وکیل پولی و بانکی با تجربه و سابقه قضایی

وکیل پولی و بانکی

وکیل پولی و بانکی

جهت مشاوره و اعطای وکالت روی لینک زیر کلیک کنید:

https://www.jivarlaw.com/free-consultation

تماس با ما

 وکیل پولی و بانکی متخصص در دعاوی بانک:

 • وکیل پولی و بانکی کیست؟
 • مهم ترین ویژگی های وکیل پولی و بانکی چه می باشد؟
 • وکیل متخصص جرایم پولی و بانکی چه کمکی میتواند به شما عزیزان نماید؟
 • بررسی جرایم پولی و بانکی چگونه صورت می پذیرد؟
 • احضار متهم در جرایم پولی و بانکی به مرجع رسیدگی کننده (دادسرا) چگونه انجام می شود؟

با عنایت به قانون آیین دادرسی کیفری، قانونگذار اختیارات لازم را به جهت تشکیل و ایجاد دادسراهای تخصصی را به رئیس قوه ی قضاییه اعطاء نموده است.

رئیس قوه ی قضاییه به منظور مبارزه با جرایم پولی و بانکی و همچنین با غایت رسیدگی تخصصی به جرایم پولی و بانکی، اقدامات لازم را به جهت تأسیس دادسراهای جرایم پولی و بانکی در استان تهران نموده است.

البته باید توجه داشت، دادسراهای تخصصی به منظور رسیدگی به جرایم پولی و بانکی در شهرستان های دیگر نیز بنا به نیاز جامعه تأسیس گردیده است.

سایر مقالات  جرایم پولی و بانکی به چه جرایمی گفته می شود

تحقیقات در ارتباط با جرایم پولی و بانکی:

تحقیقات لازم در ارتباط با جرایم پولی و بانکی به واسطه ی ضابطین خاص و ضابطین عام صورت می پذیرد. برای مثال می توانیم به:

 • پلیس امنیت کشور
 • وزارت اطلاعات
 • پلیس آگاهی نیروی انتظامی

اشاره نماییم. پلیس آگاهی نیروی انتظامی تحقیقات خود را به دستور کتبی از سوی مقام محترم قضایی آغاز می کند و چنانچه نیاز باشد، ادامه خواهد داد.

وکیل پولی و بانکی

حال به گفته ی وکیل جرایم پولی و بانکی:

با توجه به آن که امکان فرار و تبانی شدن از سوی متهم در جرایم منوط بر جرایم پولی و بانکی در مرحله ی تحقیقات مقدماتی بیشتر به چشم می خورد و از آنجا که جرم پولی و بانکی از جمله جرایمی است که دارای جنبه ی عمومی می باشد، ممکن است متهم پیش از احضار جلب شود. از سویی دیگر یک وکیل متخصص جرم پولی و بانکی چنین بیان می دارد:

با استناد به نظر مقام محترم قضایی و با توجه به دستور ایشان رسیدگی های لازم در ارتباط با جرم پولی و بانکی صورت می پذیرد. نهایتاً متهم به جرم پولی و بانکی با توجه به صدور قرار تأمین کیفری آزاد گشته و یا با عنایت به نوع جرم صورت گرفته، تحت اختیار مأمورین قرار گرفته و پس از آن به زندان معرفی می گردد.

بهتر است توجه داشته باشید:

در جرایم پولی و بانکی در مرحله ی دادسرا شما می توانید از حق خود در راستای در اختیار داشتن وکیل پولی و بانکی بهره مند شوید. از این جهت چنانچه حقوق یک متهم در جرم پولی و بانکی از جانب بازپرس پرونده رعایت نگردد، تخلفات انتظامی از سوی قاضی تأیید خواهد شد.

برای عضویت در کانال تلگرام حقوقی کلیک کنید

تلگرام حقوقی

احضار متهم به جرم پولی و بانکی به مرجع رسیدگی کننده (دادسرا) چگونه انجام می شود؟

رسیدگی های لازم در ارتباط با جرایم پولی و بانکی به محض اعلام جرم از سوی دادستان آغاز می گردد. البته بهتر است بدانید، در جرم پولی و بانکی این بدین معنا نیست که شاکی خصوصی در راستای جرم پولی و بانکی حق شکایت ندارد. بعد از ارسال پرونده نزد بازپرس جرایم پولی و بانکی تحقیقات مقدماتی آغاز می شود.

پس از آن بازپرس دستور احضار متهم را نیز صادر خواهد کرد. بعد از احراز وقوع جرم از سوی متهم قرار تأمین کیفری نیز صادر خواهد شد. در صورت تأیید نظر بازپرس از جانب دادستان پرونده و یا دادیار اظهار نظر، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه صالح ارسال خواهد شد. دادگاه صالح می تواند:

 • انقلاب
 • دادگاه کیفری دو
 • کیفری یک باشد
برای عضویت در اینستاگرام ژیوار کلیک کنید

instagram

دادگاه جرایم پولی و بانکی:

دادگاه جرایم پولی و بانکی پس از رسیدگی به جرم صورت گرفته و در صورت تأیید جرم صورت گرفته، حکم به محکومیت متهم صادر خواهد نمود. توجه داشته باشید این حکم بنا بر قانون، قابل اعتراض در دادگاه صالح است.

سایر مقالات  تفاوت دادسرای جرایم پولی بانکی با دادسرای جرایم اقتصادی

مشاوره حقوقی پولی و بانکی:

با توجه به میزان اهمیت پشتیبانی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان در بانکداری نوین و الکترونیک، این امر نیز به امور تخصصی و خاص تبدیل شده است. از سویی دیگر با توجه به میزان آگاهی اندک عموم مردم در ارتباط با بانکداری الکترونیک و اشتباهات احتمالی در این خصوص مشاوره حقوقی پولی بانکی امری ضروری تلقی می شود.

وکیل پولی و بانکی

مهم ترین ویژگی های وکیل پولی و بانکی:

با توجه به آنچه که گفته شد، بنا بر مطالب فوق وکیل پولی و بانکی باید یک وکیل کیفری کار باشد. به عبارتی شما باید به یک وکیل مراجعه نمایید که حیطه ی کار او حیطه ی کیفری است.

نتیجه گیری:

با توجه به آنچه که گفته شد، جرم پولی و بانکی از جمله جرایم کیفری است. از آن جا که در جرایم کیفری، آنچه که مورد توجه قرار می گیرد خود شخص است.

از این جهت لازم است یک وکیل متخصص امور شما را در دست گیرد. مطمئناً شما عزیزان می توانید، با در اختیار داشتن یکوکیل کیفری خوب از حقوق خود به خوبی دفاع نمایید.

مشاور حقوقی:

09020038664

لینک مقاله را به اشتراک بگذارید:
www.jivarlaw.com
Monetary_and_Banking_Lawyer

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.