شکایت ارز دیجیتال

شکایت ارز دیجیتال

شکایت ارز دیجیتال و کلاهبرداری ارز دیجیتال، فروش توکن های بی ارزش و نحوه پیگیری کلاهبرداری، برگرداندن پول با شکایت از صرافی در این محتوا بررسی می گردد. در این روزها ارز دیجیتال و کلاهبرداری رمز ارز در این زمینه زیاد شده، بنابراین بهترین راه حل، مشاوره حقوقی با وکیل متخصص است تا بتوانید شکایت ارز دیجیتال را ثبت کنید.

لازم به ذکر است که ارز یک سند بانکی یا پولی است که با ارزش تلقی می شود و باید از ارزهایی مانند اسکناس و غیره برای خرید، فروش یا معامله استفاده کرد. دیجیتال در لغت به معنای سیگنال یا وسیله ای است که تغییر می کند. با پیشرفت علم، فناوری های موجود برای بشر تغییر کرده و آثار خود را در ارزها به جا گذاشته است. زیرا امروزه شاهد انواع ارزهای دیجیتال و گسترش آن در جوامع بشری هستیم. گروه کلای کیفری ژیوار به صورت تخصصی آماده ارائه مشاوره و یا قبول وکالت در خصوص شکایت ارز دیجیتال می باشد.

ارز دیجیتال چیست؟

در شکایت ارز دیجیتال بررسی واژگانی ارز دیجیتال را نیز باید در نظر گرفت به این معنی که ارز یک سند بانکی یا پولی است که ارزش گذاری می شود و برای خرید و فروش و معامله ارزی مانند اسکناس وسایر باید باشد. دیجیتال همچنین در لغت به معنای سیگنال یا وسیله ای است که تغییر می کند. ارز دیجیتال به معنای ارزهایی است که به صورت دیجیتالی استفاده می شوند و شما می توانید با استفاده از راه حل حقوقی یک وکیل با تجربه در توسعه تجارت الکترونیک بین المللی، تمام اطلاعات مورد نیاز خود را برای راه اندازی کسب و کار متمرکز ارز دیجیتال یا نحوه استخراج آنها به دست آورید.

ارز دیجیتال یک دارایی دیجیتالی است که با استفاده از رمزنگاری برای تضمین امنیت معاملات و کنترل عرضه آن ایجاد می‌ شود. ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم، در سال‌ های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده‌ اند. با افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال، کلاهبرداری‌ های مربوط به این ارزها نیز افزایش یافته است. در این کلاهبرداری‌ ها، افراد سودجو با استفاده از روش‌ های مختلف، سرمایه افراد را از آنها می‌ گیرند.

انواع شکایت ارز دیجیتال

شکایات ارز دیجیتال می‌ تواند به دو دسته تقسیم شود:

 • شکایت کیفری
 • شکایت حقوقی
مقالات مرتبط  مشاوره حقوقی جرایم پزشکی

شکایت کیفری ارز دیجیتال

در شکایت کیفری ارز دیجیتال، فرد یا افراد سودجو به دلیل ارتکاب جرایمی مانند کلاهبرداری، اخلال در نظام اقتصادی کشور و سرقت، تحت پیگرد قانونی قرار می‌ گیرند.

شکایت حقوقی ارز دیجیتال

در شکایت حقوقی ارز دیجیتال، فرد یا افرادی که سرمایه خود را از دست داده‌ اند، می‌ توانند از فرد یا افراد سودجو، به دلیل عدم ایفای تعهدات قراردادی، تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

نحوه شکایت ارز دیجیتال

برای شکایت ارز دیجیتال، می‌ توانید به یکی از مراجع زیر مراجعه کنید:

 • مراجع قضایی
 • مراجع انتظامی
 • مراجع سازمانی
 • مراجع قضایی

برای شکایت کیفری ارز دیجیتال، می‌ توانید به دادسرا یا دادگاه مراجعه کنید. برای شکایت حقوقی ارز دیجیتال، می‌ توانید به دادگاه مراجعه کنید.

مراجع انتظامی

برای شکایت از کلاهبرداری ارز دیجیتال، می‌ توانید به پلیس فتا مراجعه کنید.

مراجع سازمانی

برخی از سازمان‌ ها نیز برای رسیدگی به شکایات ارز دیجیتال، راه‌ اندازی شده‌ اند. برای مثال، سازمان بورس و اوراق بهادار، برای رسیدگی به شکایات مربوط به صرافی‌ های ارز دیجیتال، یک سامانه شکایات راه‌ اندازی کرده است.

نکات مهم در شکایت ارز دیجیتال

برای اینکه شکایت ارز دیجیتال شما به نتیجه برسد، لازم است که نکات زیر را رعایت کنید:

 • مدارک و مستندات خود را جمع‌آوری کنید.
 • شکایت خود را به‌طور دقیق و مستند تنظیم کنید.
 • شکایت خود را به مراجع صالح قانونی ارائه دهید.

مشاوره با وکیل

در بسیاری از موارد، مشاوره با وکیل می‌تواند به شما کمک کند تا شکایت خود را به‌طور صحیح و موثر تنظیم کنید و شانس بیشتری برای موفقیت در شکایت خود داشته باشید.

کلاهبرداری ارز دیجیتال

کلاهبرداری ارز دیجیتال با توجه به گسترش معاملات دیجیتالی افزایش چشمگیری داشته است. کلاهبرداری ارز دیجیتال از جمله جرایم اینترنتی محسوب می گردد و در دادسرای ویژه به چنین جرایمی رسیدگی می گردد.
کلاهبرداری ارز دیجیتال از آنجا نشأت می گیرد که بسیاری از مردم هنوز آشنایی و شناخت کافی نسبت به این رمز ارزها ندارند. از این رو، گرفتار افراد سودجو می کردند. کلاهبرداری رمز ارز و ارز دیجیتال همان مجازات مندرج در قانون برای انواع کلاهبرداری ها است.

برای جرم کلاهبرداری ارز دیجیتال و کلاهبرداری رمز ارزها حتما به وکیلی مراجعه نمایید که شناخت کافی از نحوه معامله رمز ارز داشته باشد و تبادلات فی ما بین معامله گران را خوب بشناسد. کلاهبرداری رمز ارز بسیار پیچیده می باشد ولی بسادگی عناصر مادی و معنوی جرم کلاهبرداری اینترنتی را می توان در آن پیدا نمود.

وکیل کلاهبرداری ارز دیجیتال

وکیل برای کلاهبرداری ارز دیجیتال باید علاوه بر دارا بودن تخصص های مرتبط با حقوق جزا حداقل یک کیف پول رمزارر دیجیتالی داشته باشد تا با چگونگی معاملات آن آشنا باشد. وکیل کلاهبرداری ارز دیجیتال نه تنها عناصر مادی و معنوی و قانونی جرم کلاهبرداری خوب می شناسد بلکه به انواع جرایم اینترنتی نیز باید آشنا باشد و بتواند جرم کلاهبرداری رمز ارز را با عناصر جرم در قانون مجازات تطبیق دهد.

مقالات مرتبط  دیه ستون فقرات

وکیل برای کلاهبرداری ارز دیجیتال با توجه به پیچیدگی چنین جرایمی، با دقت کامل و بررسی همه جوانب پس از چند جلسه حضوری با زبان دیده پرونده را تشکیل و طرح شکایت می کند. شکایت ارز دیجیتال نیاز به جمع آوری تمام ادله و بهره گیری از تشریفات صحیح شکلی برای تامین اموال متهم و مجرم برای حفظ حقوق تشییع شده متضرر است.

مشاوره حقوقی شکایت ارز دیجیتال

مشاوره حقوقی ارز دیجیتال به معنای بررسی ارزهای دیجیتال قانونی است و ارز دیجیتال ارزی است که به صورت الکترونیکی و آنلاین در سایر رایانه ها یا سیستم های الکترونیکی ذخیره و منتقل می شود. به ارزهای دیجیتال، ارزهای اینترنتی نیز گفته می شود که زمینه مبادلات و معاملات آنلاین است. از انواع ارزهای دیجیتال، تراکنش های دیجیتال و زمینه انتقال آنها می توان به پرفکت مانی، اینترنت مانی، ویزا کارت، مستر کارت، پی پال و غیره اشاره کرد.

در معاملات ارزهای دیجیتال، واسطه ها به طور کامل حذف شده اند و افراد مختلف می توانند بدون اتکا به واسطه هایی مانند بانک ها، در بستر دیجیتال خرید و فروش کنند. ارزهای دیجیتال مانند سکه یا اسکناس ماهیت واقعی ندارند و معاملات آنها نیز متفاوت است.

مشاوره حقوقی شکایت ارز دیجیتال

وکیل شکایت ارز دیجیتال

بدون شک یکی از بهترین راه حل ها برای رسیدگی به مطالبات ارزی، صحبت با وکیل دعاوی ارزی است که با کمک و تجربه آنها می توانید به راحتی سوالات خود را مطرح کنید. برای بسیاری این سوال مطرح است که آیا پیگیری سرقت از ارز دیجیتال به نتیجه می رسد یا خیر. اگر با یک وکیل ارز دیجیتال که تخصصش این است همکاری کنید، می توانید به بهترین نتیجه برسید.

گروه وکلای کیفری ژیوار با توجه به دارا بودن دپارتمان های مختلف، دارای وکلای مجرب و ماهر در زمینه ارز دیجیتال نیز می باشد که می توانید تمامی امور مربوط به ارز دیجیتال را به آنها بسپارید. برای مشاوره حقوقی ارز دیجیتال با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با وکیل مربوطه صحبت کنید.

نحوه شکایت ارز دیجیتال

شکایت ارز دیجیتال به دو شیوه انجام می شود که یکی به روش حقوقی و دیگری کیفری که در روش حقوقی از طریق ارائه دادخواست صورت می گیرد و در روش کیفری از طریق شکوائیه و شکایت انجام می پذیرد.

مقالات مرتبط  احکام قابل تجدید نظر

در خصوص مشاوره و یا اعطای وکالت کلیک کنید.

مشاوره حقوقی

دادخواست حقوقی

اولاً تعهد به انجام تعهد، مثلاً فردی برای دریافت بیت کوین وجهی به صرافی می پردازد و صرافی بیت کوین را تحویل نمی دهد و با این دادخواست صرافی ملزم به انجام تعهد خواهد بود. ثانیاً در دادخواست استرداد، خوانده موظف است مبلغ پرداختی را مسترد کند، مثلاً صرافی وجه دریافتی از مشتری بابت فروش بیت کوین را به طور کامل برگرداند.

شکایت کیفری

به عنوان مثال شخص یا شرکتی ادعا می کند که ما سایت یا شرکتی قابل اعتماد هستیم و با ساخت کیف پول و سرمایه گذاری درآمد و سود زیادی خواهید داشت. در این نوع پرونده ها شکایت کلاهبرداری رمز ارز به دادسرا ارسال و سپس برای کشف و شناسایی متهم به پلیس فتا ارجاع می شود.

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار به شرح زیر است:

خدمات گروه وکلای کیفری ژیوار

آیا نگهداری ارز دیجیتال جرم است؟

در اکثر کشورهایی که ارزهای رمزنگاری شده بسیار محبوب هستند، جرایم انجام شده در این زمینه قابل شناسایی و پیگیری است ولی بیشتر جرایم در این زمینه به دلیل جدید بودن و ظهور این فناوری، هنوز بسیاری از جرایم را جرم تلقی نکرده و مجازات نخواهند داشت.

گروه وکلای کیفری ژیوار نزدیک دو دهه است که فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرده و با بهره گیری از وکلای مجرب و متخصص توانسته در مدت زمان کوتاهی به سرعت در جهت اهداف خود حرکت کند. گروه وکلای کیفری ژیوار تحقق عدالت و حقوق موکلان را در گرو دانش حقوقی و رعایت اخلاق حرفه ای می داند و در این راستا با تمام توان و صداقت خود و استفاده از روش های خلاقانه در جهت ایجاد محیطی متعهد و امن برای مشتری تلاش می کند.

سوالات متداول در باب شکایت ارز دیجیتال

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب شکایت ارز دیجیتال می باشیم:

 • وکیل کلاهبرداری ارز دیجیتال کیست؟ وکیل کلاهبرداری ارز دیجیتال نه تنها عناصر مادی و معنوی و قانونی جرم کلاهبرداری خوب می شناسد بلکه به انواع جرایم اینترنتی نیز باید آشنا باشد و بتواند جرم کلاهبرداری رمز ارز را با عناصر جرم در قانون مجازات تطبیق دهد.
 • آیا شکایت ارز دیجیتال توسط وکیل انجام میشود؟ شکایت ارز دیجیتال به دو شیوه انجام می شود که یکی به روش حقوقی و دیگری کیفری که در روش حقوقی از طریق ارائه دادخواست صورت می گیرد و در روش کیفری از طریق شکوائیه و شکایت انجام می پذیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.