنا یا تعزیری باشد تا 99 ضربه شلاق تعزیری خواهد داشت.
 • مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار چگونه اثبات می شود؟ این جرم می تواند از طریق اقرار خود متهم، شهادت شهود و یا اماراتی مثل پرینت پیامک که باعث ایجاد علم در قاضی می شوند به اثبات برسد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *