وکیل مواد مخدر

وکیل مواد مخدر تهران

بهترین وکیل مواد مخدر، متخصص و با تجربه در دادگاههای انقلاب و پرونده های ویژه مواد مخدر است. گروه وکلای کیفری ژیوار در این زمینه به صورت کاملا تخصصی وکالت می نماید.

وکیل آنلاین مواد مخدر: info[@]jivarlaw.com

بهترین وکیل مواد مخدر تهران، هزینه وکیل برای مواد مخدر، وکیل تضمینی مواد مخدر و مشاوره رایگان با وکیل مواد مخدر در وکلای کیفری ژیوار به صورت تخصصی ارائه می شود. بهترین وکیل، وکیلی است که حرفه خود را مشخص کرده و در زمینه خاصی تخصص داشته باشد. زیرا با این شیوه وکالت به دلیل کثرت پرونده ها در زمینه ای خاص به تخصص و مهارت کافی دست می یابد. همچنین همواره قوانین و مقررات مربوط را مطالعه می کند و به اشراف قوانین دست می یابد.

بهترین وکیل مواد مخدر کیست؟

بهترین وکیل مواد مخدر وکیلی است با تجربه در خصوص پرونده های مواد مخدر تهران و سایر استان های ایران باشد و مهارت کافی را در این باب داشته باشد. وکیل مواد مخدر ژیوار می تواند راهنمای شما در این باب باشد. بهترین وکیل مواد مخدر با قوانین مربوط اعم از حمل مواد، قاچاق و مرف مواد مخدر و راه حل موثر اجرایی آگاه می باشد. با قبول وکالت سرنوشت پرونده را تغییر می دهد.

Rate this post

برای مشاوره حقوقی مواد مخدر باید چکار کنیم؟

برای مشاوره حقوقی مواد مخدر بایستی با وکیل متخصص مسلط به پرونده های کیفری و مواد مخدر ارتباط بگیریم. در همین خصوص می توانید با شماره 09101923725 در تماس باشید.

Rate this post

آیا گروه وکلای کیفری ژیوار پرونده مواد مخدر در شهرهای دیگر هم قبول میکند؟

وکیل مواد مخدر مشهد، وکیل مواد مخدر قم و وکیل مواد مخدر کرج یا استان البرز ژیوار هم میتواند پرونده های مواد مخدر را قبول میکند.

Rate this post

وکیل مواد مخدر بیرجند کیست؟

وکیل مواد مخدر بیرجند با تیکه به دانش و تخصص می تواند به شهروندانی که ساکنین این شهر هستند در خصوص مواد مخدر، حمل و قاچاق و مصرف مواد مخدر موکل خود رار راهنمایی و به نحو احسنت کار را ثمر برساند. وکیل مواد مخدر بیرجند را از گروه وکلای کیفری ژیوار بخواهید.

Rate this post

بنابراین، وکیل مواد مخدر تهران اساساً وکیل کیفری است که یا منحصراً به پرونده های جنایی مواد مخدر می پردازد و یا قانون خود را عمدتاً بر جرایم مربوط به مواد مخدر و پرونده های کیفری مرتبط متمرکز می کند. گروه وکلای کیفری ژیوار مفتخر همراهی وکلایی متخصص در این حوزه می باشد.

در این مطلب میخوانید پنهان

بهترین وکیل مواد مخدر تهران

قطعا دلیل نیاز به وکیل مواد مخدر به دلیل نیاز به ارائه بهترین دفاع برای متهم است. افراد جامعه چقدر سواد حقوقی دارند تا بتوانند به خوبی از خود دفاع کنند؟ در بسیاری از موارد در روند عملی پرونده ها مشاهده می شود که موکل بدون اطلاع اظهاراتی را به ماموران مبارزه با مواد مخدر و یا حتی بازپرس دادسرا بیان کرده است که کاملا خلاف واقع است. یعنی به ضرر خود اعتراف کرد در حالی که هیچ یک از آن جنایات و اتهامات را مرتکب نشد. یک وکیل مواد مخدر است که همیشه از حقوق موکلش محافظت می کند. وکیل متخصص مواد مخدر از القای سؤالات واهی و اتهامات نادرست بر علیه موکل جلوگیری می کند.

وکیل تضمینی مواد مخدر

وکیل تضمینی مواد مخدر کیست؟ وکالت پروسه ای تخصصی می باشد. وکیل عمومی اشراف کاملی بر مدیریت و رهبری پرونده های مواد مخدر ندارد. به همین دلیل اکثر افراد به دنبال وکیل تضمینی مواد مخدر هستند. گروه وکلای کیفری ژیوار با سابقه ای درخشان در خصوص پرونده های مواد مخدر مفتخر می باشد که خدمات وکیل تضمینی مواد مخدر را به مراجعان ارائه دهد و آنها را به بهترین نحو در خصوص جرایم مواد مخدر راهنمای کند.

وکیل تضمینی مواد مخدر تهران علاوه بر دانش در خصوص پرونده های مربوط به مواد مخدر می تواند با تضمین و تکیه بر سابقه پیشین پرونده های مربوط به جرایم مواد مخدر را بهترین نحو ممکن هدایت کند.

در این بخش در باب وکیل تضمینی مواد مخدر صحبت شده است.

مزیت اعزام وکیل به سراسر ایران و جهان در گروه وکلای کیفری ژیوار:

 

جرایم مشخص با مواد مخدر در قانون مبارزه با مواد مخدر

تولید و تهیه مواد مخدر ذخیره مواد مخدر مخفی کردن مواد مخدر، واردات مواد مخدر و صادرات مواد مخدر به خارج از کشور که در هر کدام از جرایم بالا مجازات صادر می گردد، برای مرتکب آن هم از حیث میزان متفاوت میباشد و همچنین ممکن می باشد ارتکاب این جرم ها در درجه نخست و دوم و سوم متفاوت باشد. بر این اساس شخص معتاد یا به عبارتی معتاد مجرم نمیباشد. این مبحثی میباشد که قانونگذاران، مجریان قانون و موثر ترین وکلای مواد مخدر به خوبی از آن آگاه می باشند

از حسن های خدمات وکیل مواد مخدر برای متهم ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

همه اموری که وکیل مواد مخدر انجام خواهد داد:

 • ثابت کردن بی گناهی متهمی که جرمی مرتکب نگردیده است
 • تخفیف مجازات متهمان
 • کم کردن مجازات زندان متهم
 • تبدیل حکم متهم به حکم نقدی
 • بدست آوردن حکم تعلیقی و تعلیق اجرای حکم
 • ثابت کردن جرمی که با گذشت زمان روبرو شده است.
 • تبرئه متهم در همه سطوح دادگاه ها مانند دادگاه های بدوی
 • تبرئه متهم در مرحله استیناف
 • تلاش برای پذیرش اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور
 • تبرئه برای متهم در دیوان عالی کشور
 • گرفتن حکم آزادی مشروط

نقش وکیل مواد مخدر تهران

قبل از تشکیل جلسه که در واقع تحقیقات مقدماتی در دادسرا است، وکیل مواد مخدر می تواند با مطالعه پرونده نکات مهمی را بیاموزد و نحوه ارائه بهترین دفاع را به شما بگوید. زیرا ممکن است بازپرس یا دادستان به وکیل مواد مخدر اجازه صحبت یا دفاع شفاهی ندهند و همه سوالات را از موکل بپرسند. حال تصور کنید متهم به جرم خرید و فروش مواد مخدر بدون اطلاع از قوانین مربوطه و بدون اطلاع از پرونده کیفری و بدون وکیل مواد مخدر توضیحات و اظهاراتی را به بازپرس بدهد! آیا برای او سرنوشت روشنی وجود دارد؟ پاسخ قطعا خیر است.

مقالات مرتبط  وکیل مواد مخدر در نائین

وکیل مواد مخدر نقش به سزایی در به سرانجام رسیدن پرونده مواد مخدر دارد. مجموعه متخصص حقوقی می تواند به شما در باب به ثمر رسیدن پرونده های مواد و مشاوره با وکیل مواد مخدر شما را راهنمایی کند.

از حسن های خدمات وکیل مواد مخدر برای متهم ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ثابت کردن بی گناهی متهمی که جرمی مرتکب نگردیده است
 • تخفیف مجازات متهمان
 • کم کردن مجازات زندان متهم
 • تبدیل حکم متهم به حکم نقدی
 • بدست آوردن حکم تعلیقی و تعلیق اجرای حکم
 • ثابت کردن جرمی که با گذشت زمان روبرو شده است.
 • تبرئه متهم در همه سطوح دادگاه ها مانند دادگاه های بدوی
 • تبرئه متهم در مرحله استیناف
 • تلاش برای پذیرش اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور
 • تبرئه برای متهم در دیوان عالی کشور
 • گرفتن حکم آزادی مشروط

در خصوص مشاوره با وکیل مواد مخدر و یا اعطای وکالت به وکیل مواد مخدر کلیک کنید.

مشاوره حقوقی

نقش وکیل مواد مخدر تهران در دادگاه بدوی

بهترین توصیه به شما عزیزان این است که اگر به هر دلیلی موفق به گرفتن وکیل مواد مخدر در ابتدای روند عملیاتی پرونده نشده اید، حتما نسبت به اعطای وکالت به وکیل مواد مخدر متخصص در در مرحله رسیدگی به پرونده جنایی در دادگاه اقدام نمایید. چون پرونده جنایی مربوط به جرایم مربوط به مواد مخدر پس از رسیدگی در دادگاه، حکم محکومیت متهم صادر می شود. لذا به عنوان بهترین فرصت برای ارائه بهترین دفاع وکیل تضمینی مواد مخدر، توصیه می شود این مرحله از رسیدگی را از دست ندهید.

لایحه دفاعیه حمل و نگهداری مواد مخدر

یکی از جرایم مواد مخدر که در قانون مبارزه با مواد مخدر به عنوان جرم به رسمیت شناخته شده حمل و نگهداری مواد مخدر است. مجازات حمل و نگهداری مواد مخدر با توجه به اینکه نوع و میزان مواد مخدری که موضوع جرم حمل و نگهداری بوده چگونه بوده است، دارای مجازات تعیین شده در ماه 4 و ماده 8 قانون مبارزه با مواد مخدر است. وکیل مواد مخدر در تبرئه متهم یا اعمال تخفیف در مجازات او نقش بسیار مهمی دارد. مهمترین وظیفه وکیل متهم به جرم حمل و نگهداری مواد مخدر تنظیم یک لایحه دفاعیه حمل و نگهداری مواد مخدر است که به طور مستدل و مستند به قوانین و مقررات موجود نوشته شده باشد.

پس از تنظیم این لایحه و ارسال آن به دادگاه وکیل مواد مخدر باید بر اساس این لایحه در جلسات رسیدگی که در محضر قاضی تشکیل می شود به صورت شفاهی از متهم دفاع کند و سعی کند با استفاده از قوه استدلال خود قاضی را به نفع موکل خود یعنی همان متهم به حمل و نگهداری مواد مخدر اقناع کند. به همین دلیل اهمیت بسیاری دارد که وکیل مواد مخدر دارای تسلط کامل نسبت به قانون و همچنین آشنایی با تشریفات رسیدگی در دادگاه انقلاب و تجربه موفق در طرح دعاوی کیفری باشد.

نقش وکیل مواد مخدر تهران در دادگاه تجدیدنظر

بدیهی است در این مرحله از رسیدگی، گرفتن وکیل مواد مخدر مفید و مثمر ثمر خواهد بود. اما همیشه این نکته حیاتی و مهم را به خاطر بسپارید! هر چقدر هم که وکیل مواد مخدر متخصص و توانمند باشد در آخرین مرحله دادرسی چه توانایی از خود نشان می دهد؟ مرحله تجدیدنظر مرحله ای است که ایرادات و لوایح ارسالی توسط قضات بررسی و قرائت می شود و در بسیاری از موارد از طرفین برای رسیدگی دعوت نمی شود و حتی بدون تشکیل جلسه دیگری رأی تجدیدنظر صادر می شود! فراموش نکنید که رای دادگاه تجدیدنظر قطعی است!

توجه: بهترین توصیه به شما عزیزان این است که از ابتدای تشکیل پرونده کیفری یعنی دستگیری مجرم مواد مخدر، وکیل مواد مخدر استخدام کنید.

هزینه وکیل برای مواد مخدر

خوب است بدانید که هزینه وکیل برای مواد مخدر با توافق موکل و وکیل تعیین می شود و هزینه دادرسی نیز هست که توسط قوه قضاییه تعیین می شود. بنابراین حق الوکاله یا هزینه وکیل برای مواد مخدر با توجه به میزان جرم ارتکابی بر اساس تعرفه تعیین می شود. هزینه وکیل برای مواد مخدر از 50 میلیون ریال تا یک میلیارد ریال متفاوت می باشد.

در صورتی که مرتکب سنگین ترین درجه مجازات بوده حداقل تعرفه حق الوکاله بین 100 میلیون ریال و دو میلیارد ریال می باشد. در خصوص هزینه وکیل برای مواد مخدر می توانید با شماره 09101923725 در تماس باشید.

جرایم مواد مخدر به چند دسته تقسمی می شود و مجازات هر کدام چیست؟

جرایم مربوط به مواد مخدر به طور کلی به چند دسته کلی تقسیم می شود که مجازات هر کدام به شرح زیر است:

مجازات پارامتر
مواد مخدر طبیعی یا شیمیایی از هر نوع که باشد جزای نقدی درجه یک، جزای نقدی درجه دو به اضافه 70 ضربه شلاق، درجه 3 جزای نقدی به اضافه 70 ضربه شلاق و تا 5 سال حبس و درجه چهارم اعدام است. مجازات تولید و کشت مواد مخدر
  هرگونه مواد مخدر یا روانگردان تا 50 گرم جریمه نقدی و 50 ضربه شلاق، بین 50 تا 500 گرم جزای نقدی و 70 ضربه شلاق و 3 سال حبس، بیش از 500 گرم تا 5 کیلو جزای نقدی، 74 ضربه شلاق و 15 سال حبس و توقیف بیش از 5 کیلوگرم از یک نفر، مجرم به اعدام محکوم می شود. واردات یا صادرات مواد مخدر
 هرگونه مواد مخدر از 50 تا 500 گرم جزای نقدی و 10 تا 74 ضربه شلاق، بین 500 تا 5 کیلوگرم جزای نقدی، 74 ضربه شلاق تا 5 سال حبس، از پنج تا بیست کیلو جزای نقدی، 70 و 4 ضربه شلاق و10 سال حبس و در صورت تکرار جرم، اموال مجرم مصادره خواهد شد. میزان مجازات نگهداری، حمل یا خرید مواد مخدر

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار به شرح زیر است:

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار

خیانت در امانت مدیران، مبحثی می باشد که در خصوص مشاوره و یا اعطای وکالت می توانید با گروه وکلای کیفری ژیوار در ارتباط باشید.

مشاوره حقوقی مواد مخدر

مشاوره حقوقی مواد مخدر به عنوان مشاور وکالت در پرونده های مربوط به مواد مخدر وظایف قانونی را بر عهده خواهد داشت. به طور کلی خدماتی از جمله اثبات بی گناهی و یا اثبات تخلف توسط وکیل مواد مخدر و مشاوره مواد مخدر  به صورت تخصصی صورت خواهد گرفت. بدین ترتیب قوانین و مجازات های سختگیرانه ای در خصوص تخلفات مربوط به مواد مخدر از جمله حمل و نگهداری وجود خواهد داشت. اگر فردی از روی ناآگاهی مرتکب چنین جرمی شود، حضور وکیل مجرب در کنار او برای رسیدگی و ارائه مشاوره حقوقی مواد مخدر در پیشبرد روند رسیدگی پرونده بسیار موثر خواهد بود.

مقالات مرتبط  وکیل مواد مخدر در شیراز

برای مشاوره حقوقی مواد مخدر در سایر استان ها می توانید لینک ها مذکور را مطالعه و با گروه وکلای کیفری ژیوار با شماره 09101923725 در تماس باشید:

در مجموع مزایای استفاده از وکیل مواد مخدر با سابقه در دفاع از متهمان مواد مخدر به ویژه متهمان فاقد سابقه، استناد صحیح به قوانین، درخواست اعمال مقررات تخفیف مجازات، اثبات بی گناهی وی، تعلیق اجرای مجازات و غیر آن می باشد. وکیل مواد مخدر با توجه به دانش و آگاهی خود می تواند در دادگاه و جلسات دادرسی از حقوق این افراد دفاع کند.

مشاوره رایگان با وکیل مواد مخدر تهران

مشاوره رایگان به وکیل مواد مخدر از اهم موارد در خصوص پرونده های مواد مخدر است. در اکثر پرونده های کیفری مربوط به جرایم مواد مخدر، متهم یا عامل جرم به دلیل عدم توانایی در تودیع وثیقه در زندان است. بنابراین به توصیه خانواده زندانی تصمیم به گرفتن وکیل مواد مخدر گرفته و پس از توافق، وکیل مواد مخدر برای گرفتن وکالت از موکل راهی زندان می شود. اما در برخی موارد، مرتکب با قرار وثیقه آزاد می شود.

بنابراین می تواند شخصاً برای مشاوره حقوقی اقدام کند یا به وکیل مواد مخدر وکالت بدهد. مشاوره رایگان با وکیل مواد مخدر، دید درستی از جنبه های مختلف پرونده را در اختیار شما قرار می دهد. با اخذ مشاوره حقوقی دقیق و تخصصی می توانید از میزان جرم ارتکابی و اتهام منتسب به شما و اینکه مجازات آن چیست و چه دفاعیاتی قابل ارائه است آگاهی پیدا کنید.

مشاوره حقوقی مواد مخدر تهران می تواند راهنمای شما در این باب باشد.

وکیل تخصصی مواد مخدر تهران

وکالت تخصصی در زمینه مواد مخدر باعث می شود وکیل مواد مخدر دارای تجربه عملی نیز باشد. احاطه شدن توسط رویه های عملی منجر به تصمیم گیری درست می شود. تخصص در دعاوی مواد مخدر یعنی مطالعه هر روز قوانین مربوطه. زیرا اگر وکیل مواد مخدر مجموعه قوانین مدون را نداند نمی تواند دفاع موثر و مفیدی به دادگاه ارائه کند. زمانی که یک وکیل کیفری در پرونده های جنایی مرتبط با مواد مخدر تخصص داشته باشد، می تواند به تمامی سوالات و نگرانی های موکل و خانواده او پاسخ صحیح و جامع ارائه دهد.

وکیل تخصصی مواد مخدر تهران

وکیل مواد مخدر تهران و دفاع از موکل

بد نیست در ابتدا بدانیم که دو نوع دفاع در عمل و در دادرسی وجود دارد. ابتدا دفاع شفاهی که در روز رسیدگی به قاضی شعبه تقدیم می شود. دوم اینکه دفاعیه کتبی است که در قالب لایحه دفاعیه تقدیم دادگاه می شود. هر دو نوع دفاع نیاز به دانش و تخصص دارند. وکیل مواد مخدر باید بتواند با ارائه دفاع شفاهی قاضی را به حقیقت راهنمایی کند. همچنین با تقدیم لایحه دفاعیه از طرف موکل نکات قانونی و لازم را کتباً به دادگاه ارائه نماید.

جرایم مواد مخدر در قانون

تولید و تهیه مواد مخدر ذخیره مواد مخدر مخفی کردن مواد مخدر، واردات مواد مخدر و صادرات مواد مخدر به خارج از کشور که در هر کدام از جرایم بالا مجازات صادر می گردد، برای مرتکب آن هم از حیث میزان متفاوت می باشد و همچنین ممکن می باشد ارتکاب این جرم ها در درجه نخست و دوم و سوم متفاوت باشد. بر این اساس شخص معتاد یا به عبارتی معتاد مجرم نمی باشد. این مبحثی است که قانون گذاران، مجریان قانون و موثر ترین وکیل مواد مخدر تهران به خوبی از آن آگاه می باشند

لایحه دفاعیه وکیل مواد مخدر تهران

در این بخش به سوالات شما در لایحه دفاعیه وکیل مواد مخدر تهران نظیر موارد زیر پاسخ می دهیم:

 • آیا دفاع شفاهی وکیل مواد مخدر در پرونده کیفری مربوط کافی است؟
 • آیا ممکن است در جریان دادرسی یا پس از جلسه، نکات حقوقی و قانونی مناسب برای دفاع از موکل به ذهن وکیل مواد مخدر برسد؟
 • اگر موکل پس از جلسه دادرسی اطلاعات جدیدی در اختیار وکیل قرار دهد، وظیفه وکیل مواد مخدر چیست؟
 • در صورت ارائه اسناد و مدارک و اثبات برائت یا احراز شرایط کاهش حق موکل، وکیل مواد مخدر چگونه باید عمل کند؟

وکیل مواد مخدر در کلیه موارد فوق و همچنین در مواردی که پاسخ به ادله ارائه شده در پرونده در مجلس امکان پذیر نباشد، از دادگاه و در حین تنظیم لایحه دفاعیه از موکل فرصت می گیرد. تمام موارد ضروری و مفید را به دادگاه ارائه می کند.

نکته: بهترین توصیه به شما عزیزان این است که در صورت نداشتن وکیل کیفری، تنظیم لایحه دفاعیه را به وکیل مواد مخدر بسپارید.

وکیل قاچاق مواد مخدر در تهران

دعاوی کیفری دعاوی میباشند که در حوزه جرایم و مجازات ها مطرح و به این کار رسیدگی می گردد. جرم آن فعل یا ترک فعلی میباشد که از سوی قانونگذار جرم انگاری گشته و برای آن مجازات تعیین می شود.جرایم از لحاظ فعل و یا ترک فعل شکل گرفته و مجازات مشخصی در قانون به درجات گوناگونی تقسیم بندی می گردد که به جرایم مهم با مجازات سنگین و جرم کوچکتر با مجازات پایین تر می توان اشاره کرد.

یک وکیل قاچاق مواد مخدر باید زیر و رو مهم این دعاوی را شناخته و با داشتن تجربه بالا و استمرار در این سمت به دست می آید. تلفیق دانش و تجربه می تواند یک وکیل قاچاق مواد مخدر را به نتیجه رسانده تا بتواند موثر ترین دفاع را از موکلین شخصی خود انجام دهد. همانگونه که گفته شد جرم قاچاق مواد مخدر از پیچیدگی خاصی برخوردار میباشد و جزو جرایمی است که دارای وجهه های گوناگونی میباشد. این جرم علاوه بر وجهه عمومی که هر جرمی دارد، وجهه امنیتی و سیاسی خاصی را داراست.

جرایم مواد مخدر در صلاحیت کدام دادگاه هستند؟

از نظر صلاحیت ذاتی، جرایم مواد مخدر بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال 1392، در دادگاه های انقلاب هر حوزه قضایی رسیدگی می شوند. بند پ ماده 303 این قانون تمام جرائم مربوط به مواد مخدر، روان گردان و پیش سازهای آن و قاچاق اسلحه، مهمات و اقلام و مواد تحت کنترل را در صلاحیت دادگاه انقلاب دانسته است. بنابراین کلیه جرایم مواد مخدر یعنی جرم تولید، توزیع، مصرف، حمل، نگهداری این مواد و هر جرمی که در ارتباط با مواد مخدر در قانون مبارزه با مواد مخدر ذکر شده است، در دادگاه انقلاب بررسی می گردد. دادگاه انقلاب در حوزه قضایی مرکز استان تشکیل می شود و موارد صلاحیت های آن در ماده 303 قانون آیین دادرسی کیفری بیان شده است. صلاحیت دادگاه انقلاب نسبت به جرایم مواد مخدر تنها یک استثنا دارد و آن مواردی است که مرتکب جرم، زیر 18 سال باشد که در این صورت رسیدگی به جرم او در صلاحیت دادگاه اطفال و نوجوانان خواهد بود. از نظر صلاحیت محلی، دادگاه انقلاب آن حوزه قضایی ای صالح به رسیدگی است که جرم مورد نظر در آن حوزه کشف شده است.

مقالات مرتبط  وکیل مواد مخدر در شهرکرد

تاثیر توبه در جرایم مواد مخدر چگونه است؟

توبه یکی از نهادهای پیش بینی شده در قانون مجازات است که از شرع الهام گرفته شده است. در جرایم درجه 6 الی 8 توبه می تواند باعث سقوط مجازات از دوش مرتکب جرم گردد و در سایر درجات، توبه منجر به تخفیف مجازات مرتکب خواهد شد. توبه در صورتی منجر به سقوط مجازات یا تخفیف آن می شود که تحقق آن و احتمال اصلاح مجرم از سوی قاضی پرونده احراز شود. در رابطه با تاثیر توبه بر مجازات جرایم مواد مخدر باید قایل به تفکیک شد. در جرایمی که به عنوان افساد فی الارض در نظر گرفته شده اند و مجازات اعدام دارند توبه باید پیش از اثبات جرم انجام شود تا تثیرگذار باشد. اما در سایر جرایم مواد مخدر که تعزیری هستند، توبه در هر مرحله ای به تناسب درجه مجازات آن جرم می تواند موجب سقوط مجازات یا تخفیف آن بشود. شرط مهم در تاثیرگذاری توبه بر سقوط یا تخفیف مجازات این است که جرم مربوط به مواد مخدر تکرار نشده باشد و همچنین طبق قاعده عمومی، انجام توبه از سوی مرتکب توسط قاضی احراز شود.

در چه مواردی مجازات جرایم مواد مخدر اعدام است؟

جرایم مواد مخدر تحت شرایطی که در قانون مبارزه با مواد مخدر مقرر شده است، می توانند منجر به حکم اعدام شوند. بر اساس ماده 4 و ماده 8 این قانون، مجازات انواع جرایم مواد مخدر از جمله تولید، حمل، نگهداری، قاچاق و … به تناسب نوع مواد مخدر (یعنی به تناسب اینکه از نوع سنتی باشد یا از نوع صنعتی) و میزان آن تعیین می شود. اگر جرم مد نظر مربوط به مواد مخدر سنتی با میزان بیش از 5 کیلوگرم باشد و یا مربوط به مواد مخدر صنعتی با میزان بیش از 30 گرم باشد، مجازات آن فارغ از آنکه دقیقا چه رفتاری صورت گرفته اعدام است.

این موضوع منجر به اعدام های گسترده در زمینه جرایم مواد مخدر شده بود و به همین دلیل در سال 1396 قانون مبارزه با مواد مخدر اصلاح گردید و یک ماده واحده به این قانون اضافه شد که دامنه مجازات اعدام را محدودتر می کند.

بر اساس ماده 45 قانون مبارزه با مواد مخدر مجازات اعدام تنها در صورتی اعمال می شود که یکی از شرایط مقرر در این ماده موجود باشد. این شرایط شامل موارد زیر است:

 • الف) مواردی که مباشر جرم و یا حداقل یکی از شرکا حین ارتکاب جرم سلاح کشیده یا به قصد مقابله با مأموران، سلاح گرم و یا شکاری به همراه داشته باشند.
 • ب) در صورتی‌ که مرتکب نقش سردستگی (موضوع ماده (130) قانون مجازات اسلامی مصوب 1392/2/1) یا پشتیبان مالی و یا سرمایه‌ گذار را داشته یا از اطفال و نوجوانان کمتر از 18 سال یا مجانین برای ارتکاب جرم استفاده کرده باشد.
 • پ) مواردی‌ که مرتکب به علت ارتکاب جرائم موضوع این قانون، سابقه محکومیت قطعی اعدام یا حبس ابد یا حبس بیش از پانزده سال داشته باشد.
 • ت) کلیه جرائم موضوع ماده (4) این قانون مشروط بر اینکه بیش از پنجاه کیلوگرم باشد و مواد موضوع ماده (8) این قانون مشروط بر اینکه بیش از دو کیلوگرم باشد و درخصوص سایر جرائم موضوع ماده (8) در صورتی‌ که بیش از 3 کیلوگرم باشد. اجرای این بند نسبت به مرتکبان، متهمان و مجرمان قبل از لازم‌ الاجراء شدن این ماده منوط به داشتن یکی از شرایط بندهای (الف)، (ب) یا (پ) نیز می‌ باشد.

اثبات بی گناهی در حمل مواد مخدر

مجازات حمل مواد مخدر با توجه به نوع و میزان مواد مخدر حمل شده متفاوت است. اما این مجازات در صورتی که از حد نصاب مقرر شده در قانون بیشتر باشد می تواند مجازاتی به سنگینی اعدام یا حبس ابد را به دنبال داشته باشد. به همین دلیل حضور وکیل مواد مخدر در کنار فرد متهم به انواع جرایم مواد مخدر برای گرفتن حکم تبرئه و یا تخفیف مجازات تا حد امکان ضرورت دارد. اثبات بی گناهی در حمل مواد مخدر و یا سایر جرایم مواد مخدر در تخصص یک وکیل مواد مخدر حرفه ای و مجرب است که با ادله اثبات کیفری، قوانین و مقررات مربوط به جرایم مواد مخدر و تشریفات رسیدگی به دعاوی در دادگاه انقلاب آشنایی کامل داشته باشد.

برای اثبات بی گناهی در حمل مواد مخدر، وکیل مواد مخدر باید ادله اثباتی که از سوی شاکی یا دادستان برای وقوع جرم اقامه شده است را با استدلال و مستندات قوی رد کند. استناد به موانع مسئولیت کیفری مانند جنون، نابالغ بودن، اکراه شدن و.. نیز یکی از راه های دفاع از متهم به جرایم مواد مخدر است. برای مثال اگر کسی به واسطه تهدید خانواده اش به قتل مجبور شده باشد مواد مخدری را با خود حمل کند و به جایی دیگر ببرد این مساله مانع تحقق مسئولیت کیفری شده و در نتیجه چنین شخصی متحمل مجازات حمل مواد مخدر نخواهد شد.

وکیل مواد مخدر تهران

وکیل مواد مخدر تهران شاغل در گروه وکلای کیفری ژیوار به صورت تخصصی در دعاوی کیفری مرتبط با جرایم مواد مخدر فعالیت می کند. با اعطای وکالت به متخصص، نقش بسزایی در سرنوشت پرونده جنایی خود یا عزیزان خود داشته باشید.

مشاوره حقوقی با وکیل مواد مخدر می تواند راه گشای مشکلات شما باشد. وکیل متخصص می تواند با استناد صحیح به قوانین، اعمال مقررات تخفیف مجازات، تعلیق مجازات و سایر خصایص اختصاری را از دادگاه بخواهد.

سوالات متداول در باب بهترین وکیل مواد مخدر تهران

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب وکیل مواد مخدر تهران می باشیم:

 • هزینه وکیل برای مواد مخدر چقدر است؟ خوب است بدانید که هزینه وکیل برای مواد مخدر با توافق موکل و وکیل تعیین می شود و هزینه دادرسی نیز هست که توسط قوه قضاییه تعیین می شود. بنابراین حق الوکاله یا هزینه اخذ وکیل مواد مخدر با توجه به میزان جرم ارتکابی بر اساس تعرفه تعیین می شود.
 • نقش وکیل مواد مخدر تهران چیست؟ قبل از تشکیل جلسه که در واقع تحقیقات مقدماتی در دادسرا است، وکیل مواد مخدر می تواند با مطالعه پرونده نکات مهمی را بیاموزد و نحوه ارائه بهترین دفاع را به شما بگوید. زیرا ممکن است بازپرس یا دادستان به وکیل اجازه صحبت یا دفاع شفاهی ندهند و همه سوالات را از موکل بپرسند.
Rate this post

20 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.