نحوه شکایت از آدم ربایی و نمونه شکواییه

شکایت از آدم ربایی

لینک مقاله را به اشتراک بگذارید:
www.jivarlaw.com/adam_robaei 
_

شکایت از آدم ربایی:

باید چنین گفت که در راستای به وقوع پیوستن جرم آدم ربایی، تنها سوء نیت عام کفایت می کند. از این جهت دیگر نیازی به سوء نیت خاص نخواهد بود. در واقع مهم ترین رکن به جهت وقوع جرم آدم ربایی عدم رضایت از سوی فرد ربوده شده است.

بنابراین شما به جهت شکایت از جرم آدم ربایی، باید توجه داشته باشید که، جرم آدم ربایی با وجود رضایت فرد ربوده شده دیگر جرم آدم ربایی تلقی نخواهد شد.

سایر مقالات  وکیل جرم آدم ربایی | متخصص در جرایم کیفری و تجاوز به عنف

طرح شکایت از آدم ربایی:

شما به جهت طرح شکایت از جرم آدم ربایی میتوانید با یک وکیل جرم آدم ربایی مشورت حاصل فرمایید. ولیکن در یک دیدگاه کلّی میتوان چنین بیان نمود که، دادسرای عمومی و انقلاب مرجع صالح به جهت تحقیقات اوّلیه در ارتباط با جرم آدم ربایی میباشد. پس از آن است که پرونده به دادگاه کیفری یک ارسال خواهد شد.

شکایت از آدم ربایی

لایحه دفاعیه جرم آدم ربایی و کاربرد آن:

جرم آدم ربایی از جمله جرایم کیفری است که منجر به بر هم ریختن نظم عمومی میشود. از این جهت علاوه بر ایجاد رعب و وحشت در فرد ربوده شده، یک جامعه ی عظیم را دچار دگرگونی میکند.

دادستان به عنوان شخص مدعی العموم یا خود فرد و وکیل شخص، این اختیار را خواهند داشت، با تنظیم لایحه دفاعیه جرم آدم ربایی، بررسی و رسیدگی به آن را از دادگاه خواستار شوند.

کاربرد لایحه دفاعیه جرم آدم ربایی:

با لایحه دفاعیه در جرم آدم ربایی، فرد ربوده شده خواهد توانست پس از اثبات ادعای خود، به جهت احقاق حقوق خود بر آید. حتی به هنگامی که شاکی از طرح شکایت خود در جرم آدم ربایی صرف نظر نماید، رسیدگی به جرم با استناد به جنبه ی عمومی آن ادامه خواهد یافت.

سایر مقالات  اثبات آدم ربایی در دادگاه و دادسرا چگونه است؟
نمونه شکواییه آدم ربایی:  

با سلام

با احترام به استحضار شما می رسانم، اینجانب…. فرزند…. ساکن…. از….. خانم یا آقای…. فرزند….. ساکن…… شاکی هستم.

زیرا فردی که از او در این شکواییه نام برده ام، فردی است که فرزند 12 ساله ام را در راستای اخذ وجه به عنف در راه کلاس آموزشی به خانه ربوده است.

البته لازم به ذکر است او از طریق تماس با تلفن همراه اینجانب مبلغ…. ریال را درخواست نموده است. مکالمات تلفنی بنده، با شخص نام برده شده ضبط گردیده و می توانم آن را در اختیار دادگاه قرار دهم.  من در همان زمان نیروی انتظامی را در جریان جرم آدم ربایی قرار داده ام. از این جهت از دادستان محترم خواستار تعقیب و مجازات متهم به جرم آدم ربایی بنا بر ماده 621 قانون مجازات اسلامی هستم.

 

free consultation مشاوره حقوقی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.