دیه لب در قانون مجازات اسلامی

دیه لب

دیه لب

جهت مشاوره و اعطای وکالت روی لینک زیر کلیک کنید:

https://www.jivarlaw.com

free-consultation

تماس با ما

 

دیه لب در قانون مجازات اسلامی

در این مقاله به موضوعات ذیل پرداخته شده است:

دیه:

  • دو لب
  • فلج شدن لب
  • شکافتن لب

  این نوع دیه در قانون مجازات اسلامی بیان شده است.

دیه  دولب

از بین بردن دولب، دیه کامل و هریک، نصف دیه کامل دارد و دیه از بین بردن مقداری از آن به نسبت تمام لب محاسبه می‌شود.حدود لب بالا از نظر عرض، مقداری است که لثه را می‌پوشاند و به دو روزنه و دیواره بینی متصل و طول آن همان طول دهان است و حدود لب پایین از نظر عرض، مقداری است که لثه را می‌پوشاند و طول آن همان طول دهان است. حاشیه گونه‌ها جزء لب‌ها محسوب نمی‌شود. جنایتی که باعث جمع شدن یک یا دولب و یا قسمتی از آن گردد موجب اَرش است خواه موجب نمایان شدن دندان‌ها بشود خواه نشود.

سایر مقالات  مجازات خیانت در امانت چیست؟
برای عضویت در اینستاگرام ژیوار کلیک کنید

instagram

دیه فلج شدن لب

جنایتی که موجب سست و فلج شدن هریک از لب‌ها شود به گونه‌ای که با خنده و مانند آن از دندان‌ها کنار نرود، موجب دو سوم دیه یک لب و از بین بردن هریک از لب‌های سست و فلج شده موجب یک سوم دیه آن است.

جهت عضویت در کانال تلگرام حقوقی کلیک کنید
تلگرام حقوقی

دیه شکافتن لب

شکافتن هر دولب به نحوی که باعث نمایان شدن دندان‌ها شود، یک سوم دیه کامل و در صورت بهبودی بدون عیب، یک پنجم دیه کامل دارد. شکافتن یک لب موجب یک ششم دیه کامل و در صورت بهبودی بدون عیب، موجب یک دهم دیه کامل است. جراحات وارده بر لب هرگاه باعث نمایان شدن دندان‌ها نشود در صورتی که از مصادیق حارصه، دامیه و متلاحمه باشد، حکم جراحات مذکور را دارد.

سایر مقالات  کلاهبرداری بیمه ای

بهتر است قبل از هر اقدام در دفاع  و یا شکایت از مشاوره و وکالت وکیل دیه بهره مند شوید تا در وقت و هزینه صرفه جویی شود و حق و حقوق شخص ضایع نشود.

لینک مقاله را به اشتراک بگذارید:

www.jivarlaw.com

Blood-money-for-lip

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.