وکیل خوب


یک وکیل خوب بایستی علاوه بر پروانه و مجوز وکالت دارای ویژگی های کلی و موردی باشد که در این محتوا این مبحث بررسی می شود. وکیل به مانند هر شخص متخصص و خبره ای که در کار خود مهارت کافی دارد نیازمند ویژگی های خاصی می باشد. ویژگی های یک وکیل خوب به دو بخش تقسیم می شود:

 • ویژگی های کلی: یعنی وجود این ویژگی ها به پرونده و یا موضوع خاصی ارتباط ندارد و هر وکیلی در وهله اول باید این ویژگی ها و خصوصیات را داشته باشد.
 • ویژگی های موردی: به ویژگی هایی اطلاق می شود که نسبت به پرونده ها و موضوعات مختلف متفاوت بوده و نیاز نیست در تمامی وکلا به دنبال آن خصوصیات باشیم.

گروه وکلای کیفری ژیوار مفخر به راهنمایی شما در این باب می باشد.

ویژگی های مهم وکیل خوب

در ابتدا به این ویژگی ها می پردازیم:

 • به روز بودن اطلاعات مطابق با آخرین قوانین
 • امین موکلین بودن
 • امیدواهی به موکل خود ندهد.
 • اعتماد ظرفین
 • مخالفتی با استفاده از تجربه های دیگران نداشته باشد.
 • آداب گفتار و نحوه برخوردش با موکل و یا قاضی مودبانه بوده و تمامی جوانب احترام را رعایت کند.
 • .گرایش کاری مشخصی برای خود انتخاب کرده باشد
 • .می بایست توانایی گفتاری و نوشتاری بسیار بالایی داشته باشد؛ تا در حین جلسه رسیدگی بتواند قاضی را قانع و حقایق را اثبات نماید

 بررسی و ویژگی های مهم وکیل خوب

از ویژگی های موردی مثلا داشتن اطلاعات و وارد بودن به مسائل فقهی در پرونده طلاق را می توان نام برد که در پرونده مالیاتی چندان حائز اهمیت نیست. پس می توان نتیجه گرفت یک نماینده خوب بستگی به موارد زیادی دارد و ما برای پیدا کردن یک وکیل توانمند در ابتدا باید ویژگی های لازم برای پرونده خود را دانسته و نسبت به آن در جستجوی یک شخص متخصص باشیم. ما موارد مهم و لازم برای انتخاب یک وکیل را بر شمردیم. ولی لازم به ذکر است که او معجزه نمی کند و فقط راه را نشان می دهد و می داند چگونه و با چه روشی بهترین نتیجه حاصل می شود. پس قبل از هر کاری نسبت به تعهد او نسبت به کار و موکلش مطمئن شوید تا حتی اگر قراردادی هم نبود از جهت عدم کم کاری ایشان خیالتان راحت باشد.

مقالات مرتبط  مشاوره حقوقی بورس

وکیل طلاق خوب

لازم به ذکر است وکلای تخصصی طلاق صرفا فقط طلاق را دنبال نمی کنند و تمامی دعاوی مربوط به خانواده را می پذیرند. طلاق از جمله مواردی است که ما با این که اختلافاتی با طرف مقابل داریم ولی نمی خواهیم این اختلافات به جنبه های دیگر زندگیمان ضربه بزند. برای مثال زن و شوهری که قصد جدا شدن دارند نمی خواهند این اختلافات روح و روان فرزندان را به هم بریزد. پس می توان گفت پرونده های طلاق در عین مهم بودن دارای حساسیت های خاصی هستند.

همان طور که اول متن گفتیم وکیل باید توانایی های لازم برای آن پرونده ای که به عهده می گیرد را داشته باشد که پرونده طلاق نیز خصوصیات خاصی را می طلبد.

ویژگی های وکیل خوب طلاق

ویژگی های وکیل خوب طلاق

ویژگی های وکیل خوب طلاق به شرح زیر است:

 • پرونده های گوناگون در این زمینه را تجربه کرده باشد و چم و خم کار دستش آمده باشد تا در موارد مشابه مسلط و محکم پیش برود.
 • وکیل متخصص در زمینه طلاق مصلحت را فدای پول نمی کند و حتی بعضا حرف هایی می زند که شاید برای شما خوش آیند نباشد. یعنی با شنیدن تمامی حرف های شما ممکن است در مواردی حق را به شما ندهد.
 • این مورد که در دعاوی خانوادگی حتی بیشتر از سایرین طلاق باید وکیل هم جنس موکل باشد. یعنی وکیل زوج حتما مرد و وکیل زوجه حتما زن باشد این مورد درست نیست چون وکیل باید مدافع حقوق موکلش باشد و شما باید تخصص و علم وکیل را مورد سنجش قرار دهید.
مقالات مرتبط  وکیل چک کیفری

وکیل خوب در تهران

امروزه در شهرهای بزرگ به سبب افزایش جمعیت و به نسبت آن افزایش اختلافات پیش آمده پای بیشتر مردم به دادگاه و مراجع قضایی باز می شود. به همین جهت نیاز به داشتن وکیل خوب بیش از پیش حس می شود. در شهرهای بزرگی مثل تهران نمی توان با پرس و جوی ساده وکیلی مناسب برای پرونده خود پیدا کرد. پیشنهاد ما مراجعه به موسسه ها و گروه های حقوقی است تا ضمن شنیدن موارد اختلافی شما بهترین گزینه را معرفی و همراه شما در تمامی مراحل سخت و نا آشنای رسیدگی قضایی باشند.

ویژگی های وکیل خوب در تهران

ویژگی های وکیل خوب در تهران اعم از اینکه وکیل کیفری باشد یا وکیل حقوقی و یا وکیل دعاوی ویژه باید دارای حسن برخورد با موکل و ارایه گزارش از پرونده به موکل و همچنین تخصص در موضوع وکالت باشد. وکیل خوب در تهران علاوه بر تخصص و تعهد باید حوزه قضایی خود را نیز خوب بشناسد. یعنی، قضات و محاکم را خوب بشناسد. سلیقه قضایی رایج در تهران را بداند. و گرنه موکلش درگیر ایرادات شکلی و سلایق قضات می شود.

به عبارتی وکیل خوب در تهران باید با نحوه وکالت در تهران شامل چگونگی ارتباط با موکل و چگونگی ارتباط با محاکم آشنا باشد. وکیل خوب در تهران را پس از مراجعه به دفتر وکالت گروه وکلای کیفری ژیوار برای دعاوی کیفری انتخاب نمایید تا به وکیل متخصص و کیفری کار برسید. اما برای دعاوی حقوقی برای گرفتن وکیل خوب تهران پیشنهاد میکنم که به گروه حقوقی اوان مراجعه نمایید؛ چراکه آنان تخصصا در دعاوی حقوقی قبول وکالت م بنمایند و در این رشته از تخصص و تجربه لازم و کافی برخوردارند.

فراموش نکنیم که وکالت بسیار پیچیده است.

وکیل خوب در کرج

برای گرفتن وکیل خوب در کرج نیز می توانید ببرای پرونده های کیفری به گروه وکلای کیفری ژیوار مراجعه کنید و برای پرونده های حقوقی به گروه وکلای حقوقی اوان به شماره 09101923625 مراجعه کنید. بهرحال، پیدا کردن وکیل خوب در کرج نیز مثل تهران به سادگی نیست و نیاز به تحقیق دارد. برای دعوی حقوقی می توانید گروه حقوقی اوان را در گوگل جستجو نمایید و با اندکی مطالعه به صحت و سلامت و تخصص و تجربه این گروه حقوقی مطمئن شوید. بهرحال، قبل از هر اقدام قضایی از خوب بودن وکیل خویش مطمئن شوید.

مقالات مرتبط  مشاوره حقوقی پولی بانکی

وکیل خوب در مشهد

شهر مشهد یکی از شهرهای بزرگ و پر جمعیت کشور عزیزمان می باشد که هر روزه افراد کثیری به مراجع قضایی این شهر مراجعه می کنند. یک وکیل حاذق در این راهرو های قانون و موراد فراوانش تنها همراهی است که آشنا به راه و بی راهه های این مسیر است و می تواند کمک حال بزرگی برای افراد باشد.

برای پیدا کردن و انتخاب وکیل خوب در مشهد بایسی:

 • ابتدا موارد و ویژگی هایی که گفتیم را به خاطر داشته باشید و وکیل مورد انتخاب خود را با آن ها بسنجید.
 • سپس با مراجعه به موسسات حقوقی و درخواست مشاوره ای که دارید راه و مسیری که نتیجه بخش و درست است را دانسته و اقدام به تنظیم قرارداد وکالت با وکیلی که خصوصیات لازم را دارد را بنمایید.

در خصوص مشاوره و یا اعطای وکالت کلیک کنید.

مشاوره حقوقی

با توجه به اهمیت موضوع وکالت و تاثیر بسزای آن در روند رسیدگی به پرونده های حقوقی و کیفری و هر آنچه که به عنوان مجازات برای مرتکبین آن در قانون مجازات تعیین شده است. بهتر است قبل از هر اقدام در دفاع از خود در دعاوی کیفری و یا پیگیری پرونده های حقوقی از مشاوره و وکالت وکلای کیفری ژیوار بهره مند شوید تا در وقت و هزینه صرفه جویی شود و حق و حقوق شما ضایع نشده و استیفاء شود. وکیل پزشکی در تهران، وکیل شرب خمر و سایر وکلای کیفری می توانید با گروه وکلای کیفری ژیوار در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.