وکیل مواد مخدر مشهد

وکیل مواد مخدر مشهد

در خصوص مشاوره با وکیل مواد مخدر مشهد می توانید با شماره 09020038664 تماس بگیرید و از مشاوره وکلای کیفری ژیوار بهره مند شوید. همانطور که می دانید مصرف مواد مخدر اثرات مخرب و مضر زیادی بر جسم و روان انسان می گذارد، به همین دلیل تولید، نگهداری و فروش مواد مخدر خلاف قانون بوده و در تمامی کشورهای جهان جرم محسوب می شود. در ادامه این مقاله به بررسی مجازات مصرف و حمل مواد مخدر و همچنین نقش بهترین وکیل مواد مخدر مشهد می پردازیم. گروه وکلای کیفری ژیوار با تجربه بالایی که در این زمینه دارد با در اختیار داشتن وکلای متخصص بهترین نتایج را برای شما به ارمغان می آورد.

تعریف مواد مخدر

ابتدا بیایید مواد مخدر را تعریف کنیم. به هر ماده خالص یا ترکیبی که هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی وابستگی ایجاد کند، مواد مخدر گفته می شود. به طور کلی کشت، ساخت، تبدیل، انتقال، خرید و فروش، اختفا و نگهداری، مصرف یا تداخل با مواد مخدر در گروه مواد مخدر قرار می گیرد.

برای درک بهتر تعریف فوق، هر یک از موارد زیر را توضیح می دهیم:

 • کلمه کشت شامل کشت خشخاش و کشت شاهدانه و غیره است که با هدف تولید مواد مخدر انجام می شود.
 • واژه تبدیل به معنای تغییر شکل و ماهیت ماده و در نهایت تبدیل ماده مورد نظر به شکل مخدر است.
 • کلمه انتقال شامل واردات، صادرات، توزیع، حمل و ارسال دارو است.
 • کلمات نگهداری و پنهان کردن شامل ایجاد یا مدیریت مکان هایی برای استفاده از مواد مخدر است.
 • واژه استفاده شامل اعتیاد و استفاده تفریحی، گاه به گاه است.
مقالات مرتبط  دیه ازاله بکارت

در خصوص مشاوره و یا اعطای وکالت کلیک کنید.

مشاوره حقوقی

وکیل مواد مخدر مشهد و جرایم قاچاق

دادگاه با توجه به نحوه ارتکاب جرم مربوط به مواد مخدر، میزان، نحوه دستگیری مجرم، همکاری و همچنین شرایط روحی و جسمی رای صادر می کند. قاچاق مواد مخدر نیز مجازات های مختلفی دارد و بسته به نوع و میزان مواد مخدر و همچنین آگاهی قاضی پرونده مربوطه، احکام مختلفی صادر می شود.

اما آنچه مهم است این است که قاچاق و حمل و نقل مواد مخدر صنعتی مانند شیشه و هروئین با مجازات شدیدتری نسبت به مواد سنتی مانند تریاک مواجه می شود، زیرا مواد مخدر صنعتی توهمات بیشتری ایجاد می کند و باعث جرایم ثانویه می شود. داشتن مواد مخدر بسته به نوع و مقدار آن شامل مجازات جزای نقدی، حبس و شلاق می باشد و اگر مقدار آن زیاد باشد مثلاً بیش از 5 کیلوگرم تریاک و غیره باشد، می تواند به اعدام نیز منجر شود. برای اطلاعات بیشتر با وکیل مواد مخدر مشهد مشورت کنید.

وکیل مواد مخدر مشهد و مجازات خرید و فروش

بر اساس قانون اصلاح مواد مخدر، خرید، فروش و مصرف مواد مخدر نیز جرم است و بسته به نوع و میزان آن مجازات های مختلفی در پی خواهد داشت. در صورتی که استعمال مواد مخدر موجب جرم دیگری مانند قتل، سرقت و غیره شود، مجازات جرم ثانویه جداگانه در نظر گرفته می شود.

مقالات مرتبط  افشای اسرار حرفه ای

وکیل مواد مخدر مشهد و عوامل مؤثر در مجازات

این عوامل گاه به دلیل وجود شرایط و ویژگی های خاص در مرتکب مانند موقعیت و شخصیت و انگیزه و پیشینه وی که از علل شخصی است و گاه به دلیل وجود شرایط مرتبط با جرم و نحوه انجام آن است. به همین دلیل از همه آنها به عنوان عوامل مؤثر در میزان مجازات، چه از نظر تخفیف یا تشدید مجازات نام برده می شود:

 • موارد افزایش مجازات شامل جرایم متعدد و جرایم مکرر است.
 • از موارد تخفیف مجازات می توان به عذرهای کفاره، عذر اجمالی، صفات مخففه، تعلیق اجرای مجازات و آزادی مشروط اشاره کرد.
 • طبق ماده 38 اصلاحی قانون مبارزه با مواد مخدر، دادگاه می تواند در صورت وجود جهات تخفیف مجازات را به نصف تقلیل دهد.
 • چنانچه فردی به حبس ابد محکوم شده باشد، دادگاه می تواند حبس وی را به 15 سال کاهش دهد.

وکیل مواد مخدر مشهد و مرجع رسیدگی

وکیل مواد مخدر مشهد و مرجع رسیدگی

رسیدگی به جرایم مواد مخدر، روانگردان و مواد اولیه آنها بر اساس ماده 303 قانون آیین دادرسی کیفری در صلاحیت دادگاه انقلاب است. و رسیدگی مقدماتی به جرایم مواد مخدر در صلاحیت دادسرای انقلاب است. رسیدگی به پرونده مواد مخدر در دادگاه را به یک وکیل خوب در مشهد بسپارید. اگر دادسرا یا دادگاه فاقد صلاحیت باشد، وکیل موضوع عدم صلاحیت را اعلام می کند.

نقش وکیل مواد مخدر مشهد در دادسرا

وکیل مواد مخدر مشهد قبل از هر گونه اقدامی در باب رسیدگی به دادسرا، پرونده متقاضی را مطالعه خواهد کرد. وکیل مواد مخدر مشهد تمامی مدارک و  شواهد را به کار می گیرد که به وی کمک کند. وکیل مواد مخدر مشهد در دادسرا می تواند برای اجاره سند برای دادسرا برای موکل خود اقدام کند.

مقالات مرتبط  وکیل مواد مخدر در ترکیه

اهمیت حضور وکیل مواد مخدر مشهد

 قوانین مربوط به مجازات قاچاق و استعمال مواد مخدر دارای مواد و تبصره های مختلفی است که نیاز به کمک وکیل مواد مخدر در مشهد دارد. در خصوص مشاوره حقوقی قاچاق می توانید به لینک مذکور مراجعه کنید. همچنین این پرونده ها بسیار سخت بوده و برای داشتن یک روند موفق نیاز به یک وکیل بسیار مجرب و حرفه ای در زمینه مواد مخدر است. پس پیشنهاد می کنیم اگر درگیر این نوع پرونده ها هستید حتما با گروه وکلای کیفری ژیوار مشورت کنید. وکیل مواد مخدر گروه ما به خوبی می تواند از حقوق شما دفاع کند.

سوالات متداول در باب وکیل مواد مخدر در مشهد

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب وکیل مواد مخدر در مشهد می باشیم:

 • اهمیت حضور وکیل مواد مخدر مشهد چیست؟  قوانین مربوط به مجازات قاچاق و استعمال مواد مخدر دارای مواد و تبصره های مختلفی است که نیاز به کمک وکیل مواد مخدر در مشهد دارد. در خصوص مشاوره حقوقی قاچاق می توانید با گروه وکلای کیفری ژیوار در ارتباط باشید.
 • مرجع رسیدگی به جرایم مواد مخدر چیست؟ رسیدگی به جرایم مواد مخدر، روانگردان و مواد اولیه آنها بر اساس ماده 303 قانون آیین دادرسی کیفری در صلاحیت دادگاه انقلاب است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.