وکیل جعل سند تهران

وکیل جعل سند تهران

وکیل جعل سند تهران به وکیل پایه یک دادگستری اطلاق می شود که به قانون مجازات اسلامی و آیین دادرسی مدنی اشراف کامل داشته و در زمینه جعل، دارای تخصص و تسلط باشد. وکیل جعل سند در مواردی مانند طرق اثبات جعل اسناد، روش های جعل اسناد و شناسایی اسناد مجعول تخصص دارد و از آنجایی که پیگیری پرونده های مربوط به جعل سند حساس است و ممکن است از قوانین بی اطلاع باشید.
 • قانون جعل اسناد چیست؟
 • بهترین وکیل جعل اسناد کیست؟
 • شکایت کیفری جعل سند
 • اثبات جعل در دادگاه حقوقی به چه صورت ممکن است؟
 • مجازات جعل شناسنامه چیست؟
 • جرم جعل سند چیست؟
 • تعلیق مجازات جعل سند و بررسی علل و شرایط تخفیف مجازات
در مورد جعل سند به اشتباه شکایت کنید و پرونده شما با مشکل مواجه شود، خیلی بهتر است تمام کارهای مربوط به جعل سند را به یک وکیل مجرب جعل سند بسپارید.

 

جرم جعل سند و شناسایی توسط وکیل جعل سند تهران

هر گاه شخصی اقدام به ایجاد نوشته، مهر، سند و امضای افراد عادی یا رسمی و یا تغییراتی در سند رسمی یا عادی کند از قبیل خراش، پاک کردن، تحریر و پیشبرد و تأخیر در سند و تاریخ سند نسبت به تاریخ صحیح آن بدون اجازه صاحب سند جرم است. جرم جعل سند از جمله جرایمی است که غیر از جرایم اقتصادی بوده و ماهیت مجرمانه دارد و می تواند سرآغاز کلاهبرداری باشد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانید حضورا و یا به صورت تلفنی از گروه وکلای کیفری ژیوار مشاوره دریافت نمایید.

انواع جعل سند چیست؟

جعل اسناد بر اساس معیار تقسیم بندی به انواع گوناگونی تقسیم می شود. بر اساس روش و نحوه انجام جعل، جعل شامل دو نوع مادی و مفادی می شود. جعل مادی به معنای تغییر دادن شکل ظاهری سند مانند سیاه کردن، محو کردن، قلم بردن، مخدوش کردن، تراشیدن و سایر است. منظور از جعل مفادی نیز این است که ماموران دولتی هنگام وارد کردن محتویات سند این محتویات را بر خلاف واقع تغییر بدهند. جعل مفادی در ماده 534 تعریف شده است: هر یک از کارکنان ادارات دولتی و مراجع قضائی و مأمورین به خدمات عمومی که در تحریر نوشته‌‌ها و قراردادهای راجع به وظایفشان ‌مرتکب جعل و تزویر شوند اعم از این که موضوع یا مضمون آن را تغییر دهند یا گفته و نوشته یکی از مقامات رسمی، مهر یا تقریرات یکی از طرفین را ‌تحریف کنند یا امر باطلی را صحیح یا صحیحی را باطل یا چیزی را که بدان اقرار نشده است اقرار شده جلوه دهند مجازات خواهد شد.

مقالات مرتبط  افشای اسرار حرفه ای

بر اساس شخصیت شخص جاعل، جعل اسناد شامل جعل سند توسط اشخاص عادی و جعل سند توسط کارکنان و ماموران دولتی می شود.

جعل سند از جهت اعتبار اسنادی که مورد جعل قرار می گیرند نیز به دو نوع جعل اسناد عادی و جعل اسناد رسمی تقسیم می شود. جعل اسناد رسمی به علت آسیبی که به اعتبار اسناد رسمی و اعتماد افراد به این اسناد دارند وارد می کند مجازات سنگین تری دارد.

در خصوص مشاوره حقوقی جعل سند و یا اعطای وکالت در باب جعل سند کلیک کنید.

مشاوره حقوقی

وکیل جعل سند تهران و مجازات جعل

جرم جعل انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها طبق قانون مجازات اسلامی دارای مجازات مشخصی است. و ما توضیحاتی در خصوص هر کدام به شما ارائه می نماییم. که مجازات هریک به شرح زیر است:

مجازات جعل سند رسمی و غیررسمی

مجازات جعل سند رسمی و غیررسمی بدین شرح است:

 • بر اساس ماده 536 قانون مجازات اسلامی جعل سند عادی یا استفاده از آن با علم به جعلی بودن سند همراه با مجازات است، علاوه بر جبران خسارت، شخص به حبس از 3 ماه تا 1 سال و جزای نقدی محکوم خواهد شد.
 • بر اساس ماده 532 قانون مجازات اسلامی جعل سند رسمی توسط مقام رسمی علاوه بر غرامت، جزای نقدی دارد و به حبس از 1یک تا 5 سال محکوم خواهد شد.
 • در صورتی که مرتکب جرم رسمی نباشد، طبق ماده 533 قانون مجازات اسلامی، غیر از غرامت و جزای نقدی به حبس از 6 ماه تا 3 سال محکوم می شود.

مزایا مشاوره حقوقی و اعزام وکیل به سراسر ایران و جهان را در این قسمت مشاهده کنید:

مجازات جعل مدارک شناسایی

مجازات جعل مدارک شناسایی به شرح زیر است:

 • مجازات جعل شناسنامه: طبق ماده 10 قانون جرائم، جرائم و مجازات‌های مربوط به اسناد سجلی و شناسنامه، هرکس اعمالی مانند ماده 523 قانون مجازات اسلامی که شامل خاراندن، قلم زدن و تراشیدن می‌باشد، انجام دهد. در شناسنامه خود یا شخص دیگری جریمه می شود. محکوم می شود و اگر با قصد کلاهبرداری این کار را انجام داده باشد مجازات جعل در اسناد رسمی نیز شامل حال وی می شود.
 • مجازات جعل مدرک تحصیلی: طبق ماده 527 قانون مجازات اسلامی جرم و مجازات است و هرکس مدرک تحصیلی یا پرداخت یا ریز نمرات دانشگاه های داخلی یا خارجی را جعل کند یا مدرکی داشته باشد. جعل علاوه بر غرامت به حبس از 1 تا 3 سال و اگر دولتی باشد به حداکثر مجازات محکوم می شود.

وکیل جعل سند تهران و نحوه شکایت

برای شکایت از شخصی که جعل سندی در تهران را مرتکب شده است و می خواهید از آن شکایت کنید باید مراحل قانونی طی شود. کار او را به بهترین شکل پیگیری کنید و احتمالاً روند رسیدگی به پرونده را به کوتاه ترین حالت خود برسانید. از آنجایی که ماهیت جعل، ماهیت کیفری داشته و یکی از جرایم کیفری است، پس فرد باید ابتدا به وکیل متخصص جعل شکایت کند و سپس در سامانه ثنا ثبت کند و منتظر تعیین وقت رسیدگی باشد. حال با ارجاع پرونده به دادسرا، بازپرس پس از رسیدگی به موضوع، مجرم بودن فرد را اعلام می کند و احضاریه برای رسیدگی صادر می کند و سپس به دادسرا ارجاع می دهد و دادستان کیفرخواست صادر می کند و پرونده را به دادگاه می فرستد.

مقالات مرتبط  جرم خیانت در امانت و نحوه اثبات و دفاع

وکیل جعل سند تهران و مرجع صالح برای رسیدگی

در مورد جرم جعل در صورتی دادگاه صالح به رسیدگی کیفری است که جرم در آن حوزه واقع شده باشد یا متهم در حوزه قضایی آن دادگاه دستگیر شده باشد. در صورتی که جرم جعل اسناد مربوط به اسناد رسمی و دولتی باشد و موجب اخلال در نظم اقتصادی شود، در صلاحیت دادگاه انقلاب است. در صورتی که جعل سند در اسناد رسمی و دولتی یا مقامات عالی رتبه باشد که با اخلال در نظم اقتصادی همراه بوده و قصد مقابله با نظام و دولت باشد، صلاحیت رسیدگی به آن در حدود وظایف دادگاه انقلاب است و مجازات مرتکب بیشتر است.

در کل اگر بخواهیم به شما بگوییم دادگاه صالح برای رسیدگی به جرم، دادگاه عمومی و انقلاب است.

چرا وکیل جعل سند تهران؟

شاید بسیاری از شما مزایای حضور و همراهی وکیل در پرونده های حساسی مثل جعل را بدانید ولی خالی از لطف نیست مواردی را که وکیل متخصص جعل می تواند کمک حال شما باشد بیان کنیم

 • وکیل جعل اسناد، آشنایی کامل با قانون مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری دارد.
 • وکیل جعل سند اطلاعات کافی در مورد تمامی روش های جعل سند دارد و نوع جعل سند را تشخیص داده و شکایت شما را به مراجع قضایی تقدیم می کند.
 • وکیل متخصص جعل سند با توجه به تخصص و تجربه ای که در برخورد با جعل سند دارد می تواند جعل سند را ثابت کند و در زمان کوتاه تری نسبت به سایر وکلا به نفع شما حکم بگیرد.
 • وکیل کارشناسی جعل اسناد به کلیه امور مربوط به پرونده به صورت کامل و بدون نیاز به حضور شاکی در دادگاه رسیدگی خواهد کرد.

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار به شرح زیر است:

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار

بهترین وکیل جعل سند در تهران

مشکلات ناشی از دعاوی کیفری و حقوقی مربوط به مجازات جاعل و اثبات جعل سند و درخواست ابطال آن را می توانید با وکیل جعل سند متخصص در امور حقوقی و کیفری گروه وکلای کیفری ژیوار در میان بگذارید. و در صورت لزوم با انعقاد قرارداد وکالت از وکیل جعل اسناد و مدارک متخصص در این زمینه کمک بگیرید زیرا انتخاب وکیل مناسب در این زمینه می تواند بهترین راه برای دستیابی به حقوق شخصی شما باشد.

مقالات مرتبط  نحوه شکایت از آدم ربایی و نمونه شکواییه

وکیل جعل سند در تهران

وکیل جعل سند  یک حقوقدان حرفه‌ ای و تخصصی است که با تبحر و تجربه کافی در زمینه دفاع از موکلین در دعاوی جعل اسناد فعالیت می‌ کند. گروه حقوقی ژیوار و تعدادی از بهترین وکلای جعل اسناد و دکترین حقوق و اساتید دانشگاه، سابقه قابل توجهی در قبول دعاوی جعل اسناد دارد و توانسته رضایتمندی بالای موکلین خود را به دست آورد. وکیل جعل سند  تسلط بر قوانین و علم حقوق مرتبط با جعل اسناد را داراست و قادر به تشخیص صحیح و انتخاب بهترین راه حل‌ ها برای دفاع از موکل در دعاوی مربوطه است.

همچنین، با تجربه و دانش کافی، می‌ تواند بهترین راهکارها را برای به نتیجه مطلوب رساندن این دعاوی به کار گیرد و موکلین را از داشتن یک همراه متخصص در جعل اسناد و وکیل کیفری مطمئن سازد. با استعانت از وکیل جعل سند ، موکلین می‌توانند به بهترین نتیجه در دعاوی جعل اسناد دست یابند.برای انتخاب یک وکیل جعل سند در تهران با گروه حقوقی ژیوار  تماس حاصل فرمایید.

مزایای وکیل جعل اسناد گروه وکلای کیفری ژیوار

یکی از مزایای مشاوره با وکیل متخصص جعل سند گروه وکلای کیفری ژیوار که وکیل پایه یک دادگستری است این است که وکیل جعل اسناد اطلاعات کامل و جامعی از کلیه قوانین حقوقی و کیفری مرتبط با جعل سند اعم از حقوق جزا و آیین دادرسی دارد. او می تواند فردی را که ضرر دیده و می خواهد مرتکب را مجازات کند و جعلی بودن سند را اثبات کند را راهنمایی کند تا به بهترین نحو حق خود را بگیرد و راه هایی را که شخص می تواند در پیش بگیرد تا به بهترین شکل به حق خود برسد به او بگوید. پیشنهاد ما به شما این است که قبل ار هر اقدامی حتماً با یک وکیل جعل سند تهران و مدارک که در تمامی زمینه های مرتبط با جعل مسلط است صحبت کنید.

سوالات متداول در باب وکیل جعل سند تهران

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب وکیل جعل سند در تهران می باشیم:

 • بهترین وکیل جعل سند در تهران کیست؟  مشکلات ناشی از دعاوی کیفری و حقوقی مربوط به مجازات جاعل و اثبات جعل سند و درخواست ابطال آن را می توانید با وکیل جعل سند متخصص در امور حقوقی و کیفری گروه وکلای کیفری ژیوار در میان بگذارید. و در صورت لزوم با انعقاد قرارداد وکالت از وکیل جعل اسناد و مدارک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
 • مزایای وکیل جعل اسناد گروه وکلای کیفری ژیوار چیست؟ یکی از مزایای مشاوره با وکیل متخصص جعل سند گروه وکلای کیفری ژیوار که وکیل پایه یک دادگستری است این است که وکیل جعل اسناد اطلاعات کامل و جامعی از کلیه قوانین حقوقی و کیفری مرتبط با جعل سند اعم از حقوق جزا و آیین دادرسی دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.