مشاوره حقوقی رابطه نامشروع

مشاوره حقوقی رابطه نامشروع

مشاوره حقوقی رابطه نامشروع یکی از کارهایی است که می ­توانید با مراجعه به گروه وکلای کیفری ژیوار با وکیل رابطه نامشروع نسبت به انجام آن اقدام کنید. این مشاوره به سوالات افرادی که به هر نحو درگیر مشکلات مربوط به رابطه نامشروع شده ­اند، پاسخ می­ دهد.

مشاوره حقوقی رابطه نامشروع چه کمکی می کند؟

مشاوره حقوقی رابطه نامشروع می تواند به افراد درگیر این روابط در زمینه­ های زیر کمک کند:

 • آگاهی از قوانین و مقررات مربوط به رابطه نامشروع
 • تصمیم ­گیری آگاهانه
 • حل مشکلات و بحران­ های ناشی از رابطه نامشروع

مشاوره با وکیل رابطه نامشورع

در ادامه، به برخی از مزایای خاص مشاوره حقوقی رابطه نامشروع اشاره می­کنیم:

 • کمک به افراد برای جلوگیری از مجازات
 • کمک به افراد برای اثبات بی گناهی
 • کمک به افراد برای دریافت حقوق خود

در نهایت، باید توجه داشت که مشاوره حقوقی رابطه نامشروع می تواند نقش مهمی در کمک به افراد درگیر این روابط ایفا کند. افراد باید در صورت درگیر شدن در رابطه نامشروع، از خدمات مشاوره حقوقی استفاده کنند تا بتوانند از حقوق خود آگاه شوند و مشکلات و بحران های ناشی از این روابط را حل کنند.

مقالات مرتبط  وکیل رابطه نامشروع در مشهد

اینفوگرافیک خدمات تخصصی وکیل رابطه نامشروع متخصص

چه جرایمی شامل رابطه نامشروع می شود؟

در قانون مجازات اسلامی ایران، رابطه نامشروع به عنوان جرم تعریف شده است. ماده 637 قانون مجازات اسلامی مقرر می دارد:

«هرگاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل یا مضاجعه شوند، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه‌ کننده تعزیر می‌ شود.»

بنابراین، رابطه نامشروع عبارت است از هرگونه ارتباط جنسی بین زن و مردی که بین آنها رابطه زوجیت وجود ندارد. این ارتباط می­تواند از طریق تماس فیزیکی، مانند تقبیل و مضاجعه، یا از طریق تماس غیرفیزیکی، مانند مکالمات تلفنی یا پیام های الکترونیکی، صورت گیرد.

در ماده 637 قانون مجازات اسلامی، رابطه نامشروع در دو دسته قرار گرفته است:

 • رابطه نامشروع غیر زنا: این دسته از رابطه نامشروع شامل هرگونه ارتباط جنسی بین زن و مردی که بین آنها رابطه زوجیت وجود ندارد، به جز زنا می­شود. مجازات این دسته از رابطه نامشروع شلاق تا نود و نه ضربه است.
 • رابطه نامشروع با عنف و اکراه: این دسته از رابطه نامشروع شامل هرگونه ارتباط جنسی بین زن و مردی که بین آنها رابطه زوجیت وجود ندارد، به جز زنا، که با عنف و اکراه صورت گرفته باشد، می شود. مجازات این دسته از رابطه نامشروع فقط برای اکراه کننده است و شامل شلاق تا نود و نه ضربه می شود.
مقالات مرتبط  لایحه دفاعیه رابطه نامشروع

لازم به ذکر است که رابطه نامشروع غیر زنا، حتی در صورت رضایت طرفین، جرم محسوب می­شود.

مزایای مشاوره تلفنی و حضوری در گروه وکلای کیفری ژیوار به شرح زیر است:

 

چگونه می توان روابط نامشروع را اثبات کرد؟

اثبات رابطه نامشروع در قانون ایران به عهده شاکی است. شاکی می ­تواند برای اثبات رابطه نامشروع، از ادله و مدارک زیر استفاده کند:

 • اقرار متهم
 • شهادت شهود
 • دلایل و قرائن

در صورتی که شاکی بتواند رابطه نامشروع را با استفاده از یکی از ادله و مدارک فوق اثبات کند، دادگاه متهم را به مجازات مقرر در قانون محکوم خواهد کرد. عنوان این مقاله مشاوره حقوقی رابطه نامشروع بوده که به مواردی مثل این که چه جرایمی در دسته روابط نامشروع قرار می­ گیرند پرداخته و این بحث هم مورد اشاره قرار گرفته است که مشاوره حقوقی در این مورد چگونه کمک­کننده است. چنانچه نیاز به مشاوره تخصصی ­تر داشتید می­ توانید به گروه وکلای کیفری ژیوار مراجعه کنید تا در کمتری زمان ممکن با بهترین وکلا ملاقات کرده و مشاوره ­های لازم را دریافت کنید.

مقالات مرتبط  اثبات رابطه نامشروع با عکس

سوالات متداول در باب مشاوره حقوقی رابطه نامشروع

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب مشاوره حقوقی رابطه نامشروع می باشیم:

 • چگونه می توان یک مشاور حقوقی رابطه نامشروع مناسب پیدا کرد؟ تجربه و تخصص مشاور در زمینه رابطه نامشروع، مهارت­ های ارتباطی و مشاوره­ای مشاور و هزینه خدمات مشاور
 • هزینه مشاوره حقوقی رابطه نامشروع چقدر است؟ هزینه این مشاوره حقوقی رابطه نامشروع بسته به تجربه و تخصص مشاور، محل مشاوره و مدت زمان مشاوره متفاوت است.
Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.