لایحه دفاعیه رابطه نامشروع

لایحه دفاعیه رابطه نامشروع

رابطه نامشروع یکی از جرایم منافی عفت است که می تواند علاوه بر آثار و تبعات کیفری آثار حقوقی مختلفی هم برای طرفین در پی داشته باشد. به همین دلیل نحوه طرح شکایت به عنوان شاکی و نحوه دفاع از اتهام منتسب شده به عنوان متهم اهمیت بسیار زیادی دارد. لایحه دفاعیه رابطه نامشروع به دفاع کتبی متهم یا وکیل متهم برای دفاع از اتهام رابطه نامشروع گفته می شود که به صورت کتبی به دادگاه رسیدگی کننده به پرونده ارسال شده و نقش بسیار مهمی در اثبات یا عدم اثبات جرم ایفا می کند.

  • حکم برائت رابطه نامشروع چیست؟
  • مدارک لازم برای اثبات رابطه نامشروع پیامکی چیست؟
  • بهترین وکیل رابطه نامشروع و دون زنا کیست؟
  • بهترین وکیل روابط نامشروع در تهران کیست؟
  • نمونه لایحه دفاعیه در خصوص رابطه نامشروع

بهتر است لایحه دفاعیه رابطه نامشروع توسط یک وکیل رابطه نامشروع که دارای تخصص در طرح و پیگیری دعاوی رابطه نامشروع است تنظیم و فرستاده شود. گروه وکلای کیفری ژیوار با تجربه چندین ساله و سابقه موفق در طرح و پیگیری انواع دعاوی و امور کیفری می توانند پاسخگوی نیاز شما به بهترین وکیل رابطه نامشروع در هر شهر برای نگارش لایحه دفاعیه رابطه نامشروع باشند. در این مقاله از ضرورت لایحه دفاعیه رابطه نامشروع، ویژگی های آن و به طور کلی نحوه دفاع در دعاوی رابطه نامشروع برای کسب حکم برائت و وظایف و ویژگی های یک وکیل رابطه نامشروع متخصص می گوییم.

اینفوگرافیک خدمات تخصصی وکیل رابطه نامشروع متخصص

انواع رابطه نامشروع چیست؟

رابطه نامشروع در حقوق ایران به رابطه میان یک زن و مرد گفته می شود که میان آنان علقه زوجیت برقرار نیست. این رابطه می تواند انواع مختلفی داشته باشد. از جهت ماهیت جرم و نوع مجازات، رابطه نامشروع می تواند از نوع زنا باشد که یک جرم با مجازات حدی است که مشخصات و شرایط تحقق آن در فقه شیعه بیان شده و در قانون مجازات اسلامی هم با اقتباس از فقه این جرم را به رسمیت شناخته است. زنا به معنای دخول آلت تناسلی مرد به میزان ختنه گاه است که مجازات آن با توجه به اوصاف و شرایط هر یک از طرفبن متفاوت است و می تواند از سنگسار تا 100 ضربه شلاق حدی و برخی مجازات های خاص دیگر را در بر بگیرد.

نوع دیگر رابطه نامشروع، رابطه نامشروع مادون زنا است که در ماده 637 قانون مجازات اسلامی به این صورت تعریف و مجازات آن تعیین شده است: هر گاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل یا مضاجعه ‌شوند، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه‌ کننده تعزیر می‌ شود.

بنابراین هر گونه عملی که مشمول زنا نباشد می تواند مشمول این ماده شده و در نتیجه از نوع رابطه نامشروع مادون زنا باشد.

در خصوص مشاوره حقوقی و یا اعطای وکالت کلیک کنید.

مشاوره حقوقی

آیا رابطه نامشروع پیامکی یا تلفنی قابل مجازات است؟

همان طور که در قسمت قبل و در ماده 637 بیان شد، رابطه نامشروع مادون زنا اعمالی از قبیل تقبیل (بوسیدن) و مضاجعه (هم بستری) است که مشمول عنوان زنا و در نتیجه مجازات حدی ناشی از آن نمی شوند. یکی از سوالاتی که در ارتباط با رابطه نامشروع مادون زنا و ماده 637 مطرح می شود این است که آیا روابط غیر فیزیکی میان زن و مرد مانند پیامک یا تلفن هم می تواند به عنوان رابطه نامشروع مجازات شوند یا خیر؟ در پاسخ باید گفت در رابطه با دامنه شمول رابطه نامشروع مادون زنا که در ماده 637 قانون مجازات ذکر شده است، در رویه قضایی یعنی در میان قضات دادگاه های مختلف اختلاف نظر وجود دارد. برخی از قضات معتقدند منظور از رابطه نامشروع مادون زنا صرفا روابط جسمی و فیزیکی از نوع مثال هایی است که در ماده آورده شده و برخی دیگر معتقدند منظور از رابطه نامشروع در این ماده هر گونه رفتار اعم از فیزیکی و غیر فیزیکی است که میان زن و مردی بدون علقه زوجیت شکل بگیرد. در نتیجه رابطه نامشروع پیامکی یا تلفنی هم قابل مجازات است.

ماده 637 قانون مجازات اسلامی (تعزیرات): هرگاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل یا مضاجعه ‌شوند، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه کننده تعزیر می ‌شود.

سایت ویکی حقوق

وکیل رابطه نامشروع به واسطه تنظیم لایحه دفاعیه رابطه نامشروع بر اساس دلایل و شواهد قانونی، در تعیین ماهیت و نوع رابطه نامشروع و اساسا اثبات تحقق آن نقش بسیار مهمی دارد. شما می توانید برای برخورداری از بهترین وکیل رابطه نامشروع در هر شهر و ارائه یک لایحه دفاعیه رابطه نامشروع مستدل به دادگاه از خدمات حقوقی گروه وکلای کیفری ژیوار استفاده کنید.

مقالات مرتبط  مجازات برهم زدن زندگی دیگران

تنظیم لایجه و شکوائیه رابطه نامشروع در گروه وکلای کیفری ژیوار:

 

مدارک لازم برای اثبات رابطه نامشروع پیامکی

در نظام حقوقی ایران، پیامک نمی تواند به عنوان ادله اثبات کیفری اعتبار داشته باشد و مستقیما وقوع یک جرم را اثبات کند. ارائه پرینت پیامک به دادگاه رسیدگی کننده به جرم رابطه نامشروع تنها می تواند به عنوان یکی از امارات قضایی برای ایجاد علم در قاضی در نظر گرفته شود که یکی از ادله اثبات کیفری بر اساس قانون مجازات اسلامی است. بنابراین برای اثبات رابطه نامشروع پیامکی به عنوان شاکی باید پرینت پیامک های مورد نظر را به دادگاه ارائه کرده و در تنظیم شکوائیه رابطه نامشروع به عنوان اماره قضایی به آن ها استناد کنید. وکیل رابطه نامشروع می تواند در این زمینه کمک فراوانی به شما نماید.

حکم برائت رابطه نامشروع

حکم برائت رابطه نامشروع به معنای صدور حکم از دادگاه رسیدگی کننده مبنی بر عدم ارتکاب جرم رابطه نامشروع توسط متهم به این جرم است. صدور حکم برائت رابطه نامشروع تا حد زیادی وابسته به نحوه دفاع وکیل رابطه نامشروع و لایحه دفاعیه رابطه نامشروع است که وکیل رابطه نامشروع تنظیم و در محضر قاضی پرونده از آن دفاع کرده است. وکیل رابطه نامشروع یا وکیل روابطه نامشورع برای گرفتن حکم برائت موکل خود می تواند به عدم وجود عنصر روانی در لایحه دفاعیه رابطه نامشروع استناد کند. منظور از عنصر روانی این است که مرتکب جرم باید در انجام آن عمل مجرمانه قصد، اراده و علم به موضوع داشته باشد.

رابطه نامشروع از طریق ارسال پیامک

پیام: 1-عمل منافی عفت و رابطه نامشروع در ماده 637 قانون مجازات اسلامی، دو عنوان مجرمانه مستقل می باشند. 2-ارسال پیامک مستهجن مصداق بزه رابطه نامشروع است.

سامانه ملی آرای قضائی

برای مثال اگر فرد نداند طرف مقابل به او محرم نیست و در نتیجه رابطه با او رابطه نامشروع خواهد بود، عنصر روانی ارتکاب جرم رابطه نامشروع محقق نشده و در نتیجه آن فرد به عنوان مرتکب جرم رابطه نامشروع مجازات نمی شود. برای گرفتن حکم برائت رابطه نامشروع نیازمند یک لایحه دفاعیه رابطه نامشروع هستید که به نحو مستدل و مستند توسط وکیل رابطه نامشروع نوشته شود. در قسمت بعد برخی از مهم ترین ویژگی های وکیل رابطه نامشروع شرح داده می شود.

مقالات مرتبط  فیلم و اسکرین شات از چت در اثبات جرم

گرفتن پرینت پیامک های همسر

یکی از ذی نفعان در جرم رابطه نامشروع که می تواند از وقوع این جرم شکایت کند، همسر فردی است که اقدام به رابطه نامشروع کرده است. همسر فرد مرتکب به رابطه نامشروع هم برای گرفتن پرینت پیامک مانند افراد دیگر باید شکواییه ای در شکایت از جرم رابطه نامشروع تهیه کرده و به دادسرا ارائه کند. در ضمن این شکایت باید ادله و امارات دیگری که مبنی بر وقوع جرم وجود دارند توسط وکیل رابطه نامشروع ارائه شوند. در صورتی که مقام قضایی با توجه به اوضاع و احوال پرونده بررسی پرینت پیامک های همسر فرد که متهم به جرم رابطه نامشروع معرفی شده است را لازم بداند به اپراتور مربوط دستور می دهد تا پرینت پیامک های همسر شاکی را به مرجع قضایی ارسال نمایند تا مورد بررسی قرار گیرد.

اپراتورهای تلفن همراه در صورت وصول درخواست مرجع قضایی موظف به آنجام دستور هستند و در صورت تخلف از دستور قضایی مجازات خواهند شد. در نهایت پس از آنکه اپراتور تلفن همراه پرینت پیامک های درخواستی را به دادگاه ارائه داد، پرینت پیامک های همسر در صورتی که در دادگاه بررسی شود می تواند با توجه به نظر قاضی به عنوان یکی از امارات ناظر به وقوع جرم در نظر گرفته شده و در اثبات جرم رابطه نامشروع پیامکی موثر باشد. برای انجام این پروسه بهتر است از یک وکیل رابطه نامشروع حاذق و متخصص استفاده کنید.

لایحه دفاعیه رابطه نامشروع

رابطه نامشروع یکی از جرایم قابل مجازات در قانون مجازات اسلامی ایران است. این جرم در ماده 637 قانون مجازات اسلامی مصوب 1375 به شرح زیر تعریف شده است:

«هرگاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع غیر از زنا شوند، به 91 روز تا 3 ماه حبس و 91 روز تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهند شد.» اگر شما متهم به رابطه نامشروع شده‌ اید، می‌ توانید از لایحه دفاعیه برای دفاع از خود در دادگاه استفاده کنید. لایحه دفاعیه باید شامل استدلال‌ های حقوقی و شواهدی باشد که نشان دهد شما مرتکب جرم رابطه نامشروع نشده‌اید. وکلای موسسه وکلای کیفری ژیوار بهترین­ لایحه ­ها را در این مورد می ­توانند ارائه دهند.

دلایل برائت در رابطه نامشروع

در لایحه دفاعیه رابطه نامشروع، باید دلایل برائت خود را به دادگاه ارائه دهید. این دلایل می‌ تواند شامل موارد زیر باشد:

عدم وجود رابطه نامشروع:

شما باید ثابت کنید که رابطه نامشروعی بین شما و شخص دیگری وجود نداشته است. این امر می‌ تواند با ارائه مدارک و شواهدی مانند فیلم‌ های دوربین مداربسته، شهادت شاهدان و پیام‌ های متنی انجام شود.

وجود رابطه مشروع:

اگر شما در زمان وقوع رابطه، در عقد نکاح با شخص دیگری بوده‌ اید، می‌ توانید ادعا کنید که رابطه شما مشروع بوده است. در این صورت، شما مرتکب جرم رابطه نامشروع نشده‌ اید.

مقالات مرتبط  وضعیت ارث فرزند نامشروع

عدم احراز قصد مجرمانه:

شما باید ثابت کنید که قصد مجرمانه برای ارتکاب رابطه نامشروع نداشته‌ اید. در این صورت، شما مرتکب جرم رابطه نامشروع نشده‌ اید.

نمونه لایحه دفاعیه رابطه نامشروع

در اینجا نمونه‌ ای از لایحه دفاعیه رابطه نامشروع آورده شده است:

ریاست محترم شعبه …. دادگاه کیفری دو

با سلام و احترام

اینجانب [نام متهم]، به موجب کیفرخواست شماره …، متهم به رابطه نامشروع با خانم [نام شاکی] شده‌ام.

در این لایحه دفاعیه، قصد دارم دلایل برائت خود را به دادگاه ارائه دهم.

دلیل اول: عدم وجود رابطه نامشروع

من و خانم [نام شاکی] صرفاً دوستانی هستیم که در چند جلسه با یکدیگر ملاقات داشته‌ایم. این جلسات در مکان‌های عمومی و در حضور سایر افراد بوده است. هیچ مدرک و شواهدی وجود ندارد که نشان دهد بین من و خانم [نام شاکی] رابطه نامشروعی وجود داشته است.

دلیل دوم: وجود رابطه مشروع

من در زمان وقوع رابطه، در عقد نکاح با خانم [نام همسر] بوده‌ام. بنابراین، رابطه من با خانم [نام شاکی] مشروع بوده است.

دلیل سوم: عدم احراز قصد مجرمانه

من قصد مجرمانه برای ارتکاب رابطه نامشروع نداشته‌ام. من صرفاً با خانم [نام شاکی] به عنوان یک دوست ملاقات داشته‌ام.

با توجه به دلایل فوق، تقاضای صدور قرار منع تعقیب یا حکم برائت خود را دارم.

با تشکر

[نام متهم]

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار به شرح زیر است:

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار

وکیل رابطه نامشروع

وکیل رابطه نامشروع به وکیلی گفته می شود که در رشته حقوق جزا و جرم شناسی تحصیل کرده و به کلیه جرایم کیفری از جمله انواع رابطه نامشروع و نگارش لایحه دفاعیه رابطه نامشروع تسلط کافی داشته باشد. وکیل رابطه نامشروع علاوه بر تحصیلات مرتبط با امور کیفری باید سابقه و تجربه کار کافی و موفق در طرح و پیگیری دعاوی مربوط به رابطه نامشروع در مراجع قضایی برخوردار بوده و با توجه به آنکه رابطه نامشروع یکی از مسائل مربوط به حریم خصوصی و زندگی شخصی افراد است، وکیل رابطه نامشروع باید دارای نهایت رازداری و امانت داری حرفه ای نسبت به اسرار موکل خود باشد. شما می توانید بهترین وکیل رابطه نامشروع در هر شهر را با استفاده از راهنمایی متخصصان ما در گروه وکلای کیفری ژیوار پیدا کرده و در جهت موفقیت هر چه بیشتر در پرونده مربوط به رابطه نامشروع از دانش و تخصص او استفاده نمایید. از دیگر خدمات در گروه وکلای کیفری ژیوار اجاره سند برای آزادی زندانی می باشد.

سوالات متداول درباره لایحه دفاعیه رابطه نامشروع

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب لایحه دفاعیه رابطه نامشروع می باشیم:

  • لایحه دفاعیه رابطه نامشروع چیست؟ لایحه دفاعیه رابطه نامشروع، نوشته ای کتبی از سوی وکیل رابطه نامشروع است که برای دفاع از متهم به جرم رابطه نامشروع و با استناد به قوانین و شواهد و مدارک موجود در پرونده به دادگاه رسیدگی کننده ارائه می شود.
  • رابطه نامشروع پیامکی قابل مجازات است؟ درباره اینکه آیا رابطه نامشروع از طریق پیامک جرم محسوب می شود و در نتیجه قابل مجازات است یا خیر میان قضات دادگاه های کیفری اختلاف نظر وجود دارد. در نتیجه برخی رابطه نامشروع پیامکی را جرم می دانند و برخی دیگر جرم نمی دانند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *