دعاوی تعزیرات

لینک مقاله را به اشتراک بگذارید:https://www.jivarlaw.com/punishment-claims

دعاوی تعزیرات : سازمان تعزیرات حکومتی یکی از مراجع مهمی است که برای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از تخلفات اقتصادی تشکیل شده است.

در مجموع سازمان تعزیرات حکومتی وظیفه رسیدگی به تخلفات اقتصادی را بر عهده دارد و مرجع صالح در خصوص ارتکاب جرایم اقتصادی محسوب نمی شود

اما در صورت وقوع جرایم اقتصادی دادگاه کیفری ۲ یا انقلاب مرجع کیفری صالح برای رسیدگی است.

رسیدگی به پرونده های ارسالی به سازمان تعزیرات حکومتی به دلیل اینکه مستلزم رعایت تشریفات قانونی لازم و خاص است لذا در صورت مواجهه با پرونده های تعزیرات حکومتی توصیه می شود با وکیل تعزیرات (وکیل تعزیرات متخصص و مجرب) و یا مشاور کیفری زبده مشورت کنید.

خدمات ما

صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی

همانطور که گفته شد، سازمان تعزیرات حکومتی مرجعی است که برای رسیدگی به تخلفات اقتصادی تشکیل شده است.

برای آشنایی بیشتر با صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی لازم است با مراجعه به قانون تعزیرات حکومتی به تخلفاتی که این سازمان صلاحیت رسیدگی به آن را دارد پی برد. # دعاوی تعزیرات

به طور کلی در این قانون تخلفات اقتصادی زیر با هدف حمایت از مصرف کنندگان در صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی است:
 • گران فروشی
 • کم فروشی و تقلب
 • احتکار
 • قیمت درج نکردن
 • عرضه خارج از شبکه
 • عدم صدور فاکتور
 • بدون مجوز فعالیت کردن

واتساپ

سایر تخلفات اقتصادی، پزشکی و دارویی

همانطور که ملاحظه می شود موارد فوق صرفا تخلف بوده و به همین دلیل در صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی است در حالی که اگر با جرم اقتصادی مواجه باشیم مرجع صالح رسیدگی به آن دادگاه کیفری یا انقلاب است.

اما رسیدگی به تخلفات اقتصادی نیز مستلزم تشریفات ویژه قانون آیین دادرسی کیفری است.

مثلاً برای طرح شکایت، شکایت شاکی الزامی است. طبیعتا از آنجایی که شکایت امری کاملا تخصصی است و نیاز به آگاهی از قوانین و مقررات مربوطه دارد، یک وکیل مجرب تعزیرات می تواند راهنمای شما باشد. # دعاوی تعزیرات

سایر مقالات  وکیل تعزیرات متخصص در قاچاق کالا و ارز

وکیل تعزیرات حکومتی تهران

طبیعتا امروزه با تخصص در حوزه حقوق و حوزه وکالت، پیگیری هر دعوی باید به وکیل متخصص در همان حوزه سپرده شود.

در واقع با گسترش پرونده های حقوقی نمی توان انتظار داشت که وکیل در تمامی زمینه های تخصصی و وکالتی بهترین عملکرد را داشته باشد.

تخصص در زمینه پیگیری دعاوی خاص به صورت کاملا تخصصی به خصوص در دعاوی تعزیرات حکومتی را در بین وکلای ما جستجو کنید.

در واقع سازوکار ویژه حاکم بر دعاوی و شکایات مطرح شده در سازمان تعزیرات حکومتی نیاز به حضور وکیل تعزیرات استان تهران را بیش از پیش می کند.

وکیل تعزیرات استان تهران در درجه اول وکیل متخصص در زمینه دعاوی سازمان تعزیرات حکومتی است و با تجربه علمی و عملی خود در رسیدگی به پرونده های تعزیرات حکومتی بهترین راه حل را ارائه خواهد داد.

با وجود نهادهای حقوقی متعدد، انتخاب بهترین وکیل تعزیراتی تهران شاید سخت به نظر برسد، اما بررسی رزومه وکیل تعزیرات حکومتی تهران و میزان موفقیت وی در رسیدگی به پرونده های سازمان تعزیرات حکومتی بسیار تاثیر گذار است.

سازمان تعزیرات حکومتی تنها وظیفه رسیدگی به تخلفات اقتصادی را برعهده دارد، بنابراین در مواجهه با جرایم مختلف اقتصادی و مالی از جمله کلاهبرداری، خیانت در امانت و … مرجع صالح تعقیب دادگاه کیفری خواهد بود.

در مورد پرونده،. و کسب نتایج مطلوب مشاوره با وکیل تعزیرات استان تهران بسیار کمک کننده خواهد بود.

بر اساس آیین نامه اجرایی تعزیرات حکومتی، آرای شعب بدوی در مواردی که مجازات مقرر در قانون هر بار تا سقف دو میلیون ریال جزای نقدی باشد، قطعی است و مازاد بر آن قابل تجدیدنظرخواهی است.

آرای شعب بدوی با پیشنهاد رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و تأیید وزیر دادگستری در موارد خاص قابل تجدیدنظرخواهی است.

طبیعتا پرونده های سازمان تعزیرات حکومتی در مرحله تجدیدنظر وارد فرآیند پیچیده ای خواهد شد و به همین دلیل حضور وکیل تعزیرات استان تهران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. # دعاوی تعزیرات

خدمات ما
بررسی پرونده تعزیرات توسط وکیل تعزیرات

به جهت بررسی شکایات در سازمان تعزیرات حکومتی، در آیین نامه اجرایی قانون تعزیرات حکومتی مراتب ویژه ای پیش بینی شده است.

بر اساس ماده ۱۸ آیین نامه اجرایی این قانون؛ شعب بدوی تعزیرات حکومتی رسیدگی به موارد زیر را آغاز خواهند کرد:
 • گزارش کارگزاران سازمان بازرسی و نظارت بر قیمت و توزیع کالا و خدمات
 • گزارش سازمان بازرسی کل کشور و سایر مراجع قضایی، دولتی و انتظامی
 • شکایات اشخاص حقیقی و حقوقی
 • اعلان اطلاعات، اخبار، گزارش های مردمی
 • دقت در این ماده قانونی حاکی از آن است که سازمان تعزیرات حکومتی نیز مانند سایر مراجع قضایی دارای شعب بدوی و تجدیدنظر بوده و با احراز هر یک از شرایط فوق امکان شروع رسیدگی در شعب بدوی وجود دارد.
 • بر اساس قانون، مانند سایر مراجع قضایی می توان نسبت به آرای صادره از شعب بدوی سازمان تعزیرات حکومتی تجدیدنظرخواهی کرد که البته این شرایط با ایرادات سایر محاکم کیفری کمی متفاوت است.
اعتراض به آرای صادره از شعبه بدوی سازمان تعزیرات حکومتی.

طبق قانون؛ آرای شعب بدوی در مواردی که مجازات مقرر در قانون هر بار تا سقف دو میلیون ریال جزای نقدی باشد قطعی است و متهم می تواند نسبت به مازاد بر آن اعتراض کند. البته آراء شعب بدوی با پیشنهاد رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و تأیید وزیر دادگستری در موارد خاص قابل تجدیدنظرخواهی است.

همچنین در شرایط خاصی امکان از سرگیری رسیدگی به احکام صادره از سوی سازمان تعزیرات حکومتی وجود دارد که در این صورت می توانید با وکیل متخصص تعزیرات مشورت کنید. # دعاوی تعزیرات

اجرای احکام تعزیرات حکومتی

به طور کلی وقتی شاکی یا شکات دعوی چه در دعاوی حقوقی و چه در امور کیفری دعوای خود را به مرجع صالح تقدیم می کنند پس از صدور رای مرجع ذی صلاح نسبت به اجرای احکام اقدام می کنند.

در مورد سازمان تعزیرات حکومتی هم بعد از صدور رای قطعی به مرحله اجرای حکم می رسیم.

از این رو؛ به موجب ماده ۳۵ آیین نامه اجرایی قانون تعزیرات حکومتی این چنین تعیین تکلیف شده است.

بر اساس این ماده کلیه دستگاه های دولتی از جمله سازمان ثبت احوال، سازمان زندان ها و نیروی انتظامی، قوه قضائیه و بانک ها موظف به همکاری بوده و همانند آرای قطعی دادگاه های عمومی و انقلاب، دستگاه های اجرایی ملزم به اجرای ان ها هستند.

با توجه به تشریفات و رویه خاص سازمان تعزیرات حکومتی در اجرای احکام، مراجعه به وکیل متخصص تعزیرات حکومتی در این خصوص توصیه می شود. # دعاوی تعزیرات

دعاوی تعزیرات

نقش وکیل در پرونده های تعزیرات حکومتی

با توجه به گستردگی پرونده ها در حوزه وکالت، به طور کلی هر یک از وکلا در زمینه خاصی تخصص دارند.

در واقع تخصص به دلیل پیچیدگی روابط حقوقی بین افراد کاملا مشهود است لذا توصیه می شود در خصوص دعاوی اقامه شده در سازمان تعزیرات حکومتی به وکیل متخصص تعزیرات حکومتی مراجعه شود.

طبیعتا بررسی سوابق و رزومه یک وکیل مجرب در پیگیری و هدایت پرونده های تعزیرات حکومتی می تواند بسیار موثر و کلیدی باشد. # دعاوی تعزیرات

وکیل تعزیرات حکومتی

 • رویه های حاکم بر رسیدگی به تخلفات اقتصادی در سازمان تعزیرات حکومتی سازوکار ویژه ای دارد که آن را از آیین دادرسی در سایر مراجع قضایی و محاکم متمایز می کند.
 • با توجه به اینکه طرح شکایت و دعاوی در سازمان تعزیرات حکومتی و مقررات حاکم بر آن با آیین دادرسی سایر مراجع حقوقی و کیفری متفاوت است، مراجعه به وکیل متخصص تعزیرات حکومتی بدیهی است.
 • وکیل تعزیرات حکومتی متخصصی است که با سالها تجربه در هدایت و پیگیری پرونده های تعزیراتی می تواند شما را در رساندن هرچه سریعتر پرونده های تعزیری به نتیجه مطلوب یاری کند.
 • وکیل تعزیرات حکومتی متخصص در زمینه رسیدگی به پرونده هایی است که در صلاحیت انحصاری سازمان تعزیرات حکومتی بوده و از مهارت های علمی و عملی لازم برخوردار است.
 • در خصوص دعاویی که در صلاحیت انحصاری سازمان تعزیرات حکومتی و در تخصص وکیل تعزیرات حکومتی می باشد از قبیل رسیدگی به تخلفات اقتصادی مثل احتکار، گران فروشی، کم فروشی، عرضه خارج از شبکه، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، عدم مجوز اخذ و بهره برداری و… ذکر شد. # دعاوی تعزیرات

سایر مقالات  مشاوره حقوقی با وکیل آنلاین انحصارا در امور کیفری و جزایی

در مجموع با وجود گستردگی دعاوی در حوزه وکالت و تخصص در جامعه امروزی، به ویژه بحث مجازات مراجعه به کارشناس در هر زمینه ای بدیهی است.

در این بین وکیل تخصصی تعزیرات حکومتی به صورت کاملا تخصصی به پرونده های تعزیراتی رسیدگی می کند.

توجه داشته باشید که بررسی رزومه وکیل تعزیرات حکومتی و میزان موفقیت وی در رسیدگی به پرونده های تعزیراتی می تواند شما را از تخصص وکیل تعزیرات حکومتی مطمئن سازد.

در این راستا گروه حقوقی ما با هدف بهره مندی عموم مردم از خدمات مشاوره حقوقی و با حضور وکیل تخصصی تعزیرات حکومتی آماده خدمت رسانی به شما خواهد بود. # دعاوی تعزیرات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.