حکم ورود به منزل رابطه نامشروع

حکم ورود به منزل رابطه نامشروع

مطابق حکم ورود به منزل رابطه نامشروع هیچ مقامی نمی‌ تواند بدون حکم مقام قضایی وارد حریم خصوصی افراد شود. این حکم شامل رابطه نامشروع نیز می‌ شود. بنابراین، برای ورود به منزل افراد به منظور کشف رابطه نامشروع، باید حکم قضایی صادر شود. این حکم توسط بازپرس صادر می‌شود و باید مبتنی بر دلایل کافی باشد. در این مقاله به جزییات این موضوع پرداخته شده است و در صورت نیاز به همراهی یک وکیل، به گروه وکلای کیفری ژیوار مراجعه کنید تا با بهترین همراه باشید.

آیا پلیس بدون داشتن حکم ورود به منزل رابطه نامشروع را دارد؟

در راستای بحث از حکم ورود به منزل رابطه نامشروع باید گفت که طبق اصل 22 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حریم خصوصی افراد از جمله منازل آنها مصون از تعرض است و هیچ مقامی نمی‌ تواند بدون حکم مقام قضایی وارد حریم خصوصی افراد شود. این حکم شامل رابطه نامشروع نیز می‌ شود. بنابراین، برای ورود به منزل افراد به منظور کشف رابطه نامشروع، باید حکم قضایی صادر شود. این حکم توسط بازپرس صادر می‌ شود و باید مبتنی بر دلایل کافی باشد. وکیل رابطه نامشروع در گروه وکلای کیفری ژیوار راهنماب شما می باشد.

ماده 55 قانون آیین دادرسی کیفری در سایت ویکی حقوق: ورود به منازل، اماکن تعطیل و بسته و تفتیش آنها، همچنین بازرسی اشخاص و اشیاء در جرایم غیر مشهود با اجازه موردی مقام قضائی است، هر چند وی اجرای تحقیقات را به‌ طور کلی به ضابط ارجاع داده باشد.

اینفوگرافیک خدمات تخصصی وکیل رابطه نامشروع متخصص

صدور حکم ورود به منزل رابطه نامشروع در چه صورت امکان پذیر است؟

دلایل کافی برای صدور حکم ورود به منزل رابطه نامشروع عبارتند از:

  • وجود قرائن و شواهدی که نشان دهد رابطه نامشروع در منزل انجام شده است.
  • شکایت شاکی خصوصی
  • گزارش مقامات ذیصلاح، مانند پلیس یا نیروی انتظامی
مقالات مرتبط  وکیل رابطه نامشروع در مشهد

در صورتی که حکم ورود به منزل صادر شود، ماموران انتظامی می‌ توانند با رعایت ضوابط قانونی، وارد منزل شوند و نسبت به کشف رابطه نامشروع اقدام کنند. در باب اثبات رابطه نامشروع می توانید محتوا لینک شده را مطالعه کنید.

حکم ورود ماموران انتظامی بدون حکم قضایی چیست؟

در صورتی که ماموران انتظامی بدون حکم قضایی وارد منزل شوند، مرتکب جرم هتک حرمت شده‌ اند و قابل تعقیب کیفری هستند. علاوه بر این، در صورتی که ماموران انتظامی بدون وجود دلایل کافی وارد منزل شوند، ممکن است حکم ورود به منزل آنها توسط دادگاه نقض شود و متهمان رابطه نامشروع از اتهام خود تبرئه شوند. در نهایت، باید توجه داشت که ورود به منزل افراد به منظور کشف رابطه نامشروع، آخرین راهکار است و باید در صورتی که سایر راهکارها موثر نباشد، از این روش استفاده شود.

مقالات مرتبط  وکیل زنا

مزیت تنظیم لایحه و شکواییه در گروه وکلای کیفری ژیوار:

 

در چه صورت می‌توان بدون حکم ورود به منزل رابطه نامشروع وارد شد؟

در دو صورت می‌ توان بدون حکم قضایی به منزل برای رابطه نامشروع وارد شد: در صورتی که جرم رابطه نامشروع در حال وقوع باشد. به این معنا که ضابطان قضایی باید در حین انجام عمل جنسی بین دو نفر که رابطه زوجیت بین آنها وجود ندارد، وارد منزل شوند. در صورتی که ضابطان قضایی با دلایل و قرائن کافی اطمینان داشته باشند که جرم رابطه نامشروع در منزل در حال وقوع است. به این معنا که ضابطان قضایی باید با توجه به شواهد و قرائنی مانند صدای رابطه جنسی، وجود لباس‌ های نامرتب در منزل، و غیره، اطمینان داشته باشند که جرم رابطه نامشروع در منزل در حال وقوع است.

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار عبارتست از:

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار

باید دانست که برای ورود به منزل برای رابطه نامشروع، نیاز به حکم قضایی است، مگر اینکه جرم رابطه نامشروع در حال وقوع باشد یا ضابطان قضایی با دلایل و قرائن کافی اطمینان داشته باشند که جرم رابطه نامشروع در منزل در حال وقوع است. در خصوص اطلاع از چگونگی دریافت حکم قضایی و یا سایر جزییات دیگر می‌‌توانید به گروه وکلای کیفری ژیوار مراجعه کرده تا با بهترین وکلا در این مورد مشورت کنید.

مقالات مرتبط  رابطه نامشروع پیامکی

سوالات کیفری در باب حکم ورود به منزل رابطه نامشروع

در ادامه بحث از حکم ورود به منزل رابطه نامشروع به بررسی پاسخ سوالاتی می‌‌ پردازیم که در دسته سوالات پرتکرار قرار دارند.

  • آیا پلیس بدون داشتن حکم قضایی حق ورود به منزل در رابطه نامشروع را دارد؟ خیر؛ پلیس بدون داشتن حکم قضایی حق ورود به منازل افراد در خصوص جرم رابطه نامشروع را ندارد و در غیر این صورت می‌ توان از آنها طرح شکایت با عنوان ورود به عنف کرد.
  • اگر حکم ورود به منزل برای رابطه نامشروع صادر شود، ضابطان قضایی چه اختیاراتی دارند؟ ضابطان قضایی با دریافت حکم ورود به منزل برای رابطه نامشروع، می‌ توانند به منزل وارد شده و افراد حاضر در آن را دستگیر و بازداشت کنند. همچنین می‌ توانند از منزل، شواهد و مدارکی را که مربوط به جرم رابطه نامشروع است، جمع‌ آوری کنند.
  • آیا حکم ورود به منزل برای رابطه نامشروع، قابل اعتراض است؟  بله، حکم ورود به منزل برای رابطه نامشروع، قابل اعتراض است. شاکی یا متهم می‌تواند ظرف مدت 20 روز از تاریخ ابلاغ حکم، به آن اعتراض کند. اعتراض به حکم ورود به منزل، در دادگاه کیفری یک رسیدگی می‌ شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *