دستور قاضی برای پرینت پیامک رابطه نامشروع

پرینت پیامک رابطه نامشروع

اثبات رابطه نامشروع پیامکی از طریق پرینت پیامک رابطه نامشروع و یا هر طرقی نیاز به تنظیم یک لایحه دفاعیه مستدل دارد که از عهده وکیل رابطه نامشروع بر می آید.

 • مجازات پیامک به زن شوهردار چیست؟
 • پرینت پیامک زن شوهردار در چه صورت قابل استناد است؟
 • در چه صورت قاضی دستور پرینت پیامک میدهد؟
 • مدت زمان گرفتن پرینت مکالمات از طرف دادگاه چقدر است؟
 • چه زمانی قاضی دستور پرینت پیامک میدهد؟
 • در چه صورت دادگاه حکم پرینت میدهد؟
 • شوهر با چه مدرکی میتواند پرینت بگیرد؟
 • آیا درخواست پرینت پیامک از دادگاه قابل استناد است؟
 • آیا زن میتواند پرینت خط شوهرش را بگیرد؟
 • پرینت تماس و پیامک برای رابطه نامشروع کافی است؟

 در این مقاله با بخش مهمی از وظیفه یک وکیل رابطه نامشروع که همان اثبات رابطه نامشروع پیامکی است آشنا می شوید. در صورتی که نیازمند وکیل رابطه نامشروع برای پیگیری پرونده مربوط به رابطه نامشروع پیامکی هستید می توانید با گروه وکلای کیفری ژیوار که دارای تخصص ویژه و سابقه موفق و چندین ساله در طرح و پیشبرد کلیه امور کیفری هستند تماس بگیرید.اینفوگرافیک خدمات تخصصی وکیل رابطه نامشروع متخصص

رابطه نامشروع پیامکی چیست؟

رابطه نامشروع پیامکی یکی از مصادیق رابطه نامشروع مادون زنا است. منظور از رابطه نامشروع مادون زنا رابطه نامشروعی است که مشمول حد زنا و مجازات آن که می تواند به تناسب شرایط، سنگسار یا شلاق حدی باشد نیست. رابطه نامشروع مادون زنا در ماده 637 قانون مجازات اسلامی در حد بیان برخی مصادیق آن تعریف و مجازات آن که تا 99 ضربه شلاق تعزیری است تعیین شده است.

رابطه نامشروع پیامکی صراحتا در این ماده ذکر نشده اما با توجه به اطلاق موجود در این ماده و حالت تمثیلی آن که رابطه نامشروع را منحصر به مصادیق خاصی نکرده است، رابطه نامشروع پیامکی نیز جرم محسوب شده و با اثبات از طریق پرینت پیامک رابطه نامشروع یا سایر طرق، دارای مجازات شلاق تعزیری است. البته در جرم دانستن یا نداستن این نوع رابطه نامشروع میان قضات اختلاف نظر وجود دارد و استفاده از یک وکیل رابطه نامشروع به که با استدلال هر یک از طرفین آشنایی داشته باشد برای اثبات یا عدم اثبات جرم بودن رابطه نامشروع پیامکی بسیار حائز اهمیت است.

اما سوالی که ایجاد می شود این است که تعریف دقیق رابطه نامشروع پیامکی چیست و چه زمانی این جرم محقق می شود؟ منظور از رابطه نامشروع پیامکی این است که میان یک زن و مرد نامحرم که هیچ گونه رابطه زوجیت شرعی میان آن ها برقرار نیست، پیامک هایی با محتوای جنسی و به قصد لذت رد و بدل شود و این رابطه نامشروع به واسطه پرینت رابطه نامشروع به اثبات برسد. بنابراین هر گونه پیامکی که میان زن و مرد رد و بدل شود نشان دهنده رابطه نامشروع نیست یلکه محتوای آن باید جنسی و به قصد لذت از سوی طرفین یا صرفا یکی از آن ها باشد.

مقالات مرتبط   مجازات جرم رابطه نامشروع و حکم جرم روابط نامشروع

در خصوص مشاوره و یا اعطای وکالت کلیک کنید.

مشاوره حقوقی

در سال های اخیر، با پیشرفت فناوری، امکان دسترسی به پرینت پیامک­های افراد بدون اطلاع آنها فراهم شده است. این امر موجب افزایش استفاده از پرینت پیامک­ ها به عنوان مدرک اثبات رابطه نامشروع شده است.

آیا پرینت پیامک رابطه نامشروع سند قانونی است؟

پرینت پیامک رابطه نامشروع سندی است که حاوی پیامک­ هایی بین دو نفر است که نشان­ دهنده برقراری رابطه نامشروع بین آنها است. این سند می­تواند در دادگاه به عنوان مدرک اثبات رابطه نامشروع استفاده شود.

محدودیت های استفاده از پرینت پیامک ها به عنوان مدرک اثبات رابطه نامشروع

پرینت پیامک ها مانند هر مدرک دیگری دارای محدودیت ­هایی هستند. به عنوان مثال، اگر پرینت پیامک ها به صورت غیرقانونی تهیه شده باشند، نمی­توانند در دادگاه به عنوان مدرک اثبات رابطه نامشروع استفاده شوند.

نکات مهم در مورد پرینت پیامک ها به عنوان مدرک اثبات رابطه نامشروع

در صورتی که قصد دارید از پرینت پیامک ها به عنوان مدرک اثبات رابطه نامشروع استفاده کنید، باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • پرینت پیامک­ ها باید به صورت قانونی تهیه شوند.
 • پرینت پیامک­ ها باید حاوی محتوای مرتبط با رابطه نامشروع باشند.
 • پرینت پیامک ­ها باید توسط یک کارشناس بررسی و تایید شوند.

پرینت پیامک زن شوهردار

یکی از رایج ترین سوالات در مواجهه با رابطه نامشروع پیامکی این است که این رابطه چگونه در مرجع قضایی به اثبات می رسد؟ رابطه نامشروع و از جمله رابطه نامشروع پیامکی از جهت اثبات، تابع قواعد کلی اثبات کیفری است و به واسطه ادله اثبات کیفری که در قانون مجازات بیان شده اند به اثبات می رسد. ادله اثباتی که در تمام دعاوی کیفری کاربرد دارند، شامل اقرار، شهادت و علم قاضی می شوند. در دعاوی مربوط به رابطه نامشروع اقرار و شهادت معمولا رایج نیستند و پرونده های بسیار کمی هستند که به واسطه اقرار متهم یا شهادت شهود به اثبات برسند.

به همین دلیل در بسیاری از پرونده های رابطه نامشروع پیامکی تنها مدرکی که برای اثبات رابطه نامشروع وجود دارد پرینت پیامک رابطه نامشروع است. پرینت پیامک رابطه نامشروع اگرچه به طور مستقل ارزش اثباتی ادله اثبات کیفری را ندارد اما می تواند به عنوان یک اماره قضایی که ارزش اثباتی پایین تری از ادله اثبات دارد مطرح شده و باعت ایجاد علم در قاضی بشود. این پرینت پیامک رابطه نامشروع می تواند متعلق به زن شوهردار باشد که با درخواست همسرش مورد بررسی دادگاه قرار می گیرد. برای پرینت پیامک رابطه نامشروع زن شوهردار، مرد باید درخواست پرینت را به دادگاه بدهد و دادگاه در صورت جایز دانستن این امر دستور انجامش را صادر کرده و بر اساس آن اقدام به تصمیم گیری می کند.

مقالات مرتبط  مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار

تنظیم لایجه و شکوائیه در گروه وکلای کیفری ژیوار:

 

در چه صورتی قاضی دستور پرینت پیامک رابطه نامشروع را می دهد؟

در قسمت قبل گفته شد که در بسیاری از موارد پرینت پیامک رابطه نامشروع تنها مدرک برای اثبات رابطه نامشروع پیامکی است. برای استناد به این مدرک باید درخواست پرینت پیامک های فردی که به عنوان متهم شناخته می شود به دادگاه رسیدگی کننده به پرونده ارائه شود. بر اساس قوانین مربوط به جرایم رایانه ای اپراتورهای تلفن همراه تا 6 ماه پس از انجام مکالمه و ارسال پیامک موظف به نگهداری اطلاعات مشتری هستند. بنابراین دسترسی به پیامک های متهم تنها تا 6 ماه منتهی به بررسی دعوا در دادگاه امکان پذیر است و پیامک های قبل از آن از دسترس خارج بوده و عملا امکان رسیدگی ندارد. قاضی در صورتی که پرینت پیامک های متهم را بنا به درخواست شاکی برای اثبات جرم لازم و ضروری بداند دستور انجام آن را مراجع مربوطه صادر و ارسال می کند.مدت زمان گرفتن پرینت پیامک رابطه نامشروع از طرف دادگاه

مدت زمان گرفتن پرینت پیامک رابطه نامشروع از طرف دادگاه

اپراتورهای تلفن همراه در صورت درخواست مرجع قضایی برای ارائه اطلاعات مشتری ملزم به تبعیت هستند و در صورت عدم اجرای دستورات دادگاه با عنوان استنکاف از دستورات مقام قضایی مجازات خواهند شد. بنابراین این دستور از طرف دادگاه در اسرع وقت انجام می شود و مدت زمان مورد پوشش درخواست دادگاه هم مطابق قانون، همانطور که در قسمت قبل گفته شد حداکثر 6 ماه است. به این معنا که مکالمات و پیامک های متهم تا 6 ماه پس از وقوع در اختیار اپراتور باقی مانده و پس از آن از دسترس اپراتور خارج شده و در نتیجه قابلیت بررسی آن ها را ندارد. در نتیجه پرینت پیامک رابطه نامشروع حداکثر باید ظرف 7 ماه از تاریخ وقوع جرم صادر شود.

پرینت پیامک زن شوهر دار شامل چه مواردی است؟

پرینت پیامک زن شوهر دار بعد از دستور قاضی و تایید وزارت اطلاعات از سمت اپراتور های همراه صادر می‌ شود. در این گزارش، اطلاعات مرتبط با تماس‌ها و پیام‌ ها ثبت می‌ شود. اما مهم این است که باید توجه داشت که این گزارش شامل اطلاعات تماس‌ ها و پیام‌ های خروجی (یعنی پیام‌ هایی که فرد مالک خط به دیگران ارسال کرده) می‌ شود. این اطلاعات شامل زمان تماس‌ ها و ارسال پیام‌ ها به همراه شماره مخاطب است، اما متن دقیق پیام‌ ها در این گزارش قرار نمی‌ گیرد. دادگاه می‌ تواند از این گزارش برای بررسی موارد رابطه نا مشروع پیامکی استفاده کند.

مقالات مرتبط  مجازات رابطه نامشروع در فضای مجازی

اما توجه داشته باشید که اطلاعات مخفی پیام‌ های ورودی (پیام‌هایی که به فرد مالک خط ارسال شده) در این گزارش قابل دسترسی نیست. این گزارش به صورت دقیق و با رعایت حریم خصوصی صادر می‌ شود تا به موارد قانونی پی‌ برد.

مزیت مشاوره تلفنی و حضوری در گروه وکلای کیفری ژیوار:

 

مراحل دریافت پرینت پیامک زن شوهر دار

با توجه به ماده 104 قانون، دریافت گزارش خط تلفن افراد تنها با دستور قاضی صورت می‌گیرد و فقط در شرایط خاص و امنیتی. قاضی موظف است با رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات کل قوه قضاییه تماس بگیرد و دلایل لازم برای درخواست این گزارش را شرح دهد. همچنین بازه‌ زمانی و جزئیات اطلاعات مورد نیاز را مشخص کند. پس از صدور مجوز قاضی، اپراتور می‌ تواند پرینت پیام‌ ها و تماس‌ های ورودی و خروجی خط تلفن مربوطه را ارائه کند. در غیر این صورت، دسترسی به اطلاعات خط تلفن از جمله گرفتن پرینت پیامک زن شوهر دار، شنود یا اقدامات مشابه بدون مجوز دادگاه مختص جرم تلقی می‌ شود و قانونی نمی‌ باشد. این تدابیر به حفظ حریم خصوصی و رعایت قوانین مرتبط می‌ پردازد.

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار عبارتست از:

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار

وکیل رابطه نامشروع

رابطه نامشروع پیامکی یکی از جرایمی است که برای اثبات در دادگاه به استدلال قوی یک فرد متخصص و مسلط به قوانین و مقررات خاص خود و همچنین قواعد عمومی حقوق کیفری نیاز دارد. وکیل رابطه نامشروع به واسطه تخصص و مهمتر از آن تجربه گسترده ای که در طرح دعاوی رابطه نامشروع و اثبات رابطه نامشروع پیامکی دارد می تواند با کمترین هزینه ممکن نتیجه دلخواه شما را در روند دادرسی به دست آورد. ما در گروه وکلای کیفری ژیوار بهترین وکیل رابطه نامشروع در هر شهر را به شما معرفی می کنیم تا در نهایت اطمینان روند دادرسی در دادگاه را پشت سر بگذارید. اجاره سند برای زندانی محکوم به رابطه نامشروع از دیگر خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار می باشد.

سوالات متداول درباره پرینت پیامک رابطه نامشروع

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول درباره پرینت پیامک رابطه نامشروع می باشیم:

 • آیا پرینت پیامک رابطه نامشروع امکان پذیر است؟ بله؛ پرینت پیامک رابطه نامشروع در صورت تایید قاضی تا 6 ماه پس از وقوع جرم رابطه نامشروع قابل صدور است.
 • آیا می توان از پرینت پیام های رد و بدل شده میان طرفین در شبکه های مجازی به عنوان مدرک رابطه نامشروع استفاده کرد؟ خیر. پیام های میان طرفین در شبکه های مجازی به علت آنکه سرورهای این شبکه ها در داخل ایران نبوده و همچنین امکان تغییر و تقلب در ایجاد آن ها وحود دارد، نمی توانند به عنوان مدرکی که نشان دهنده رابطه نامشروع است استفاده شوند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *